gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Peuters met taalachterstand beter geholpen door nieuwe wet

d0758a24a7312343eab49fdbb9cd97b7

Peuters in de kinderopvang met (een risico op) een taalachterstand worden voortaan beter geholpen om de Nederlandse taal goed te beheersen. Zij mogen als gevolg van de nieuwe wet Kinderopvang vanaf 1 januari 2021 meer uren naar de kinderopvang.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het verbeteren van taalachterstand is een belangrijk onderdeel van de Dordtse onderwijsvisie. Daarom investeert de gemeente hiervoor een aanzienlijk bedrag, en kan de extra bijdrage die van ouders gevraagd wordt beperkt blijven.


Voorkomen taalachterstand

"We vinden het belangrijk dat elk kind in Dordrecht kansrijk, veilig, gezond en met plezier kan opgroeien”, aldus wethouder Onderwijs Peter Heijkoop. “We willen kinderen optimale kansen bieden om zichzelf, hun talenten en de wereld om hen heen te ontdekken. Het voorkomen van taalachterstand is hierbij essentieel."

De verandering van de wet Kinderopvang betekent dat vanaf 1 januari 2021 peuters met een Voor- en vroegschoolse (vve)-indicatie 6 uur per week langer naar de kinderopvang gaan en daar extra taalondersteuning krijgen. Dat was tot nu toe 10 uur per week.

3 uur per week langer naar de kinderopvang

Peuters die in een vve-groep zitten, maar zelf geen vve-indicatie hebben, gaan 3 uur per week langer naar de kinderopvang. Voor de overige peuters in de kinderopvang verandert er niets.

In de Dordtse Onderwijsvisie hebben de gemeente Dordrecht en de onderwijspartners uitgesproken zich te focussen op de meest kwetsbare kinderen. Om die reden kiest de gemeente er voor om veruit het grootse deel van de kosten van de extra investering in de Nederlandse taalbeheersing van die kinderen te betalen.

Het bedrag per kind dat de gemeente Dordrecht per maand bijdraagt is tussen de 520 en 800 euro per kind met een vve-indicatie en zonder recht op kinderopvangtoeslag.

Ouders van alle peuters die in een vve-groep zitten zullen ook om een extra bijdrage worden gevraagd. De eigen ouderbijdrage is inkomensafhankelijk. Het verschilt daarom per kind.

Ouders zonder recht op kinderopvangtoeslag zullen ongeveer 4 tot 8 euro per maand extra gaan bijdragen. De kinderopvangorganisaties brengen zelf ouders mondeling en schriftelijk op de hoogte van alle wijzigingen.

Lees ook

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

sterrenwachterikblokland

'Spectaculaire' zonsverduistering én meteorenzwerm: Dordtse sterrenwacht verwacht topdrukte

Het is volgens Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht een van de meest spectaculaire zonsverduisteringen van de komende jaren. Over minder dan twee weken schuift de maan voor bijna 90 procent voor de zon. "Het wordt een groot event. We pakken het groots aan."

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.