Dordrecht, Netherlands

Pastoor Oud-Katholieke Kerk Dordrecht over renovatie: 'Dit is verbluffend mooi'

De Oud-Katholieke Kerk in Dordrecht is de afgelopen weken flink gerestaureerd. De kerk, ook wel bekend als de 'Heilige Maria Major', ligt verscholen aan de Voorstraat maar schittert binnenkort als nooit tevoren.
Robert van Loon | 22 augustus 2019 11:54 | Aangepast op 22 augustus 2019 11:54
De pastoor, Henk Schoon, is maar al te trots wanneer hij naar binnen kijkt. "Dit is een prachtig resultaat. Je hebt natuurlijk bepaalde verwachtingen, maar dit is verbluffend mooi."

Parel

Wie door Dordrecht loopt ziet de kerk misschien niet direct. "Maar ook al ligt hij verscholen van de Voorstraat af, kan je als je goed kijkt zien dat hier een parel ligt. Ik vind dit echt een juweel", vervolgt de pastoor.

Het gebouw zelf stamt uit 1843 en was al er al een tijd slecht aan toe. De kleuren waren verbleekt en zowel in de muren als het plafond zat het vol met scheuren. "Hier was ruim 40 jaar niks aan gedaan, en dat was wel te zien", constateert Kevin Bloom, die verantwoordelijk is voor de schilderwerkzaamheden.

"Hiermee geven we eer aan de glorie van God", zegt de pastoor trots wanneer hij om zich heen kijkt. "Het straalt meer, in alle opzichten en door al dat schilderwerk straalt het werkelijk als nooit tevoren."

Lees ook

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...

Honderden kookboeken voor minima razendsnel 'uitverkocht'

De eerste druk van het kookboek van Quiet Drechtsteden, waarmee mensen met een laag inkomen goedkoop...

Taakstraf voor Dordtenaar die voetballer Noa Lang met de dood bedreigde

Dordtenaar Shayan D. (19) heeft een taakstraf van twintig uur gekregen voor de doodsbedreigingen die...

Dikke onvoldoendes voor openbare toiletten in onze regio, Sliedrecht scoort het laagst

Het is niet best gesteld met de toiletvriendelijkheid in Nederland en dat blijkt ook in onze streek ...