gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PFOA-brief voor 1600 huishoudens

In de wijk Staart-Oost vinden vandaag zo’n 1600 bewoners een brief op de mat over het bloedonderzoek naar PFOA.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
PFOA of perfluoroctaanzuur werd door de teflonfabriek van Chemours tussen 1970 en 2012 in de lucht uitgestoten. Omwonenden werden daar aan blootgesteld.

In de brief wordt de steekproef aangekondigd, die door RIVM en GGD is voorbereid. Het onderzoek moet duidelijkheid geven over de vraag of het gehalte aan PFOA in bloed onder de veilige waarde ligt, die het RIVM heeft berekend.

In de week van 22 augustus worden 450 willekeurige omwonenden van Chemours op de Staart, Papendrecht-Oost en Sliedrecht gevraagd om mee te doen aan het onderzoek. Het gaat om drie groepen. Mensen die dichtbij de fabriek woonden (binnencontour), of iets verder verwijderd (buitencontour) en mensen die pas na 2002 in de buurt zijn komen wonen, na vermindering van de uitstoot. En tenslotte een controlegroep van 150 mensen die helemaal niet aan PFOA zijn blootgesteld.

Lees ook

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.