gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Petitie voor meer Dordtse Tiny Houses

6f168e9bcd64ca29cab3f20cd8ba14fe

Aan de Noordendijk staan sinds een paar maanden Tiny Houses. "Fantastisch", zo vindt bewoner Joost de Vos. Maar er is behoefte aan meer, dus heeft Kerstin Thederan van Tiny Houses Drechtsteden een petitie overhandigd aan burgemeester Kolff.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Vanwege het burgerinitiatief gaat de politiek zich erover buigen. "Ik kan me voorstellen dat mensen dit een leuk en belangrijk concept vinden", vindt de burgemeester. "Maar", vindt Kerstin Thederan, "in 2016 is er hiervoor al een motie aangenomen."

Volgens Thederan is er genoeg plaats voor de huisjes. "We hebben particuliere eigenaren gevonden die hun locatie beschikbaar stellen, en voor één van de locaties hebben we een plan opgesteld."

Joost de Vos, die met zijn gezin in een tiny house woont, heeft zijn eengezinswoning ervoor verkocht. "De kinderen hier kunnen vrij spelen en we lopen zo het park in. We hopen volgend jaar ons eigen huisje ontworpen en gebouwd hebben."

Bij Tiny Houses Drechtsteden zijn nu 250 geïnteresseerden ingeschreven. "Je ziet dat er genoeg gegadigden zijn", benadrukt Thederan.

Lees ook

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.