gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pastoor Oud-Katholieke Kerk Dordrecht over renovatie: 'Dit is verbluffend mooi'

c4d7bc8260ad23382747448bcd1a2ba2

De Oud-Katholieke Kerk in Dordrecht is de afgelopen weken flink gerestaureerd. De kerk, ook wel bekend als de 'Heilige Maria Major', ligt verscholen aan de Voorstraat maar schittert binnenkort als nooit tevoren.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De pastoor, Henk Schoon, is maar al te trots wanneer hij naar binnen kijkt. "Dit is een prachtig resultaat. Je hebt natuurlijk bepaalde verwachtingen, maar dit is verbluffend mooi."

Parel

Wie door Dordrecht loopt ziet de kerk misschien niet direct. "Maar ook al ligt hij verscholen van de Voorstraat af, kan je als je goed kijkt zien dat hier een parel ligt. Ik vind dit echt een juweel", vervolgt de pastoor.

Het gebouw zelf stamt uit 1843 en was al er al een tijd slecht aan toe. De kleuren waren verbleekt en zowel in de muren als het plafond zat het vol met scheuren. "Hier was ruim 40 jaar niks aan gedaan, en dat was wel te zien", constateert Kevin Bloom, die verantwoordelijk is voor de schilderwerkzaamheden.

"Hiermee geven we eer aan de glorie van God", zegt de pastoor trots wanneer hij om zich heen kijkt. "Het straalt meer, in alle opzichten en door al dat schilderwerk straalt het werkelijk als nooit tevoren."

Lees ook

Explosie Doctor Boutensstraat ZWI (Busink)

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

vorstpixabay

Kans op eerste vorst: november brengt koude nachten maar ook volop zon

We zijn in november beland en dat gaan we de komende dagen ook echt merken. Niet dat we meteen de winter induiken, maar de temperatuur gaat wel stapje voor stapje omlaag. Maar we krijgen er gelukkig iets moois voor terug, want later in de week laat de zon zich volop zien.

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”