Dordrecht, Netherlands

Peters ‘Marathon voor het Máxima’ levert ruim 16 duizend euro op

Peter (links) overhandigt de cheque aan arts Bianca Hoeben Peter Loopik
Peter Loopik heeft woensdag een cheque van 16.380 euro overhandigd aan het Prinses Máxima Centrum. De Dordtenaar rende de marathon van Rotterdam om geld op te halen voor onderzoek naar kinderkanker, de ziekte waaraan zijn zoontje Imre op vierjarige leeftijd overleed. “Het was een zeer intensieve periode, maar ook heel waardevol.”
Corrado Francke | 8 mei 2025 16:05 | Aangepast op 8 mei 2025 16:05
Vlak voor de marathon, toen Peter uitgebreid over de actie vertelde, stond de teller op ongeveer 15 duizend euro. In de afgelopen weken kwam daar dus nog een mooi bedrag bij.

Herinneringen
Woensdag overhandigde de Dordtenaar het eindbedrag in het Utrechtse kinderziekenhuis. Voor Peter een dubbel gevoel om in het ziekenhuis te zijn. Een deel van het leven van zijn zoontje heeft zich daar afgespeeld. “Er liggen een hoop herinneringen, dus het was mooi en verdrietig tegelijk.”

Wel was hij blij om het bedrag te overhandigen voor onderzoek naar hersentumoren. “De vooruitgang op dat gebied is weinig geweest de afgelopen dertig jaar en omdat het zo zeldzaam is, gaan er ook minder middelen naartoe”, zei Peter in aanloop naar het evenement.

‘Ik heb iets terug kunnen doen’
De Dordtenaar kijkt voldaan terug op de inzamelactie. “Het gaf mij de mogelijkheid om handen en voeten te geven aan het gevoel van machteloosheid. Ik heb iets terug kunnen doen en heb hopelijk een steentje kunnen bijdragen aan het onderzoek.”

Hoewel Peter de 42 kilometer en 195 meter in een keurige tijd van 3 uur en 15 minuten aflegde, weet hij nog niet of hij ook volgend jaar weer in Rotterdam aan de start staat. “Wil je een goede marathon, moet je daar de tijd in investeren. Dat vraagt ook wat van het gezin.”

Eerder maakte RTV Dordrecht de volgende reportage met Peter:

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Protest azc Molenlanden loopt uit de hand, ME bekogeld met glas en stenen

Bij het gemeentehuis in Bleskensgraaf is dinsdagavond een demonstratie tegen de komst van asielzoeke...

Hoe Belgische stenen voor veilige spoorbrug zorgen: 'Enorme kuilen ontstaan'

Je ziet het misschien vanaf de A16 of vanuit de trein: schepen naast de spoorbrug tussen Dordrecht e...

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...