gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Personeel ziekenhuis staakt voor betere CAO

94c6a46c1e849784f68c81b0c08bb021

Met een tractor op de stoep en een waar strijdlied voeren de medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis woensdag actie. De hele dag door vragen ze aandacht voor betere werkomstandigheden en een hoger loon.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
En dat is een historisch moment, volgens FNV-bestuurder Debbie van Leiden. Er is al ruim 25 jaar niet gestaakt. 

 “We staan hier voor een betere CAO, want alleen daarmee krijgen we jullie beroep aantrekkelijker en dus uiteindelijk meer handen aan het bed!”. Met die woorden stak Van Leiden het personeel woensdagochtend in de centrale hal toe. 

Ook bestuursvoorzitter Peter van der Meer staat achter de actie. “Het gaat vandaag om jullie CAO, maar ook om waardering. Wij waarderen jullie al enorm, maar ik hoop dat ook uit de nieuwe CAO veel waardering voor jullie zal spreken.” 

Patiënten die dringend zorg nodig hebben, krijgen die woensdag overigens gewoon. Alle spoed- en semi-spoedzorg gaat gewoon door. Woensdagavond vanaf 18.00 uur meer over deze actiedag in het TV Dordrecht Nieuws. 

Foto's: Albert Schweitzer ziekenhuis 
d4c85e3a6f77cde8c6a631d6562302e6

Lees ook

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.