Dordrecht, Netherlands

Personeel ziekenhuis staakt voor betere CAO

Met een tractor op de stoep en een waar strijdlied voeren de medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis woensdag actie. De hele dag door vragen ze aandacht voor betere werkomstandigheden en een hoger loon.
Fokko van der Straaten | 20 november 2019 09:57 | Aangepast op 20 november 2019 09:57
En dat is een historisch moment, volgens FNV-bestuurder Debbie van Leiden. Er is al ruim 25 jaar niet gestaakt. 

 “We staan hier voor een betere CAO, want alleen daarmee krijgen we jullie beroep aantrekkelijker en dus uiteindelijk meer handen aan het bed!”. Met die woorden stak Van Leiden het personeel woensdagochtend in de centrale hal toe. 

Ook bestuursvoorzitter Peter van der Meer staat achter de actie. “Het gaat vandaag om jullie CAO, maar ook om waardering. Wij waarderen jullie al enorm, maar ik hoop dat ook uit de nieuwe CAO veel waardering voor jullie zal spreken.” 

Patiënten die dringend zorg nodig hebben, krijgen die woensdag overigens gewoon. Alle spoed- en semi-spoedzorg gaat gewoon door. Woensdagavond vanaf 18.00 uur meer over deze actiedag in het TV Dordrecht Nieuws. 

Foto's: Albert Schweitzer ziekenhuis 

Meest gelezen

Let op: A16 komend weekend deels dicht bij Ridderkerk

Redactie Streek 56 | 22 aug 2025 15:00

Auto belandt tegen stoplicht na aanrijding met vuilniswagen

Redactie Streek 56 | 20 aug 2025 10:54

Lees ook

Zondag op TV Dordrecht: benefietconcert Trinitatiskapel

Deze zondag is op TV Dordrecht het Trinitatiskapel benefietconcert van 5 juli te zien. Diverse music...

Geen mobieltjes in kleedkamers? Bij deze club weten ze niet beter

Wat is het effect van een verbod op mobieltjes in voetbalkleedkamers? Bij VV Papendrecht zullen ze e...

Wielrenners halen geld op en schenken kleding aan EHBO’ers

Het wielercomité in Papendrecht heeft dit jaar een grote stapel jassen en polo’s gedoneerd aan de lo...

Let op: A16 komend weekend deels dicht bij Ridderkerk

De A16 van knooppunt Ridderkerk naar knooppunt Terbregseplein is vanaf vrijdagavond 20.00 uur dicht ...

Lotte van Drunen klaar voor thuiswedstrijd: ‘Er doen zeker namen mee, maar ik ben ook een naam’

“Ik wil laten zien wat ik kan”, vertelt Lotte van Drunen (18) uit Sliedrecht over de motorcross-manc...

Mobiel geweerd uit kleedkamer: deze voetbalclub doet het

Voetbalvereniging Papendrecht verbiedt het gebruik van mobiele telefoons in de kleedkamers. Volgens ...