Dordrecht, Netherlands

Patienten ziekenhuis besmet met bacterie

Het Albert Schweitzerziekenhuis test ruim 900 mensen op besmetting met een VRE-bacterie. Dat is een bacterie die resistent is tegen antibiotica.
Peter Tromp | 8 mei 2015 17:04 | Aangepast op 8 mei 2015 17:04
De mensen hebben de bacterie mogelijk opgelopen in het ziekenhuis. Het gaat om patiënten die in de locatie Dordwijk hebben gelegen en mensen die met hen contact hebben gehad.

In het ziekenhuis liggen nog twee mensen die besmet zijn. Vijf andere zijn "verdacht". Ze liggen op een aparte afdeling waar strenge hygiene-eisen gelden.

Mensen die door een ernstige ziekte minder weerstand hebben, kunnen door de bacterie een infectie krijgen.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...