gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Personeel Albert Schweitzer ziekenhuis betaalt straks vierdubbel parkeertarief

304b095c547e8e7d86439f9b1d989cc3

Ziekenhuispersoneel van het Albert Schweitzer moet over een tijdje vier keer zoveel parkeerkosten betalen als dat ze nu doen. Omdat op de huidige parkeerplaats van het Albert Schweitzer ziekenhuis 720 nieuwe woningen worden gebouwd, moeten ze uitwijken naar een parkeergarage.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Voorzitter van de ondernemingsraad Manuel Langendoen is hier niet over te spreken: “Dit gaat een werknemer 4 euro per dienst kosten in plaats van 1, dan heb je het op jaarbasis al gauw over 1000 euro bij een fulltime baan. Het lijkt ons niet de bedoeling dat je met 1000 euro wordt afgestraft alleen omdat je komt werken.”


Volgens de gemeente was het ziekenhuis al op de hoogte van het plan, maar voor het personeel kwam het afgelopen woensdag als een klap in het gezicht: “Zijn dit nu de mensen die voor ons hebben staan klappen een paar weken geleden?”

Wethouder Piet Sleeking geeft aan dat er wel degelijk overleg met het ziekenhuis is geweest over de kwestie. “Het ziekenhuis doet wel aan reiskostenvergoeding en bereidt ook andere maatregelen voor, maar de gemeente gaat niet opdraaien voor alle reiskosten van het personeel. In deze tijd is een tarief van 1 euro per dag ook niet meer realistisch.”

&t=2s

Lees ook

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.