Dordrecht, Netherlands

Persconferentie coronavirus: voorlopig geen versoepelingen, stappenplan voor heropening samenleving

Het is nog te vroeg om de coronamaatregelen te versoepelen. Dat is de kernboodschap van demissionair premier Rutte en demissionair minister Hugo de Jonge tijdens de persconferentie dinsdagavond.
Jordy Nijenhuis | 13 april 2021 19:29 | Aangepast op 13 april 2021 19:29
Wel zegt Rutte dat de samenleving op een verantwoorde manier open kan. Samen met De jonge presenteert hij een stappenplan voor heropening van de samenleving. "We zetten kleine stappen in het begin en grotere stappen als de kwetsbaarste groepen zijn gevaccineerd."

De eerste stap gaat op zijn vroegst in op 28 april. Rutte benadrukt dat het een mogelijke datum is. Het definitieve besluit wordt volgende week dinsdag, 20 april, genomen. Dan heeft het kabinet het voornemen om de avondklok te beëindigen. Ook is dan het advies om twee mensen per dag thuis uit te nodigen in plaats van één. Buitenterrassen mogen onder voorwaarden weer open en er komt ook een verruiming voor winkels.

Iets eerder, in dezelfde week op 26 april, is het plan dat hoger onderwijsinstellingen weer onder voorwaarden fysiek onderwijs mogen geven.

Demissionair premier Rutte vindt het "ongelukkig" dat vorige week uitlekte dat het kabinet per 21 april een aantal versoepelingen wilde doorvoeren, zoals het einde van de avondklok en het openen van de terrassen.

"We hoopten dat het kon, maar het moest wel verantwoord zijn", zegt Rutte. Hij bood verontschuldigingen aan aan burgers en ondernemers die op basis van dat uitgelekte bericht al weer plannen aan het maken waren. Het kabinet wil nu de aangekondigde versoepeling een week later laten ingaan, op 28 april. Maar dan moeten de besmettingscijfers dat wel toelaten.

Volgens de premier is er er sprake is van twee werelden; binnen de ziekenhuizen en daarbuiten. In de ziekenhuizen loopt het personeel op het tandvlees en liggen de IC's vol. "Maar de situatie in de samenleving is ook nijpend. Bij de horeca, de winkels, de reiswereld. Daarmee worstelen we in het het Catshuis. Het is een spagaat."

Bekijk hier de persconferentie terug:

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Man aangehouden voor bedreiging in huiselijke sfeer

Corrado Francke | 9 mei 2025 17:53

Lees ook

Teleurstelling en begrip na afblazen Pasar Malam

Geen kraampjes, muziek en busladingen Indonesisch voedsel op het Statenplein in Dordrecht dit jaar. ...

Dag van de Zorg: ziekenhuispersoneel krijgt een traktatie

De zorgmedewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis (ASz) zijn maandagmiddag in het zonnetje gez...

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Bij een wasstraat aan de Merwedestraat is maandagmiddag een vechtpartij uitgebroken. Er zou ook een ...

Na maanden doet de lift op dit station het eindelijk weer

Reizigers kunnen na maanden weer gebruik maken van de lift op station Sliedrecht Baanhoek. De veroud...

Dat is balen: hooi blokkeert rijstrook A15

Weggebruikers op de A15 bij Hardinxveld-Giessendam liepen maandagmiddag vertraging op richting Ridde...

Rook uit machinekamer van schip, brandweer rukt uit

Op een schip in het centrum van Dordrecht heeft maandagochtend een kleine brand gewoed. Het brandje ...