Dordrecht, Netherlands

Personeel café Merz aan het werk bij coronateststraat

Weer werken, dat is waar vrijwel al het horecapersoneel naar snakt. En als dat dan niet in de eigen zaak mag, dan heeft al het personeel ook kwaliteiten die in andere bedrijven prima tot hun recht zouden kunnen komen. Daarom plaatste Ferry de Klerk, eigenaar van Merz, vorige week een oproepje voor zijn personeel.
Emma Meijer | 22 oktober 2020 16:18 | Aangepast op 22 oktober 2020 16:18
“In het contract staat vast dat ze bij derden mogen werken, daarom konden we dit ook doen. We hebben veel personeel en eigenlijk wil ik ze allemaal behouden”, vertelt de Klerk.

De oproep op Facebook heeft dan ook effect gehad. Er zijn veel reacties op gekomen en verschillende bedrijven hebben aangegeven samen te willen werken. “De meeste mensen gaan waarschijnlijk bij een commerciële teststraat werken. Er is zelfs iemand al aan het werk als bezorger bij een pizzeria.”

Samenwerking

Het personeel zal gewoon bij Merz in dienst blijven. Op deze manier helpen de bedrijven elkaar om zo goed mogelijk de coronacrisis door te komen. “Ik stuur een factuur door naar de bedrijven en hierdoor verhuur ik hun diensten eigenlijk.”

Vanwege de sluiting gaat Merz beginnen met de verkoop van spareribs. “Het blijft minimaal, we gaan geen gekken dingen doen.”

Lees ook

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...

Luke reisde naar Noorwegen voor noorderlicht, maar zag het hier het beste: 'Nog nooit zo gezien'

Een lange reis maken naar het noorden van Noorwegen om het noorderlicht te zien? Maandagavond was da...

Al een half jaar geen les van neergestoken meester: zo gaat het nu met hem

Het gaat ‘beetje bij beetje beter’ met meester Recep, die een halfjaar geleden werd neergestoken tij...