gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Peuters op pad in het museum

Een museum vol schilderijen leuk voor peuters? Volgens Brigitte Timmermans en Martine Blijdorp zeker wel. Zij organiseren onder de naam stichting Kunstfanaatjes de eerste Peutermuseumtour van Nederland op 5 september in het Dordrechts Museum.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bij de tentoonstelling Het Koninklijk Paradijs hebben Timmermans en Blijdorp een speciale tour ontwikkeld waarin Hans en Parkie, twee olifanten uit de tijd van Schouman, centraal staan.

Bij de zoektocht naar een vriendje voor de olifant gaan de peuters op zoek naar vogels, krokodillen en schildpadden met een heuse verrekijker. Daarnaast maken ze muziek en knutselen ze wat.

Volgens de Timmermans, de oprichter van Kunstfanaatjes, is het belangrijk dat kinderen in aanraking komen met kunst. "Behalve dat het heel erg leuk is om samen een museum te bezoeken, is het ook belangrijk voor de ontwikkeling van peuters: zo is het goed voor hun hersenen en de interactie tussen ouder en kind."

Lees ook

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.