Dordrecht, Netherlands

Pelican Rouge start project Bamenda

Koffiebranderij Pelican Rouge heeft vandaag, op de Dag van de Duurzaamheid, vijftienduizend euro overgemaakt aan stedenband Bamenda. Het bedrijf wil dat de inkomenspositie van de koffieboeren in Bamenda verbeterd wordt.
Vera Willers | 10 oktober 2017 18:37 | Aangepast op 10 oktober 2017 18:37
In samenwerking met stichting Livebuild gaat Pelican Rouge allereerst aan de slag met een bodemonderzoek van de koffieplantages in Bamenda. Dit doen ze niet zelf, maar mensen die het gebied goed kennen. Met hen hebben de bedrijven nauw contact. Door de landbouw te verbeteren, gaan de boeren er ook financieel op vooruit. "Zo verbeter je uiteindelijk ook de leef- en werkomstandigheden, waar we ons ook mee bezig zullen houden", zegt Ignas Janssens van Pelican Rouge. Als laatste zullen ze hun aandacht ook nog vestigen op de bestuursvorm van zo'n plantage.

De duur van dit project is drie jaar. "De koffiecultuur is een beetje lastig om daar binnen een jaar wat van te merken, want een koffieplantje heeft een aantal jaren nodig om rijp te worden. Het kortetermijnresultaat is dus minder belangrijk dan het proces dat er uiteindelijk voor zorgt dat de inkomenspositie van de boeren verbeterd wordt", zegt Janssens.

Lees ook

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...

Van zittend reanimeren tot kleine wondjes: tientallen beeldbelgesprekken voorkomen misverstanden ambulancedienst

De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid heeft al tientallen keren zorg kunnen verlenen via beeldbellen ...

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...