gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Peuken niet meer welkom bij ziekenhuis

73d67c9fe63fcd0d7c59be184a854f25

De tijd dat je voor de deur van het ziekenhuis bankjes vol rokende mensen zag, is in Dordrecht, Zwijndrecht en Sliedrecht verleden tijd. Het Albert Schweitzer Ziekenhuis is vanaf donderdag een 'rookvrij gezondheidspark'.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Rondom de gebouwen op de buitenterreinen mag niet meer gerookt worden. Asbakken, rookoverkappingen en rooktegels zijn weggehaald.

Onno Graafland is kinderarts in het Albert Schweitzer. Hij opperde een jaar geleden het idee om te verbieden dat mensen voor de deur een sigaret opsteken. Hij is blij met de rookvrije zones. "Men ziet het steeds meer als een verslaving, als een ziekte", zegt hij.

De grote rookvrije zones hebben nóg een voordeel. Een aantal collega's van de de arts is maar gestopt, omdat het te ver lopen is.

Niet iedereen is blij met de zones. "Ik snap wel dat je recht voor de deur niet mag roken, maar bij de parkeerplaatsen staat ook dat je niet mag roken, dat vind ik wel een beetje onzin", zegt een roker voor het ziekenhuis.

Lees ook

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.