Dordrecht, Netherlands

Pictura zoekt 100 Dordtenaren

Honderd portretten van honderd Dordtenaren. Dat wil het Pictura Teekengenootschap bijdragen aan ‘Ode aan de Synode’, waarmee Dordrecht 400 jaar Dordtse Synode viert.
Gert van der Steen | 29 maart 2018 12:06 | Aangepast op 29 maart 2018 12:06
In november moet de Grote Portretten Galerij te zien zijn. Daarvoor zijn 100 modellen nodig die zich willen laten afbeelden in alle technieken die voorhanden zijn. Het model wordt door loting toegewezen aan een kunstenaar. Die heeft vervolgens alle vrijheid om zelf te bepalen wat het wordt: een foto, een tekening of een schilderij en in welke stijl dat gebeurt.

Het is de bedoeling dat het een doorsnede oplevert van de Dordtse bevolking. Tot nu toe komen de aanmeldingen uit de kring van Pictura zelf, maar het is de bedoeling om zoveel mogelijk diversiteit af te beelden.

Mensen die mee willen doen kunnen zich tot 15 april aanmelden via &t=15s

Lees ook

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...

Honderden kookboeken voor minima razendsnel 'uitverkocht'

De eerste druk van het kookboek van Quiet Drechtsteden, waarmee mensen met een laag inkomen goedkoop...

Taakstraf voor Dordtenaar die voetballer Noa Lang met de dood bedreigde

Dordtenaar Shayan D. (19) heeft een taakstraf van twintig uur gekregen voor de doodsbedreigingen die...

Dikke onvoldoendes voor openbare toiletten in onze regio, Sliedrecht scoort het laagst

Het is niet best gesteld met de toiletvriendelijkheid in Nederland en dat blijkt ook in onze streek ...