gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Petitie tegen standbeeld Hanneken van Dordt meer dan 300 keer ondertekend

fbf851985c9d0e9c53c901fd97251f3b

Het nog te realiseren standbeeld ter eren van 800 jaar Dordrecht maakt wat los in de stad: Hoewel het burgerinitiatief voor het beeld de duizend handtekeningen ruim gepasseerd is, zijn er inmiddels ook een flink aantal mensen tegen de komst van het kunstwerk aan de Stadswerven.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De gemeente nam gisteravond nog 1329 handtekeningen vóór de bouw van Hanneken van Dordt in ontvangst. Deze zijn binnen tien dagen verzameld. Voor het twintig meter hoge beeld is vier ton nodig, de initiatiefnemers willen dat de gemeente de rest, twee ton, betaalt. Dat komt ten goede aan de fundering en de sokkel van het beeld. Het ontwerp van Hanneken is van de internationaal bekende Dordtse kunstenaar Gerhard Lentink.

Toch zijn dus niet alle Dordtenaren blij met het plan, want er is inmiddels een petitie gestart tegen de komst van het beeld. De organisatoren zijn voor een eigen herinnering van 800 jaar Dordt, maar vinden Hanneken geen geschikte optie. De tegenpetitie heeft als titel ‘Zet Hanneken van Dordt maar niet op haar voetstuk’, en is inmiddels 369 keer ondertekend.

Lees ook

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.