Dordrecht, Netherlands

Patiënten in ambulance sneller geholpen in ASz

Patiënten die in een ambulance onderweg zijn naar het Albert Schweitzer ziekenhuis kunnen in de toekomst iets sneller geholpen worden. De verwerking van de gegevens van patiënten zal wat vlotter gaan verlopen.
Sander Verrips | 23 februari 2021 12:40 | Aangepast op 23 februari 2021 12:40
Dit komt omdat de gegevens van patiënten en de overdracht van de ambulancemedewerkers volledig digitaal binnen gaan komen. Tot nu werd er in de ambulance een formulier geprint met gegevens, resultaten en controles daarop en werden patiënten telefonisch aangekondigd.

De vernieuwing begint met het plaatsen van een laptop in ambulances. Omdat alle gegevens in een (streng beveiligd) systeem terecht komen, kunnen artsen zich beter voorbereiden. Een aantal handelingen hoeft nu niet meer verricht te worden. Tot nu toe moesten bepaalde gegevens nog overgetypt en ingescand worden.

Wens

Volgens de directeur van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid Hans Janssen gaat een langgekoesterde wens in vervulling. “Deze innovatie is goed voor de patiënt en is ook voor ons echt een verbetering.”

Ook de kans op foute inschrijvingen wordt kleiner. Voorheen werden de naam en geboortedatum doorgebeld en nu wordt het BSN-nummer ingevoerd. De noodzakelijke gegevens komen razendsnel binnen bij het ziekenhuis zegt verpleegkundige Sjaak Terlingen. “In het ziekenhuis kun je meteen meekijken met wat er in de ambulance getypt wordt.”

Terlingen noemt enkele voordelen van het systeem voor binnen het ziekenhuis. “Ruim voordat de patiënt er is, hebben wij al een beeld. We kunnen zorgverleners of een kamer vrijmaken, middelen klaarzetten, een scan voorbereiden of laboratoriumaanvragen doen. De gegevens staan ook meteen gekoppeld aan het dossier van de patiënt.

Foto: Albert Schweitzer ziekenhuis

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. D...

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...

Pim (12) beroofd van step: 'Verbijsterd dat anderen spullen stelen van kinderen'

Een 12-jarige jongen is eerder deze maand beroofd van zijn elektrische step in Dordrecht. Hij werd o...

Opmerkelijk: marketingdirecteur Damen treft schikking met OM en krijgt taakstraf

Twee verdachten in de strafzaak tegen Damen hebben een strafbeschikking geaccepteerd. Dat meldt NRC ...

Levenswerk van RTV Papendrecht-vrijwilliger gestolen uit garage: 'Ik kon het gewoon niet geloven'

Voor de 57-jarige Erik Vastenouw uit Papendrecht begon afgelopen weekend dramatisch. Toen hij laat o...

Ander plan Biggetjespark na vondst poep in water: niet dempen, maar verder uitgraven

De gemeente Dordrecht komt met een nieuw plan voor het Biggetjespark in Sterrenburg. De eerder aange...