gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Peuken niet meer welkom bij ziekenhuis

73d67c9fe63fcd0d7c59be184a854f25

De tijd dat je voor de deur van het ziekenhuis bankjes vol rokende mensen zag, is in Dordrecht, Zwijndrecht en Sliedrecht verleden tijd. Het Albert Schweitzer Ziekenhuis is vanaf donderdag een 'rookvrij gezondheidspark'.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Rondom de gebouwen op de buitenterreinen mag niet meer gerookt worden. Asbakken, rookoverkappingen en rooktegels zijn weggehaald.

Onno Graafland is kinderarts in het Albert Schweitzer. Hij opperde een jaar geleden het idee om te verbieden dat mensen voor de deur een sigaret opsteken. Hij is blij met de rookvrije zones. "Men ziet het steeds meer als een verslaving, als een ziekte", zegt hij.

De grote rookvrije zones hebben nóg een voordeel. Een aantal collega's van de de arts is maar gestopt, omdat het te ver lopen is.

Niet iedereen is blij met de zones. "Ik snap wel dat je recht voor de deur niet mag roken, maar bij de parkeerplaatsen staat ook dat je niet mag roken, dat vind ik wel een beetje onzin", zegt een roker voor het ziekenhuis.

Lees ook

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.