gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Peuken niet meer welkom bij ziekenhuis

73d67c9fe63fcd0d7c59be184a854f25.jpg

De tijd dat je voor de deur van het ziekenhuis bankjes vol rokende mensen zag, is in Dordrecht, Zwijndrecht en Sliedrecht verleden tijd. Het Albert Schweitzer Ziekenhuis is vanaf donderdag een 'rookvrij gezondheidspark'.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Rondom de gebouwen op de buitenterreinen mag niet meer gerookt worden. Asbakken, rookoverkappingen en rooktegels zijn weggehaald.

Onno Graafland is kinderarts in het Albert Schweitzer. Hij opperde een jaar geleden het idee om te verbieden dat mensen voor de deur een sigaret opsteken. Hij is blij met de rookvrije zones. "Men ziet het steeds meer als een verslaving, als een ziekte", zegt hij.

De grote rookvrije zones hebben nóg een voordeel. Een aantal collega's van de de arts is maar gestopt, omdat het te ver lopen is.

Niet iedereen is blij met de zones. "Ik snap wel dat je recht voor de deur niet mag roken, maar bij de parkeerplaatsen staat ook dat je niet mag roken, dat vind ik wel een beetje onzin", zegt een roker voor het ziekenhuis.

Lees ook

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.