gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Personeel ziekenhuis staakt voor betere CAO

94c6a46c1e849784f68c81b0c08bb021

Met een tractor op de stoep en een waar strijdlied voeren de medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis woensdag actie. De hele dag door vragen ze aandacht voor betere werkomstandigheden en een hoger loon.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
En dat is een historisch moment, volgens FNV-bestuurder Debbie van Leiden. Er is al ruim 25 jaar niet gestaakt. 

 “We staan hier voor een betere CAO, want alleen daarmee krijgen we jullie beroep aantrekkelijker en dus uiteindelijk meer handen aan het bed!”. Met die woorden stak Van Leiden het personeel woensdagochtend in de centrale hal toe. 

Ook bestuursvoorzitter Peter van der Meer staat achter de actie. “Het gaat vandaag om jullie CAO, maar ook om waardering. Wij waarderen jullie al enorm, maar ik hoop dat ook uit de nieuwe CAO veel waardering voor jullie zal spreken.” 

Patiënten die dringend zorg nodig hebben, krijgen die woensdag overigens gewoon. Alle spoed- en semi-spoedzorg gaat gewoon door. Woensdagavond vanaf 18.00 uur meer over deze actiedag in het TV Dordrecht Nieuws. 

Foto's: Albert Schweitzer ziekenhuis 
d4c85e3a6f77cde8c6a631d6562302e6

Lees ook

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”