Dordrecht, Netherlands

Peuters op pad in het museum

Een museum vol schilderijen leuk voor peuters? Volgens Brigitte Timmermans en Martine Blijdorp zeker wel. Zij organiseren onder de naam stichting Kunstfanaatjes de eerste Peutermuseumtour van Nederland op 5 september in het Dordrechts Museum.
Petra Scheurwater | 16 augustus 2017 21:02 | Aangepast op 16 augustus 2017 21:02
Bij de tentoonstelling Het Koninklijk Paradijs hebben Timmermans en Blijdorp een speciale tour ontwikkeld waarin Hans en Parkie, twee olifanten uit de tijd van Schouman, centraal staan.

Bij de zoektocht naar een vriendje voor de olifant gaan de peuters op zoek naar vogels, krokodillen en schildpadden met een heuse verrekijker. Daarnaast maken ze muziek en knutselen ze wat.

Volgens de Timmermans, de oprichter van Kunstfanaatjes, is het belangrijk dat kinderen in aanraking komen met kunst. "Behalve dat het heel erg leuk is om samen een museum te bezoeken, is het ook belangrijk voor de ontwikkeling van peuters: zo is het goed voor hun hersenen en de interactie tussen ouder en kind."

Lees ook

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...