gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pelican Rouge start project Bamenda

Koffiebranderij Pelican Rouge heeft vandaag, op de Dag van de Duurzaamheid, vijftienduizend euro overgemaakt aan stedenband Bamenda. Het bedrijf wil dat de inkomenspositie van de koffieboeren in Bamenda verbeterd wordt.

Vera Willers |  | Aangepast op
In samenwerking met stichting Livebuild gaat Pelican Rouge allereerst aan de slag met een bodemonderzoek van de koffieplantages in Bamenda. Dit doen ze niet zelf, maar mensen die het gebied goed kennen. Met hen hebben de bedrijven nauw contact. Door de landbouw te verbeteren, gaan de boeren er ook financieel op vooruit. "Zo verbeter je uiteindelijk ook de leef- en werkomstandigheden, waar we ons ook mee bezig zullen houden", zegt Ignas Janssens van Pelican Rouge. Als laatste zullen ze hun aandacht ook nog vestigen op de bestuursvorm van zo'n plantage.

De duur van dit project is drie jaar. "De koffiecultuur is een beetje lastig om daar binnen een jaar wat van te merken, want een koffieplantje heeft een aantal jaren nodig om rijp te worden. Het kortetermijnresultaat is dus minder belangrijk dan het proces dat er uiteindelijk voor zorgt dat de inkomenspositie van de boeren verbeterd wordt", zegt Janssens.

Lees ook

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.