gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Personeelstekort bij ziekenhuis: deel verloskunde gesloten

8b22c6dc57797e35a7b88dea9674b439

Het Albert Schweitzer Ziekenhuis in Dordrecht heeft een van de verloskamers gesloten vanwege een tekort aan personeel. "Maar we hebben nog niemand hoeven verwijzen naar andere ziekenhuizen", zegt een woordvoerder.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het komt wel vaker voor dat in de zomermaanden het ziekenhuis het rooster niet helemaal rond krijgt. Maar dit jaar is het erger dan andere jaren. "Het probleem wordt veroorzaakt door vakantie, ziekte en zwangere medewerkers", gaat de woordvoerder verder.


"Het komt erop neer dat het tekort aan gekwalificeerd personeel zo groot is, dat we niet alle verloskamers kunnen bemannen. Daarom hebben we voor het eerst dit besluit genomen." Er zijn nu nog zes verloskamers open. Ook is een deel van de kraamkamers gesloten.

Ziekenhuizen staan al geruime tijd te springen om gekwalificeerd personeel. "En dit soort omstandigheden maken het probleem alleen maar groter", zegt de woordvoerder. "Als je als afdeling normaal gesproken vier stagiairs kan opleiden, zijn dat er nu maar twee. Daardoor komen er ook nog eens minder nieuwe afgestudeerden bij. Het is een vicieuze cirkel."

Lees ook

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.