gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pelican Rouge start project Bamenda

Koffiebranderij Pelican Rouge heeft vandaag, op de Dag van de Duurzaamheid, vijftienduizend euro overgemaakt aan stedenband Bamenda. Het bedrijf wil dat de inkomenspositie van de koffieboeren in Bamenda verbeterd wordt.

Vera Willers |  | Aangepast op
In samenwerking met stichting Livebuild gaat Pelican Rouge allereerst aan de slag met een bodemonderzoek van de koffieplantages in Bamenda. Dit doen ze niet zelf, maar mensen die het gebied goed kennen. Met hen hebben de bedrijven nauw contact. Door de landbouw te verbeteren, gaan de boeren er ook financieel op vooruit. "Zo verbeter je uiteindelijk ook de leef- en werkomstandigheden, waar we ons ook mee bezig zullen houden", zegt Ignas Janssens van Pelican Rouge. Als laatste zullen ze hun aandacht ook nog vestigen op de bestuursvorm van zo'n plantage.

De duur van dit project is drie jaar. "De koffiecultuur is een beetje lastig om daar binnen een jaar wat van te merken, want een koffieplantje heeft een aantal jaren nodig om rijp te worden. Het kortetermijnresultaat is dus minder belangrijk dan het proces dat er uiteindelijk voor zorgt dat de inkomenspositie van de boeren verbeterd wordt", zegt Janssens.

Lees ook

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”