gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Petitie voor meer Dordtse Tiny Houses

6f168e9bcd64ca29cab3f20cd8ba14fe

Aan de Noordendijk staan sinds een paar maanden Tiny Houses. "Fantastisch", zo vindt bewoner Joost de Vos. Maar er is behoefte aan meer, dus heeft Kerstin Thederan van Tiny Houses Drechtsteden een petitie overhandigd aan burgemeester Kolff.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Vanwege het burgerinitiatief gaat de politiek zich erover buigen. "Ik kan me voorstellen dat mensen dit een leuk en belangrijk concept vinden", vindt de burgemeester. "Maar", vindt Kerstin Thederan, "in 2016 is er hiervoor al een motie aangenomen."

Volgens Thederan is er genoeg plaats voor de huisjes. "We hebben particuliere eigenaren gevonden die hun locatie beschikbaar stellen, en voor één van de locaties hebben we een plan opgesteld."

Joost de Vos, die met zijn gezin in een tiny house woont, heeft zijn eengezinswoning ervoor verkocht. "De kinderen hier kunnen vrij spelen en we lopen zo het park in. We hopen volgend jaar ons eigen huisje ontworpen en gebouwd hebben."

Bij Tiny Houses Drechtsteden zijn nu 250 geïnteresseerden ingeschreven. "Je ziet dat er genoeg gegadigden zijn", benadrukt Thederan.

Lees ook

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

artikelfoto jup

Eeuwenoude hoeve blijft behouden, maar er zijn zorgen over de verbouwing

De Wevershoeve aan de Noldijk in Rijsoord krijgt een nieuwe bestemming met woningen. Veel omwonenden reageren positief op dat vooruitzicht. Zij vinden het vooral belangrijk dat het monumentale pand behouden blijft. Over de mogelijke gevolgen van de verbouwing voor de dijk en het gebouw zelf bestaan wel vragen.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

verwarming blije man

Deze flatbewoners hebben weer verwarming: ‘We zitten er nu warmpjes bij!’

De blokverwarming van de flat aan het Rivierenplein in Dordrecht is hersteld. De radiatoren gaven sinds februari geen warmte meer af vanwege een lekkage, waardoor bewoners tijdens koude dagen zich geen raad wisten. “Dat het zolang heeft moeten duren is ongelofelijk.”

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.