gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pastoor Oud-Katholieke Kerk Dordrecht over renovatie: 'Dit is verbluffend mooi'

c4d7bc8260ad23382747448bcd1a2ba2

De Oud-Katholieke Kerk in Dordrecht is de afgelopen weken flink gerestaureerd. De kerk, ook wel bekend als de 'Heilige Maria Major', ligt verscholen aan de Voorstraat maar schittert binnenkort als nooit tevoren.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De pastoor, Henk Schoon, is maar al te trots wanneer hij naar binnen kijkt. "Dit is een prachtig resultaat. Je hebt natuurlijk bepaalde verwachtingen, maar dit is verbluffend mooi."

Parel

Wie door Dordrecht loopt ziet de kerk misschien niet direct. "Maar ook al ligt hij verscholen van de Voorstraat af, kan je als je goed kijkt zien dat hier een parel ligt. Ik vind dit echt een juweel", vervolgt de pastoor.

Het gebouw zelf stamt uit 1843 en was al er al een tijd slecht aan toe. De kleuren waren verbleekt en zowel in de muren als het plafond zat het vol met scheuren. "Hier was ruim 40 jaar niks aan gedaan, en dat was wel te zien", constateert Kevin Bloom, die verantwoordelijk is voor de schilderwerkzaamheden.

"Hiermee geven we eer aan de glorie van God", zegt de pastoor trots wanneer hij om zich heen kijkt. "Het straalt meer, in alle opzichten en door al dat schilderwerk straalt het werkelijk als nooit tevoren."

Lees ook

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.