gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Personeel ziekenhuis staakt voor betere CAO

94c6a46c1e849784f68c81b0c08bb021

Met een tractor op de stoep en een waar strijdlied voeren de medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis woensdag actie. De hele dag door vragen ze aandacht voor betere werkomstandigheden en een hoger loon.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
En dat is een historisch moment, volgens FNV-bestuurder Debbie van Leiden. Er is al ruim 25 jaar niet gestaakt. 

 “We staan hier voor een betere CAO, want alleen daarmee krijgen we jullie beroep aantrekkelijker en dus uiteindelijk meer handen aan het bed!”. Met die woorden stak Van Leiden het personeel woensdagochtend in de centrale hal toe. 

Ook bestuursvoorzitter Peter van der Meer staat achter de actie. “Het gaat vandaag om jullie CAO, maar ook om waardering. Wij waarderen jullie al enorm, maar ik hoop dat ook uit de nieuwe CAO veel waardering voor jullie zal spreken.” 

Patiënten die dringend zorg nodig hebben, krijgen die woensdag overigens gewoon. Alle spoed- en semi-spoedzorg gaat gewoon door. Woensdagavond vanaf 18.00 uur meer over deze actiedag in het TV Dordrecht Nieuws. 

Foto's: Albert Schweitzer ziekenhuis 
d4c85e3a6f77cde8c6a631d6562302e6

Lees ook

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.