Dordrecht, Netherlands

Petitie voor standbeeld Kees Buddingh

Het is dit jaar 35 jaar geleden dat Dordtse schrijver en dichter Kees Buddingh overleed. Meerdere liefhebbers van zijn werk riepen daarom al op om een standbeeld voor hem op te richten. Daarvoor is nu ook een online petitie gestart.
Marjolein Vos | 14 december 2020 11:29 | Aangepast op 14 december 2020 11:29
De man achter het initiatief is Wim Huijser. Hij schreef een biografie over Buddingh. Volgens hem verdient de schrijver, die in 1978 tot ereburger van de stad benoemd werd, meer aandacht. Als uit de petitie blijkt dat er voldoende draagvlak vanuit de Dordtse bevolking is, zal Huijser een officieel verzoek voor het standbeeld indienen bij de gemeente.

In november was columnist Kees Thies te gast in het radioprogramma Studio De Witt. Hij pleitte toen ook al voor meer erkenning van Buddingh.

Lees ook

FC Dordrecht knokt zich langs Helmond Sport na achterstand: 2-1 winst in ‘zes punten wedstrijd’

Een zogenoemde zes punten wedstrijd voor FC Dordrecht op de vrijdagavond. De Schapekoppen, achtste i...

Deze gemeente opent een tentoonstelling over vrouwenmoord: ‘Femicide overkomt veel vrouwen‘

De gemeente Papendrecht presenteert vrijdag de expositie ‘Femicide – de stilte doorbroken’ in het g...

Steekpartij bij schoolmusical: vader verdacht van dubbele poging doodslag

De steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam, vlak voor de zomervakantie, had te maken m...

Op Pad Met Ad: in gesprek met oliebollenbakker Monique van Griensven

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met oliebol...

Streep door azc-demonstratie Sliedrecht: 'Hooligans verwacht'

De aangekondigde demonstratie tegen het azc in Sliedrecht is geschrapt. De organisatie heeft signale...

24.000 euro weg: dementerende vrouw opgelicht

Een licht dementerende vrouw wordt voor een enorm bedrag opgelicht. Ze gelooft namelijk de praatjes ...