gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pieten in Dordt blijven zwart tijdens intocht Sinterklaas

d8adccecad22f1fbbf6793c99551f947

De NTR heeft dinsdag laten weten geen zwarte pieten maar roetveegpieten in te zetten tijdens de landelijke intocht van Sinterklaas in Apeldoorn. Tijdens de intocht in Dordrecht blijven de pieten zwart, dat laat de Stichting Intocht Sint Nicolaas (SIS) desgevraagd weten.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Al jaren speelt er discussie rond zwarte piet. De hulp van de goedheiligman zou discriminerend zijn. Er wordt bijvoorbeeld gelinkt met de slavenij. SIS Dordrecht deelt die mening niet.

“Het is een jarenlange traditie en we zien geen reden daar verandering in te brengen. Daarin nemen we zelf het besluit”, legt voorzitter Chris Hoogerwaard hun keuze uit. Volgens hem staat het hele team van ruim honderd mensen achter deze beslissing.


De organisatie krijgt vanuit de Dordtse inwoners ook geen klachten over het uiterlijk van hun piet. “Er is dus geen aanleiding voor verandering”, zegt Hoogerwaard.


Vorig jaar kondigde de actiegroep Kick Out Zwarte Piet aan te demonstreren tijdens de Dordste intocht. Daar kwam een enkeling op af.

Lees ook

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.