gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PFOA-brief voor 1600 huishoudens

In de wijk Staart-Oost vinden vandaag zo’n 1600 bewoners een brief op de mat over het bloedonderzoek naar PFOA.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
PFOA of perfluoroctaanzuur werd door de teflonfabriek van Chemours tussen 1970 en 2012 in de lucht uitgestoten. Omwonenden werden daar aan blootgesteld.

In de brief wordt de steekproef aangekondigd, die door RIVM en GGD is voorbereid. Het onderzoek moet duidelijkheid geven over de vraag of het gehalte aan PFOA in bloed onder de veilige waarde ligt, die het RIVM heeft berekend.

In de week van 22 augustus worden 450 willekeurige omwonenden van Chemours op de Staart, Papendrecht-Oost en Sliedrecht gevraagd om mee te doen aan het onderzoek. Het gaat om drie groepen. Mensen die dichtbij de fabriek woonden (binnencontour), of iets verder verwijderd (buitencontour) en mensen die pas na 2002 in de buurt zijn komen wonen, na vermindering van de uitstoot. En tenslotte een controlegroep van 150 mensen die helemaal niet aan PFOA zijn blootgesteld.

Lees ook

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.