Dordrecht, Netherlands

Peuters met taalachterstand beter geholpen door nieuwe wet

Peuters in de kinderopvang met (een risico op) een taalachterstand worden voortaan beter geholpen om de Nederlandse taal goed te beheersen. Zij mogen als gevolg van de nieuwe wet Kinderopvang vanaf 1 januari 2021 meer uren naar de kinderopvang.
Corrado Francke | 10 november 2020 16:02 | Aangepast op 10 november 2020 16:02
Het verbeteren van taalachterstand is een belangrijk onderdeel van de Dordtse onderwijsvisie. Daarom investeert de gemeente hiervoor een aanzienlijk bedrag, en kan de extra bijdrage die van ouders gevraagd wordt beperkt blijven.


Voorkomen taalachterstand

"We vinden het belangrijk dat elk kind in Dordrecht kansrijk, veilig, gezond en met plezier kan opgroeien”, aldus wethouder Onderwijs Peter Heijkoop. “We willen kinderen optimale kansen bieden om zichzelf, hun talenten en de wereld om hen heen te ontdekken. Het voorkomen van taalachterstand is hierbij essentieel."

De verandering van de wet Kinderopvang betekent dat vanaf 1 januari 2021 peuters met een Voor- en vroegschoolse (vve)-indicatie 6 uur per week langer naar de kinderopvang gaan en daar extra taalondersteuning krijgen. Dat was tot nu toe 10 uur per week.

3 uur per week langer naar de kinderopvang

Peuters die in een vve-groep zitten, maar zelf geen vve-indicatie hebben, gaan 3 uur per week langer naar de kinderopvang. Voor de overige peuters in de kinderopvang verandert er niets.

In de Dordtse Onderwijsvisie hebben de gemeente Dordrecht en de onderwijspartners uitgesproken zich te focussen op de meest kwetsbare kinderen. Om die reden kiest de gemeente er voor om veruit het grootse deel van de kosten van de extra investering in de Nederlandse taalbeheersing van die kinderen te betalen.

Het bedrag per kind dat de gemeente Dordrecht per maand bijdraagt is tussen de 520 en 800 euro per kind met een vve-indicatie en zonder recht op kinderopvangtoeslag.

Ouders van alle peuters die in een vve-groep zitten zullen ook om een extra bijdrage worden gevraagd. De eigen ouderbijdrage is inkomensafhankelijk. Het verschilt daarom per kind.

Ouders zonder recht op kinderopvangtoeslag zullen ongeveer 4 tot 8 euro per maand extra gaan bijdragen. De kinderopvangorganisaties brengen zelf ouders mondeling en schriftelijk op de hoogte van alle wijzigingen.

Meest gelezen

Gewonde bij schietpartij Dordrecht, 19-jarige vast

Pascalle van Werkhoven | 27 apr 2025 09:21

Motorrijder knalt achterop auto en raakt zwaargewond

Corrado Francke | 1 mei 2025 10:17

Jongen (14) zwaar mishandeld bij ruzie, 15-jarige vast

Corrado Francke | 1 mei 2025 17:19

Lees ook

Brandweer rukt groots uit vanwege buitenbrand

Langs de Provincialeweg in Dordrecht is zaterdagavond brand uitgebroken. Omdat de brand zich snel ui...

Jongen (15) wordt na zware mishandeling verdacht van poging doodslag

De jongen van 15 jaar uit Alblasserdam, die eerder deze week werd opgepakt na een ruzie, wordt verda...

Landelijke campagne voedselbank moet drempel voor hulpbehoevenden verlagen, ook Dordtse voedselbank doet mee

Voedselarmoede is een groeiend probleem in Nederland, maar blijft vaak verborgen. Om voedselhulp mee...

FC Dordrecht laat kostbare punten liggen op bezoek bij Jong FC Utrecht

Klokslag acht uur ’s avonds fluiten alle scheidsrechters op de velden af voor de wedstrijden in de K...

Burgemeesters veroordelen zinloos geweld en zeggen samen oplossing te zoeken

De burgemeesters van de gemeenten Ablasserdam en Papendrecht hebben geschokt gereageerd op een incid...

Op Pad Met Ad: een route langs de verzetshelden van Essenhof

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad loopt presentator Ad van den Herik op begraafplaats Esse...