gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Personeel ziekenhuis staakt voor betere CAO

94c6a46c1e849784f68c81b0c08bb021

Met een tractor op de stoep en een waar strijdlied voeren de medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis woensdag actie. De hele dag door vragen ze aandacht voor betere werkomstandigheden en een hoger loon.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
En dat is een historisch moment, volgens FNV-bestuurder Debbie van Leiden. Er is al ruim 25 jaar niet gestaakt. 

 “We staan hier voor een betere CAO, want alleen daarmee krijgen we jullie beroep aantrekkelijker en dus uiteindelijk meer handen aan het bed!”. Met die woorden stak Van Leiden het personeel woensdagochtend in de centrale hal toe. 

Ook bestuursvoorzitter Peter van der Meer staat achter de actie. “Het gaat vandaag om jullie CAO, maar ook om waardering. Wij waarderen jullie al enorm, maar ik hoop dat ook uit de nieuwe CAO veel waardering voor jullie zal spreken.” 

Patiënten die dringend zorg nodig hebben, krijgen die woensdag overigens gewoon. Alle spoed- en semi-spoedzorg gaat gewoon door. Woensdagavond vanaf 18.00 uur meer over deze actiedag in het TV Dordrecht Nieuws. 

Foto's: Albert Schweitzer ziekenhuis 
d4c85e3a6f77cde8c6a631d6562302e6

Lees ook

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.