Dordrecht, Netherlands

Permanente bewoners Europarcs moeten plaatsmaken voor toerisme

Permanent wonen op het recreatiepark Europarcs de Biesbosch ging al in tegen de wet, maar nu gaat er ook op gehandhaafd worden. De bewoners moeten van het College van Burgemeester en Wethouders een andere woning zoeken. Het doel van het college is om van het recreatiepark een toeristenpleister te maken.
Vivian Rutte | 18 november 2021 12:36 | Aangepast op 18 november 2021 12:36
De bewoners die er nu illegaal wonen, houden volgens het College toerisme tegen. Er blijkt ook sprake te zijn van criminaliteit zoals mensenhandel, witwassen en drugshandel. De criminele praktijken kunnen plaatsvinden omdat de bewoners vaak niet ingeschreven staan bij de gemeente. “Er is ook sprake van illegale bebouwing en huisvesting van arbeidsmigranten via uitzendbureaus”, voegt burgemeester Wouter Kolff toe.

Vorig jaar had het College de bewoners verzocht een andere woonplek te zoeken, maar daar werd toen niet naar geluisterd. Zestig procent van bewoners woonden toen permanent in het park. Vorige week is er weer een controle uitgevoerd en daaruit blijkt dat er inmiddels nog meer bewoners permanent in het park wonen.


Nu wordt hen dus weer verzocht om het park te verlaten, maar de bewoners krijgen dit keer wel wat meer tijd om te zoeken naar een alternatieve woonruimte. Het college kan zich namelijk voorstellen dat het niet voor iedereen makkelijk is om snel iets te zoeken. Toch moeten uiteindelijk alle permanente bewoners weg zijn, want permanente bewoning gaat in tegen de wet en het park wil op die plek toerisme aanwakkeren: “waar het park tenslotte voor bedoeld is.”

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...