gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Personeel Albert Schweitzer ziekenhuis betaalt straks vierdubbel parkeertarief

304b095c547e8e7d86439f9b1d989cc3

Ziekenhuispersoneel van het Albert Schweitzer moet over een tijdje vier keer zoveel parkeerkosten betalen als dat ze nu doen. Omdat op de huidige parkeerplaats van het Albert Schweitzer ziekenhuis 720 nieuwe woningen worden gebouwd, moeten ze uitwijken naar een parkeergarage.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Voorzitter van de ondernemingsraad Manuel Langendoen is hier niet over te spreken: “Dit gaat een werknemer 4 euro per dienst kosten in plaats van 1, dan heb je het op jaarbasis al gauw over 1000 euro bij een fulltime baan. Het lijkt ons niet de bedoeling dat je met 1000 euro wordt afgestraft alleen omdat je komt werken.”


Volgens de gemeente was het ziekenhuis al op de hoogte van het plan, maar voor het personeel kwam het afgelopen woensdag als een klap in het gezicht: “Zijn dit nu de mensen die voor ons hebben staan klappen een paar weken geleden?”

Wethouder Piet Sleeking geeft aan dat er wel degelijk overleg met het ziekenhuis is geweest over de kwestie. “Het ziekenhuis doet wel aan reiskostenvergoeding en bereidt ook andere maatregelen voor, maar de gemeente gaat niet opdraaien voor alle reiskosten van het personeel. In deze tijd is een tarief van 1 euro per dag ook niet meer realistisch.”

&t=2s

Lees ook

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.