gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pier Eringa in Dordtse Dialogen

Voormalig voorzitter van het Albert Schweitzerziekenhuis Pier Eringa is maandag te gast in het TV-programma Dordtse Dialogen.Gesprekleider Bert den Boer spreekt met hem over zijn uitgebreide carrière.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De in Friesland geboren Eringa startte zijn loopbaan bij de politieacademie. Daarna werd hij onder meer gemeentesecretaris en bestuurder bij de NS.


In de zes jaar dat hij voor het ASZ werkte, zorgde Eringa ervoor dat het ziekenhuis op de eerste plaats in de landelijke ranglijst terecht kwam. En daar is hij trots op.


"Toen ik kwam werken bij het Albert Schweitzer Ziekenhuis werd het aangeduid als Aller Slechtste Ziekenhuis. Toen dacht ik, hier moet wat gebeuren. Nu ga ik weg en krijg ik kaarten van huisartsen en anderen die zeggen 'we hebben geloof en vertrouwen in ons ziekenhuis. Er gaan ongetwijfeld ook dingen niet goed, maar het ziekenhuis staat er goed op.' En dat is het mooiste dat je kunt hebben."


Eringa is per 1 april begonnen als president-directeur bij ProRail.

De uitzending met hem is te zien op maandag 13 april vanaf 18.00 uur en wordt ieder uur herhaald. Op woensdagavond is het nogmaals te zien.

Lees ook

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.