gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Peuters met taalachterstand beter geholpen door nieuwe wet

d0758a24a7312343eab49fdbb9cd97b7

Peuters in de kinderopvang met (een risico op) een taalachterstand worden voortaan beter geholpen om de Nederlandse taal goed te beheersen. Zij mogen als gevolg van de nieuwe wet Kinderopvang vanaf 1 januari 2021 meer uren naar de kinderopvang.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het verbeteren van taalachterstand is een belangrijk onderdeel van de Dordtse onderwijsvisie. Daarom investeert de gemeente hiervoor een aanzienlijk bedrag, en kan de extra bijdrage die van ouders gevraagd wordt beperkt blijven.


Voorkomen taalachterstand

"We vinden het belangrijk dat elk kind in Dordrecht kansrijk, veilig, gezond en met plezier kan opgroeien”, aldus wethouder Onderwijs Peter Heijkoop. “We willen kinderen optimale kansen bieden om zichzelf, hun talenten en de wereld om hen heen te ontdekken. Het voorkomen van taalachterstand is hierbij essentieel."

De verandering van de wet Kinderopvang betekent dat vanaf 1 januari 2021 peuters met een Voor- en vroegschoolse (vve)-indicatie 6 uur per week langer naar de kinderopvang gaan en daar extra taalondersteuning krijgen. Dat was tot nu toe 10 uur per week.

3 uur per week langer naar de kinderopvang

Peuters die in een vve-groep zitten, maar zelf geen vve-indicatie hebben, gaan 3 uur per week langer naar de kinderopvang. Voor de overige peuters in de kinderopvang verandert er niets.

In de Dordtse Onderwijsvisie hebben de gemeente Dordrecht en de onderwijspartners uitgesproken zich te focussen op de meest kwetsbare kinderen. Om die reden kiest de gemeente er voor om veruit het grootse deel van de kosten van de extra investering in de Nederlandse taalbeheersing van die kinderen te betalen.

Het bedrag per kind dat de gemeente Dordrecht per maand bijdraagt is tussen de 520 en 800 euro per kind met een vve-indicatie en zonder recht op kinderopvangtoeslag.

Ouders van alle peuters die in een vve-groep zitten zullen ook om een extra bijdrage worden gevraagd. De eigen ouderbijdrage is inkomensafhankelijk. Het verschilt daarom per kind.

Ouders zonder recht op kinderopvangtoeslag zullen ongeveer 4 tot 8 euro per maand extra gaan bijdragen. De kinderopvangorganisaties brengen zelf ouders mondeling en schriftelijk op de hoogte van alle wijzigingen.

Lees ook

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.