gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Personeel ziekenhuis staakt voor betere CAO

94c6a46c1e849784f68c81b0c08bb021

Met een tractor op de stoep en een waar strijdlied voeren de medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis woensdag actie. De hele dag door vragen ze aandacht voor betere werkomstandigheden en een hoger loon.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
En dat is een historisch moment, volgens FNV-bestuurder Debbie van Leiden. Er is al ruim 25 jaar niet gestaakt. 

 “We staan hier voor een betere CAO, want alleen daarmee krijgen we jullie beroep aantrekkelijker en dus uiteindelijk meer handen aan het bed!”. Met die woorden stak Van Leiden het personeel woensdagochtend in de centrale hal toe. 

Ook bestuursvoorzitter Peter van der Meer staat achter de actie. “Het gaat vandaag om jullie CAO, maar ook om waardering. Wij waarderen jullie al enorm, maar ik hoop dat ook uit de nieuwe CAO veel waardering voor jullie zal spreken.” 

Patiënten die dringend zorg nodig hebben, krijgen die woensdag overigens gewoon. Alle spoed- en semi-spoedzorg gaat gewoon door. Woensdagavond vanaf 18.00 uur meer over deze actiedag in het TV Dordrecht Nieuws. 

Foto's: Albert Schweitzer ziekenhuis 
d4c85e3a6f77cde8c6a631d6562302e6

Lees ook

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.