gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Petitie voor meer Dordtse Tiny Houses

6f168e9bcd64ca29cab3f20cd8ba14fe

Aan de Noordendijk staan sinds een paar maanden Tiny Houses. "Fantastisch", zo vindt bewoner Joost de Vos. Maar er is behoefte aan meer, dus heeft Kerstin Thederan van Tiny Houses Drechtsteden een petitie overhandigd aan burgemeester Kolff.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Vanwege het burgerinitiatief gaat de politiek zich erover buigen. "Ik kan me voorstellen dat mensen dit een leuk en belangrijk concept vinden", vindt de burgemeester. "Maar", vindt Kerstin Thederan, "in 2016 is er hiervoor al een motie aangenomen."

Volgens Thederan is er genoeg plaats voor de huisjes. "We hebben particuliere eigenaren gevonden die hun locatie beschikbaar stellen, en voor één van de locaties hebben we een plan opgesteld."

Joost de Vos, die met zijn gezin in een tiny house woont, heeft zijn eengezinswoning ervoor verkocht. "De kinderen hier kunnen vrij spelen en we lopen zo het park in. We hopen volgend jaar ons eigen huisje ontworpen en gebouwd hebben."

Bij Tiny Houses Drechtsteden zijn nu 250 geïnteresseerden ingeschreven. "Je ziet dat er genoeg gegadigden zijn", benadrukt Thederan.

Lees ook

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.