gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pelican Rouge start project Bamenda

Koffiebranderij Pelican Rouge heeft vandaag, op de Dag van de Duurzaamheid, vijftienduizend euro overgemaakt aan stedenband Bamenda. Het bedrijf wil dat de inkomenspositie van de koffieboeren in Bamenda verbeterd wordt.

Vera Willers |  | Aangepast op
In samenwerking met stichting Livebuild gaat Pelican Rouge allereerst aan de slag met een bodemonderzoek van de koffieplantages in Bamenda. Dit doen ze niet zelf, maar mensen die het gebied goed kennen. Met hen hebben de bedrijven nauw contact. Door de landbouw te verbeteren, gaan de boeren er ook financieel op vooruit. "Zo verbeter je uiteindelijk ook de leef- en werkomstandigheden, waar we ons ook mee bezig zullen houden", zegt Ignas Janssens van Pelican Rouge. Als laatste zullen ze hun aandacht ook nog vestigen op de bestuursvorm van zo'n plantage.

De duur van dit project is drie jaar. "De koffiecultuur is een beetje lastig om daar binnen een jaar wat van te merken, want een koffieplantje heeft een aantal jaren nodig om rijp te worden. Het kortetermijnresultaat is dus minder belangrijk dan het proces dat er uiteindelijk voor zorgt dat de inkomenspositie van de boeren verbeterd wordt", zegt Janssens.

Lees ook

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.