gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Peuters met taalachterstand beter geholpen door nieuwe wet

d0758a24a7312343eab49fdbb9cd97b7

Peuters in de kinderopvang met (een risico op) een taalachterstand worden voortaan beter geholpen om de Nederlandse taal goed te beheersen. Zij mogen als gevolg van de nieuwe wet Kinderopvang vanaf 1 januari 2021 meer uren naar de kinderopvang.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het verbeteren van taalachterstand is een belangrijk onderdeel van de Dordtse onderwijsvisie. Daarom investeert de gemeente hiervoor een aanzienlijk bedrag, en kan de extra bijdrage die van ouders gevraagd wordt beperkt blijven.


Voorkomen taalachterstand

"We vinden het belangrijk dat elk kind in Dordrecht kansrijk, veilig, gezond en met plezier kan opgroeien”, aldus wethouder Onderwijs Peter Heijkoop. “We willen kinderen optimale kansen bieden om zichzelf, hun talenten en de wereld om hen heen te ontdekken. Het voorkomen van taalachterstand is hierbij essentieel."

De verandering van de wet Kinderopvang betekent dat vanaf 1 januari 2021 peuters met een Voor- en vroegschoolse (vve)-indicatie 6 uur per week langer naar de kinderopvang gaan en daar extra taalondersteuning krijgen. Dat was tot nu toe 10 uur per week.

3 uur per week langer naar de kinderopvang

Peuters die in een vve-groep zitten, maar zelf geen vve-indicatie hebben, gaan 3 uur per week langer naar de kinderopvang. Voor de overige peuters in de kinderopvang verandert er niets.

In de Dordtse Onderwijsvisie hebben de gemeente Dordrecht en de onderwijspartners uitgesproken zich te focussen op de meest kwetsbare kinderen. Om die reden kiest de gemeente er voor om veruit het grootse deel van de kosten van de extra investering in de Nederlandse taalbeheersing van die kinderen te betalen.

Het bedrag per kind dat de gemeente Dordrecht per maand bijdraagt is tussen de 520 en 800 euro per kind met een vve-indicatie en zonder recht op kinderopvangtoeslag.

Ouders van alle peuters die in een vve-groep zitten zullen ook om een extra bijdrage worden gevraagd. De eigen ouderbijdrage is inkomensafhankelijk. Het verschilt daarom per kind.

Ouders zonder recht op kinderopvangtoeslag zullen ongeveer 4 tot 8 euro per maand extra gaan bijdragen. De kinderopvangorganisaties brengen zelf ouders mondeling en schriftelijk op de hoogte van alle wijzigingen.

Lees ook

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”