Dordrecht, Netherlands

Petitie voor meer Dordtse Tiny Houses

Aan de Noordendijk staan sinds een paar maanden Tiny Houses. "Fantastisch", zo vindt bewoner Joost de Vos. Maar er is behoefte aan meer, dus heeft Kerstin Thederan van Tiny Houses Drechtsteden een petitie overhandigd aan burgemeester Kolff.
Corrado Francke | 23 juni 2020 16:54 | Aangepast op 23 juni 2020 16:54
Vanwege het burgerinitiatief gaat de politiek zich erover buigen. "Ik kan me voorstellen dat mensen dit een leuk en belangrijk concept vinden", vindt de burgemeester. "Maar", vindt Kerstin Thederan, "in 2016 is er hiervoor al een motie aangenomen."

Volgens Thederan is er genoeg plaats voor de huisjes. "We hebben particuliere eigenaren gevonden die hun locatie beschikbaar stellen, en voor één van de locaties hebben we een plan opgesteld."

Joost de Vos, die met zijn gezin in een tiny house woont, heeft zijn eengezinswoning ervoor verkocht. "De kinderen hier kunnen vrij spelen en we lopen zo het park in. We hopen volgend jaar ons eigen huisje ontworpen en gebouwd hebben."

Bij Tiny Houses Drechtsteden zijn nu 250 geïnteresseerden ingeschreven. "Je ziet dat er genoeg gegadigden zijn", benadrukt Thederan.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...