gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Personeel ziekenhuis staakt voor betere CAO

94c6a46c1e849784f68c81b0c08bb021

Met een tractor op de stoep en een waar strijdlied voeren de medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis woensdag actie. De hele dag door vragen ze aandacht voor betere werkomstandigheden en een hoger loon.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
En dat is een historisch moment, volgens FNV-bestuurder Debbie van Leiden. Er is al ruim 25 jaar niet gestaakt. 

 “We staan hier voor een betere CAO, want alleen daarmee krijgen we jullie beroep aantrekkelijker en dus uiteindelijk meer handen aan het bed!”. Met die woorden stak Van Leiden het personeel woensdagochtend in de centrale hal toe. 

Ook bestuursvoorzitter Peter van der Meer staat achter de actie. “Het gaat vandaag om jullie CAO, maar ook om waardering. Wij waarderen jullie al enorm, maar ik hoop dat ook uit de nieuwe CAO veel waardering voor jullie zal spreken.” 

Patiënten die dringend zorg nodig hebben, krijgen die woensdag overigens gewoon. Alle spoed- en semi-spoedzorg gaat gewoon door. Woensdagavond vanaf 18.00 uur meer over deze actiedag in het TV Dordrecht Nieuws. 

Foto's: Albert Schweitzer ziekenhuis 
d4c85e3a6f77cde8c6a631d6562302e6

Lees ook

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.