gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Petitie tegen standbeeld Hanneken van Dordt meer dan 300 keer ondertekend

fbf851985c9d0e9c53c901fd97251f3b

Het nog te realiseren standbeeld ter eren van 800 jaar Dordrecht maakt wat los in de stad: Hoewel het burgerinitiatief voor het beeld de duizend handtekeningen ruim gepasseerd is, zijn er inmiddels ook een flink aantal mensen tegen de komst van het kunstwerk aan de Stadswerven.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De gemeente nam gisteravond nog 1329 handtekeningen vóór de bouw van Hanneken van Dordt in ontvangst. Deze zijn binnen tien dagen verzameld. Voor het twintig meter hoge beeld is vier ton nodig, de initiatiefnemers willen dat de gemeente de rest, twee ton, betaalt. Dat komt ten goede aan de fundering en de sokkel van het beeld. Het ontwerp van Hanneken is van de internationaal bekende Dordtse kunstenaar Gerhard Lentink.

Toch zijn dus niet alle Dordtenaren blij met het plan, want er is inmiddels een petitie gestart tegen de komst van het beeld. De organisatoren zijn voor een eigen herinnering van 800 jaar Dordt, maar vinden Hanneken geen geschikte optie. De tegenpetitie heeft als titel ‘Zet Hanneken van Dordt maar niet op haar voetstuk’, en is inmiddels 369 keer ondertekend.

Lees ook

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

vorstpixabay

Kans op eerste vorst: november brengt koude nachten maar ook volop zon

We zijn in november beland en dat gaan we de komende dagen ook echt merken. Niet dat we meteen de winter induiken, maar de temperatuur gaat wel stapje voor stapje omlaag. Maar we krijgen er gelukkig iets moois voor terug, want later in de week laat de zon zich volop zien.

archieffotopolitie

Man ontvoerd: politie valt flat in Zwijndrecht binnen

Een ontvoerde man is zaterdag in Zwijndrecht bevrijd uit een woning aan het Tomatenplein, meldt nieuwssite ZHZ Actueel. Het slachtoffer zou zijn mishandeld en bedreigd met een vuurwapen. Twee mannen zouden daarbij zijn opgepakt. Op vragen van de Streekomroep kan de politie vooralsnog geen antwoord geven.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

dronefotopont

Terug in de tijd: bij deze pont kun je over met een papieren abonnementspas

Goed nieuws voor scholieren zonder mobiele telefoon: veerdienst Riveer heeft papieren scholierenabonnementen ingevoerd. Hierdoor kunnen jongeren onder de achttien die nog geen telefoon hebben, gebruik maken van het scholierenabonnement.

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".