gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PFOA-brief voor 1600 huishoudens

In de wijk Staart-Oost vinden vandaag zo’n 1600 bewoners een brief op de mat over het bloedonderzoek naar PFOA.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
PFOA of perfluoroctaanzuur werd door de teflonfabriek van Chemours tussen 1970 en 2012 in de lucht uitgestoten. Omwonenden werden daar aan blootgesteld.

In de brief wordt de steekproef aangekondigd, die door RIVM en GGD is voorbereid. Het onderzoek moet duidelijkheid geven over de vraag of het gehalte aan PFOA in bloed onder de veilige waarde ligt, die het RIVM heeft berekend.

In de week van 22 augustus worden 450 willekeurige omwonenden van Chemours op de Staart, Papendrecht-Oost en Sliedrecht gevraagd om mee te doen aan het onderzoek. Het gaat om drie groepen. Mensen die dichtbij de fabriek woonden (binnencontour), of iets verder verwijderd (buitencontour) en mensen die pas na 2002 in de buurt zijn komen wonen, na vermindering van de uitstoot. En tenslotte een controlegroep van 150 mensen die helemaal niet aan PFOA zijn blootgesteld.

Lees ook

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

PSX_20260527_233207.jpg

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

fotoa16n3verhaal.jpg

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.