gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Personeelstekort bij ziekenhuis: deel verloskunde gesloten

8b22c6dc57797e35a7b88dea9674b439

Het Albert Schweitzer Ziekenhuis in Dordrecht heeft een van de verloskamers gesloten vanwege een tekort aan personeel. "Maar we hebben nog niemand hoeven verwijzen naar andere ziekenhuizen", zegt een woordvoerder.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het komt wel vaker voor dat in de zomermaanden het ziekenhuis het rooster niet helemaal rond krijgt. Maar dit jaar is het erger dan andere jaren. "Het probleem wordt veroorzaakt door vakantie, ziekte en zwangere medewerkers", gaat de woordvoerder verder.


"Het komt erop neer dat het tekort aan gekwalificeerd personeel zo groot is, dat we niet alle verloskamers kunnen bemannen. Daarom hebben we voor het eerst dit besluit genomen." Er zijn nu nog zes verloskamers open. Ook is een deel van de kraamkamers gesloten.

Ziekenhuizen staan al geruime tijd te springen om gekwalificeerd personeel. "En dit soort omstandigheden maken het probleem alleen maar groter", zegt de woordvoerder. "Als je als afdeling normaal gesproken vier stagiairs kan opleiden, zijn dat er nu maar twee. Daardoor komen er ook nog eens minder nieuwe afgestudeerden bij. Het is een vicieuze cirkel."

Lees ook

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”