gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Petitie tegen standbeeld Hanneken van Dordt meer dan 300 keer ondertekend

fbf851985c9d0e9c53c901fd97251f3b

Het nog te realiseren standbeeld ter eren van 800 jaar Dordrecht maakt wat los in de stad: Hoewel het burgerinitiatief voor het beeld de duizend handtekeningen ruim gepasseerd is, zijn er inmiddels ook een flink aantal mensen tegen de komst van het kunstwerk aan de Stadswerven.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De gemeente nam gisteravond nog 1329 handtekeningen vóór de bouw van Hanneken van Dordt in ontvangst. Deze zijn binnen tien dagen verzameld. Voor het twintig meter hoge beeld is vier ton nodig, de initiatiefnemers willen dat de gemeente de rest, twee ton, betaalt. Dat komt ten goede aan de fundering en de sokkel van het beeld. Het ontwerp van Hanneken is van de internationaal bekende Dordtse kunstenaar Gerhard Lentink.

Toch zijn dus niet alle Dordtenaren blij met het plan, want er is inmiddels een petitie gestart tegen de komst van het beeld. De organisatoren zijn voor een eigen herinnering van 800 jaar Dordt, maar vinden Hanneken geen geschikte optie. De tegenpetitie heeft als titel ‘Zet Hanneken van Dordt maar niet op haar voetstuk’, en is inmiddels 369 keer ondertekend.

Lees ook

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”