gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Personeel met milde coronaklachten mag ongetest doorwerken bij ziekenhuis

33ae12fd5bac0b15a191ff44fdf87697

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft een nieuw beleid ingevoerd voor het coronavirus onder medewerkers. Het ziekenhuis wil, zoals ze zelf zeggen, werken naar een ‘uniform test- en ziekmeldingsbeleid’ voor medewerkers.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
“We willen bij alle luchtweginfecties – of het nu corona, influenza, of iets anders is – verspreiding van virussen en bacteriën tegengaan”, laat het Albert Schweitzer ziekenhuis weten. “Vooral nu het coronavirus zich steeds meer gedraagt als één van de seizoensvirussen.”

Dat houdt in dat medewerkers nu mogen doorwerken met milde klachten als neusverkoudenheid, loopneuzen of niezen. Zij hoeven zich niet te laten PCR-testen op corona en doen geen coronazelftest. Wel moeten ze tot de klachten voorbij zijn, continu een chirurgisch mondneusmasker (type IIR) dragen en afgezonderd pauzeren.

Op verantwoorde wijze terugdringen
Volgens het ziekenhuis kunnen op deze manier zowel patiënten en medewerkers beter worden beschermd én kan het verzuim op verantwoorde wijze worden teruggedrongen. “Dit nieuwe beleid past binnen bestaande regelgeving en is in goed overleg tot stand gekomen met het Medisch Specialisten Bestuur, de Ondernemingsraad en het Verpleegkundig Stafbestuur”, legt het ziekenhuis uit.

Naast de nieuwe regels, blijven medewerkers 1,5-meter afstand bewaren van patiënten en collega's. Wanneer een zorgverlener dichterbij een patiënt komt, moet er een chirurgisch mondneusmasker gedragen worden.

RTV Dordrecht ging naar het ziekenhuis om te peilen wat bezoekers van het nieuwe beleid vinden. De reacties zijn verschillend. Zo laat een meneer weten dat hij het eens is met het nieuwe beleid, al moeten de medewerkers volgens hem wel voorzichtig zijn. Iemand anders reageert: “Als je corona hebt, moet je gewoon thuisblijven.” Benieuwd naar de andere reacties? Bekijk het hier:
Let op: onder de video gaat het verhaal verder.
Met heftigere klachten wél testen
“Als een medewerker met milde klachten niet wil doorwerken met een mondneusmasker, dan is een PCR-test het enige alternatief”, legt het ziekenhuis uit. Wanneer de uitslag corona-negatief is, dan moet het personeelslid doorwerken, ondanks de klachten. Er moet dan wel een mondmasker gedragen worden tot de klachten voorbij zijn óf tot de tiende dag na het ontstaan.

Bij niet-milde klachten en/of koorts, moet in alle gevallen een PCR-test plaatsvinden. Bij een positieve uitslag blijft de medewerker minstens vijf dagen thuis en moet daarna weer aan de slag.

Lees ook

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.