gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Peuters krijgen rondleiding in het Dordrechts Museum

0ad93879896f51e6aa721a6d27c904e7

Peuters van kinderdagopvang het COKD zijn vandaag in plaats van een dagje kinderopvang naar het Dordrecht Museum geweest.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In samenwerking met de stichting Kunstfanaatjes kregen zij op een leuke manier een tour door het museum. Doel van de dag is om te laten zien dat voor jongere kinderen tot 5 jaar een museum ook heel interessant en leerzaam kan zijn. Het is goed voor hun ontwikkeling om kennis te maken met cultuur. In plaats van een traditionele rondtour worden de kinderen spelenderwijs meegenomen door het museum. Ze doen spelletjes, bekijken vormen en er wordt geteld.


Het Dordrechts museum richt zich normaliter op kinderen van de basisschool. Stichting Kunstfanaatjes vond dat het anders kon en dat ook de kleine kinderen kennis kunnen maken met het museum. Een bezoek aan het museum is goed voor de ontwikkeling van onder andere hersens, taal en sociale vaardigheden.


Wil jij ook met je peuter naar het Dordrechts museum? Neem dan contact op met stichting Kunstfanaatjes.

Lees ook

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.