gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Petitie tegen standbeeld Hanneken van Dordt meer dan 300 keer ondertekend

fbf851985c9d0e9c53c901fd97251f3b

Het nog te realiseren standbeeld ter eren van 800 jaar Dordrecht maakt wat los in de stad: Hoewel het burgerinitiatief voor het beeld de duizend handtekeningen ruim gepasseerd is, zijn er inmiddels ook een flink aantal mensen tegen de komst van het kunstwerk aan de Stadswerven.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De gemeente nam gisteravond nog 1329 handtekeningen vóór de bouw van Hanneken van Dordt in ontvangst. Deze zijn binnen tien dagen verzameld. Voor het twintig meter hoge beeld is vier ton nodig, de initiatiefnemers willen dat de gemeente de rest, twee ton, betaalt. Dat komt ten goede aan de fundering en de sokkel van het beeld. Het ontwerp van Hanneken is van de internationaal bekende Dordtse kunstenaar Gerhard Lentink.

Toch zijn dus niet alle Dordtenaren blij met het plan, want er is inmiddels een petitie gestart tegen de komst van het beeld. De organisatoren zijn voor een eigen herinnering van 800 jaar Dordt, maar vinden Hanneken geen geschikte optie. De tegenpetitie heeft als titel ‘Zet Hanneken van Dordt maar niet op haar voetstuk’, en is inmiddels 369 keer ondertekend.

Lees ook

ArtikelbijFoto

Geschokte reacties op geheime verplaatsing lichamen: 'Luguber en respectloos'

Verontwaardiging in Dubbeldam vanwege het nieuws dat 21 lichamen in 2020 vanaf de begraafplaats in de Dordtse wijk naar begraafplaats Essenhof zijn versleept. Nabestaanden wisten hier niets van en daarnaast is door administratieve rompslomp niet duidelijk welke lichamen er zijn verplaatst.

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.