gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Personeelstekort bij ziekenhuis: deel verloskunde gesloten

8b22c6dc57797e35a7b88dea9674b439

Het Albert Schweitzer Ziekenhuis in Dordrecht heeft een van de verloskamers gesloten vanwege een tekort aan personeel. "Maar we hebben nog niemand hoeven verwijzen naar andere ziekenhuizen", zegt een woordvoerder.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het komt wel vaker voor dat in de zomermaanden het ziekenhuis het rooster niet helemaal rond krijgt. Maar dit jaar is het erger dan andere jaren. "Het probleem wordt veroorzaakt door vakantie, ziekte en zwangere medewerkers", gaat de woordvoerder verder.


"Het komt erop neer dat het tekort aan gekwalificeerd personeel zo groot is, dat we niet alle verloskamers kunnen bemannen. Daarom hebben we voor het eerst dit besluit genomen." Er zijn nu nog zes verloskamers open. Ook is een deel van de kraamkamers gesloten.

Ziekenhuizen staan al geruime tijd te springen om gekwalificeerd personeel. "En dit soort omstandigheden maken het probleem alleen maar groter", zegt de woordvoerder. "Als je als afdeling normaal gesproken vier stagiairs kan opleiden, zijn dat er nu maar twee. Daardoor komen er ook nog eens minder nieuwe afgestudeerden bij. Het is een vicieuze cirkel."

Lees ook

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.