gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Petitie voor meer Dordtse Tiny Houses

6f168e9bcd64ca29cab3f20cd8ba14fe

Aan de Noordendijk staan sinds een paar maanden Tiny Houses. "Fantastisch", zo vindt bewoner Joost de Vos. Maar er is behoefte aan meer, dus heeft Kerstin Thederan van Tiny Houses Drechtsteden een petitie overhandigd aan burgemeester Kolff.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Vanwege het burgerinitiatief gaat de politiek zich erover buigen. "Ik kan me voorstellen dat mensen dit een leuk en belangrijk concept vinden", vindt de burgemeester. "Maar", vindt Kerstin Thederan, "in 2016 is er hiervoor al een motie aangenomen."

Volgens Thederan is er genoeg plaats voor de huisjes. "We hebben particuliere eigenaren gevonden die hun locatie beschikbaar stellen, en voor één van de locaties hebben we een plan opgesteld."

Joost de Vos, die met zijn gezin in een tiny house woont, heeft zijn eengezinswoning ervoor verkocht. "De kinderen hier kunnen vrij spelen en we lopen zo het park in. We hopen volgend jaar ons eigen huisje ontworpen en gebouwd hebben."

Bij Tiny Houses Drechtsteden zijn nu 250 geïnteresseerden ingeschreven. "Je ziet dat er genoeg gegadigden zijn", benadrukt Thederan.

Lees ook

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.