gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pier Eringa in Dordtse Dialogen

Voormalig voorzitter van het Albert Schweitzerziekenhuis Pier Eringa is maandag te gast in het TV-programma Dordtse Dialogen.Gesprekleider Bert den Boer spreekt met hem over zijn uitgebreide carrière.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De in Friesland geboren Eringa startte zijn loopbaan bij de politieacademie. Daarna werd hij onder meer gemeentesecretaris en bestuurder bij de NS.


In de zes jaar dat hij voor het ASZ werkte, zorgde Eringa ervoor dat het ziekenhuis op de eerste plaats in de landelijke ranglijst terecht kwam. En daar is hij trots op.


"Toen ik kwam werken bij het Albert Schweitzer Ziekenhuis werd het aangeduid als Aller Slechtste Ziekenhuis. Toen dacht ik, hier moet wat gebeuren. Nu ga ik weg en krijg ik kaarten van huisartsen en anderen die zeggen 'we hebben geloof en vertrouwen in ons ziekenhuis. Er gaan ongetwijfeld ook dingen niet goed, maar het ziekenhuis staat er goed op.' En dat is het mooiste dat je kunt hebben."


Eringa is per 1 april begonnen als president-directeur bij ProRail.

De uitzending met hem is te zien op maandag 13 april vanaf 18.00 uur en wordt ieder uur herhaald. Op woensdagavond is het nogmaals te zien.

Lees ook

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.