Dordrecht, Netherlands

Pier Eringa in Dordtse Dialogen

Voormalig voorzitter van het Albert Schweitzerziekenhuis Pier Eringa is maandag te gast in het TV-programma Dordtse Dialogen.Gesprekleider Bert den Boer spreekt met hem over zijn uitgebreide carrière.
Peter Tromp | 10 april 2015 14:39 | Aangepast op 10 april 2015 14:39
De in Friesland geboren Eringa startte zijn loopbaan bij de politieacademie. Daarna werd hij onder meer gemeentesecretaris en bestuurder bij de NS.


In de zes jaar dat hij voor het ASZ werkte, zorgde Eringa ervoor dat het ziekenhuis op de eerste plaats in de landelijke ranglijst terecht kwam. En daar is hij trots op.


"Toen ik kwam werken bij het Albert Schweitzer Ziekenhuis werd het aangeduid als Aller Slechtste Ziekenhuis. Toen dacht ik, hier moet wat gebeuren. Nu ga ik weg en krijg ik kaarten van huisartsen en anderen die zeggen 'we hebben geloof en vertrouwen in ons ziekenhuis. Er gaan ongetwijfeld ook dingen niet goed, maar het ziekenhuis staat er goed op.' En dat is het mooiste dat je kunt hebben."


Eringa is per 1 april begonnen als president-directeur bij ProRail.

De uitzending met hem is te zien op maandag 13 april vanaf 18.00 uur en wordt ieder uur herhaald. Op woensdagavond is het nogmaals te zien.

Lees ook

Gewonden na vechtpartij in gevangenis: ‘Al langer spanningen’

In de gevangenis van Dordrecht zijn twee gedetineerden gewond geraakt bij een vechtpartij. De twee g...

De Plucheplakkers: 'FC Emmen-uit win je in je (hune)bed'

De Plucheplakkers hebben in de 95e aflevering veel over FC Dordrecht te bespreken. Helaas is niet el...

Evides wil stop op PFAS-lozingen: 'Wat er niet in komt, hoeven wij er ook niet uit te halen'

Drinkwaterbedrijf Evides maakt zich zorgen om de waterkwaliteit in de Maas. Het bedrijf gebruikt wat...

Daan opnieuw benoemd tot kinderburgemeester van Zwijndrecht: 'We merkten dat hij er net lekker inzat'

Een bijzonder moment dinsdagavond in het gemeentehuis van Zwijndrecht: de 11-jarige Daan van den Hoe...

GGD komt naar je toe dit najaar: ‘Veel vragen over gezondheid’

Wie met gezondheidsvragen zit, maar de weg naar een huisarts of de GGD niet weet te vinden wordt dit...

Ronde van Nederland-etappe doorkruist onze streek, finish op Zwijndrechtsebrug

De eerste etappe van de Tour of Holland, de opvolger van de Ronde van Nederland, loopt volledig door...