gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Peuken niet meer welkom bij ziekenhuis

73d67c9fe63fcd0d7c59be184a854f25.jpg

De tijd dat je voor de deur van het ziekenhuis bankjes vol rokende mensen zag, is in Dordrecht, Zwijndrecht en Sliedrecht verleden tijd. Het Albert Schweitzer Ziekenhuis is vanaf donderdag een 'rookvrij gezondheidspark'.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Rondom de gebouwen op de buitenterreinen mag niet meer gerookt worden. Asbakken, rookoverkappingen en rooktegels zijn weggehaald.

Onno Graafland is kinderarts in het Albert Schweitzer. Hij opperde een jaar geleden het idee om te verbieden dat mensen voor de deur een sigaret opsteken. Hij is blij met de rookvrije zones. "Men ziet het steeds meer als een verslaving, als een ziekte", zegt hij.

De grote rookvrije zones hebben nóg een voordeel. Een aantal collega's van de de arts is maar gestopt, omdat het te ver lopen is.

Niet iedereen is blij met de zones. "Ik snap wel dat je recht voor de deur niet mag roken, maar bij de parkeerplaatsen staat ook dat je niet mag roken, dat vind ik wel een beetje onzin", zegt een roker voor het ziekenhuis.

Lees ook

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.

homoplek.png

Taakstraffen voor jongeren (20 en 19) om anti-homogeweld

Twee Alblasserdammers zijn veroordeeld voor anti-homogeweld. Volgens de rechter maakten zij zich schuldig aan het achtervolgen en mishandelen van een man, wiens auto ook nog eens werd bekrast.

fcdordrechtfansfotos.png

Mooie weken en een smet: dit zeggen fans over het seizoen van FC Dordrecht

Fans geven het seizoen van FC Dordrecht een zeven. De Streekomroep maakte een rondje rondom het Supportershome van de club en vroeg trouwe volgers om hun ongezouten mening.

brand.png

Auto en busje van Dordts café verwoest door vlammen, dader op beeld

De bedrijfsbus- én auto van café De Wilhelminaboom in Dordrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag verwoest door brand. Van de voertuigen is weinig meer over.