gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Petitie tegen standbeeld Hanneken van Dordt meer dan 300 keer ondertekend

fbf851985c9d0e9c53c901fd97251f3b

Het nog te realiseren standbeeld ter eren van 800 jaar Dordrecht maakt wat los in de stad: Hoewel het burgerinitiatief voor het beeld de duizend handtekeningen ruim gepasseerd is, zijn er inmiddels ook een flink aantal mensen tegen de komst van het kunstwerk aan de Stadswerven.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De gemeente nam gisteravond nog 1329 handtekeningen vóór de bouw van Hanneken van Dordt in ontvangst. Deze zijn binnen tien dagen verzameld. Voor het twintig meter hoge beeld is vier ton nodig, de initiatiefnemers willen dat de gemeente de rest, twee ton, betaalt. Dat komt ten goede aan de fundering en de sokkel van het beeld. Het ontwerp van Hanneken is van de internationaal bekende Dordtse kunstenaar Gerhard Lentink.

Toch zijn dus niet alle Dordtenaren blij met het plan, want er is inmiddels een petitie gestart tegen de komst van het beeld. De organisatoren zijn voor een eigen herinnering van 800 jaar Dordt, maar vinden Hanneken geen geschikte optie. De tegenpetitie heeft als titel ‘Zet Hanneken van Dordt maar niet op haar voetstuk’, en is inmiddels 369 keer ondertekend.

Lees ook

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.