gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pelican Rouge start project Bamenda

Koffiebranderij Pelican Rouge heeft vandaag, op de Dag van de Duurzaamheid, vijftienduizend euro overgemaakt aan stedenband Bamenda. Het bedrijf wil dat de inkomenspositie van de koffieboeren in Bamenda verbeterd wordt.

Vera Willers |  | Aangepast op
In samenwerking met stichting Livebuild gaat Pelican Rouge allereerst aan de slag met een bodemonderzoek van de koffieplantages in Bamenda. Dit doen ze niet zelf, maar mensen die het gebied goed kennen. Met hen hebben de bedrijven nauw contact. Door de landbouw te verbeteren, gaan de boeren er ook financieel op vooruit. "Zo verbeter je uiteindelijk ook de leef- en werkomstandigheden, waar we ons ook mee bezig zullen houden", zegt Ignas Janssens van Pelican Rouge. Als laatste zullen ze hun aandacht ook nog vestigen op de bestuursvorm van zo'n plantage.

De duur van dit project is drie jaar. "De koffiecultuur is een beetje lastig om daar binnen een jaar wat van te merken, want een koffieplantje heeft een aantal jaren nodig om rijp te worden. Het kortetermijnresultaat is dus minder belangrijk dan het proces dat er uiteindelijk voor zorgt dat de inkomenspositie van de boeren verbeterd wordt", zegt Janssens.

Lees ook

nk20264620260406-SCCDOR-NKS00830.jpg

FC Dordrecht deelt knap bij Cambuur, maar ziet concurrentie uitlopen

FC Dordrecht liet op paasmaandag zien zich niet zomaar neer te leggen bij een seizoen zonder playoff-deelname. Toch wordt dat scenario steeds realistischer, want ondanks een knappe 1-1 bij SC Cambuur zag de ploeg het gat naar de nacompetitieplekken groeien.

stichtingshareandshine.png

Peter geeft voetbaltraining aan kinderen in azc's: 'Ze vinden het geweldig als de bal gaat rollen'

Ieder kind heeft recht op beweging en plezier, ongeacht achtergrond of verblijfsstatus, vindt Peter van den Heuvel uit Hardinxveld-Giessendam. Met de stichting Share and Shine verzorgt hij gratis voetbaltrainingen bij asielzoekerscentra in onder meer Zwijndrecht, Gorinchem en 's-Gravendeel.

20260403 Ouwe Jonges Krentebrood.jpg

‘Ouwe Jonges’ volledig in het teken van de verkiezingsuitslag

De verkiezingen zijn geweest, de eerste stappen richting een Dordtse coalitie zijn gezet en natuurlijk vinden de ‘Ouwe Jonges’ daar ook wat van. Het zal je niet verbazen, maar ook in deze uitzending nemen Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom geen blad voor de mond.

lenarijnmond.png

Lena (67) werd thuis slachtoffer van babbeltruc: 'Ik ben bang als de deurbel gaat'

Op de bank in haar woning in Dordrecht zit de 67-jarige Lena*. Naast haar ligt hondje Remy, haar steun en toeverlaat sinds haar man is overleden. Lena is afhankelijk van thuiszorg en krijgt persoonlijke begeleiding. De afgelopen weken werd haar wereld plotseling een stuk kleiner nadat ze werd opgelicht door een nep-wijkagent, voor duizenden euro's.

paasconcert.png

Eerste Paasdag op TV Dordrecht: de Messiah van Händel

In het kader van het 20-jarig jubileum van stichting Dordtissimo was er op 28 februari een bijzondere uitvoering van de Messiah van Händel. Het concert met tweehonderd zangers uit heel Nederland in een volle Wilheminakerk is Paaszondag in twee delen te zien op TV Dordrecht.

IMG_8167.JPG

Klimaat en aanleg warmtenet oorzaak verzakking talud: 'Het is een combinatie van factoren'

Sensoren die afwijkingen aan het spoor meten en een politieagent die de snelheid van een trein controleert. Het gebeurt allemaal op treinstation Sliedrecht Baanhoek en is nodig om ongelukken bij het nabijgelegen talud te voorkomen, aldus ProRail. “Mocht een trein te hard rijden en een kleine vervorming van het spoor ontstaan, dan zou die kunnen ontsporen.”