gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Peuters op pad in het museum

Een museum vol schilderijen leuk voor peuters? Volgens Brigitte Timmermans en Martine Blijdorp zeker wel. Zij organiseren onder de naam stichting Kunstfanaatjes de eerste Peutermuseumtour van Nederland op 5 september in het Dordrechts Museum.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bij de tentoonstelling Het Koninklijk Paradijs hebben Timmermans en Blijdorp een speciale tour ontwikkeld waarin Hans en Parkie, twee olifanten uit de tijd van Schouman, centraal staan.

Bij de zoektocht naar een vriendje voor de olifant gaan de peuters op zoek naar vogels, krokodillen en schildpadden met een heuse verrekijker. Daarnaast maken ze muziek en knutselen ze wat.

Volgens de Timmermans, de oprichter van Kunstfanaatjes, is het belangrijk dat kinderen in aanraking komen met kunst. "Behalve dat het heel erg leuk is om samen een museum te bezoeken, is het ook belangrijk voor de ontwikkeling van peuters: zo is het goed voor hun hersenen en de interactie tussen ouder en kind."

Lees ook

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.