gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Patio Albert Schweitzer ziekenhuis opgeknapt

b83d45830dee112e6abcb26ce3d1c2d9

Door een oproep van het Albert Schweitzer ziekenhuis op Facebook kwam Jacob Drenth met zijn collega's op het idee om de patio van het ziekenhuis op te knappen. Een plek met een speciale betekenis voor de medewerkers.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Het is gewoon heerlijk om even buiten de zitten. Even weg bij de patiënten. Soort afleiding." zo zeggen de vier medewerkers die aan de nieuwe picknicktafel zitten.

Jacob heeft de afgelopen week met zijn collega's flink doorgewerkt. "Er was geen kleur, geen vrolijkheid. Het was echt aan een opknapbeurt toe."

Het gebaar om de patio op te knappen is als blijk van waardering voor het harde werk wat de IC-medewerkers tijdens de coronacrisis al hebben gedaan. "Zij zijn goed met slangetjes en naalden en wij zijn goed met hout en een beetje verf. Voor hen moet het voelen als hun eigen achtertuin." vertelt Jacob.

De IC-medewerkers van het ziekenhuis zijn ook erg tevreden. "Het even los van de afdeling zijn geeft rust. Even lekker in het zonnetje zitten als dat kan. Zo kunnen we weer met een uitgerust gevoel verder aan de dag."

Lees ook

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.