Dordrecht, Netherlands

Pier Eringa in Dordtse Dialogen

Voormalig voorzitter van het Albert Schweitzerziekenhuis Pier Eringa is maandag te gast in het TV-programma Dordtse Dialogen.Gesprekleider Bert den Boer spreekt met hem over zijn uitgebreide carrière.
Peter Tromp | 10 april 2015 14:39 | Aangepast op 10 april 2015 14:39
De in Friesland geboren Eringa startte zijn loopbaan bij de politieacademie. Daarna werd hij onder meer gemeentesecretaris en bestuurder bij de NS.


In de zes jaar dat hij voor het ASZ werkte, zorgde Eringa ervoor dat het ziekenhuis op de eerste plaats in de landelijke ranglijst terecht kwam. En daar is hij trots op.


"Toen ik kwam werken bij het Albert Schweitzer Ziekenhuis werd het aangeduid als Aller Slechtste Ziekenhuis. Toen dacht ik, hier moet wat gebeuren. Nu ga ik weg en krijg ik kaarten van huisartsen en anderen die zeggen 'we hebben geloof en vertrouwen in ons ziekenhuis. Er gaan ongetwijfeld ook dingen niet goed, maar het ziekenhuis staat er goed op.' En dat is het mooiste dat je kunt hebben."


Eringa is per 1 april begonnen als president-directeur bij ProRail.

De uitzending met hem is te zien op maandag 13 april vanaf 18.00 uur en wordt ieder uur herhaald. Op woensdagavond is het nogmaals te zien.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Dertig kinderen met mogelijkheden genieten van schaatsplezier op Dordtse ijsbaan

Schaatsen onder sfeervolle kerstverlichting, genieten van een warme chocomel of een potje curling sp...

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...