gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Peuters krijgen rondleiding in het Dordrechts Museum

0ad93879896f51e6aa721a6d27c904e7

Peuters van kinderdagopvang het COKD zijn vandaag in plaats van een dagje kinderopvang naar het Dordrecht Museum geweest.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In samenwerking met de stichting Kunstfanaatjes kregen zij op een leuke manier een tour door het museum. Doel van de dag is om te laten zien dat voor jongere kinderen tot 5 jaar een museum ook heel interessant en leerzaam kan zijn. Het is goed voor hun ontwikkeling om kennis te maken met cultuur. In plaats van een traditionele rondtour worden de kinderen spelenderwijs meegenomen door het museum. Ze doen spelletjes, bekijken vormen en er wordt geteld.


Het Dordrechts museum richt zich normaliter op kinderen van de basisschool. Stichting Kunstfanaatjes vond dat het anders kon en dat ook de kleine kinderen kennis kunnen maken met het museum. Een bezoek aan het museum is goed voor de ontwikkeling van onder andere hersens, taal en sociale vaardigheden.


Wil jij ook met je peuter naar het Dordrechts museum? Neem dan contact op met stichting Kunstfanaatjes.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

man vermist

Dordtenaar Bart al twee dagen vermist

De 48-jarige Dordtenaar Bart is sinds maandag 29 juni vermist. De politie meldt dat hij maandag mogelijk nog in de omgeving van de Sluisweg in Dordrecht is geweest.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.