gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pieten in Dordt blijven zwart tijdens intocht Sinterklaas

d8adccecad22f1fbbf6793c99551f947

De NTR heeft dinsdag laten weten geen zwarte pieten maar roetveegpieten in te zetten tijdens de landelijke intocht van Sinterklaas in Apeldoorn. Tijdens de intocht in Dordrecht blijven de pieten zwart, dat laat de Stichting Intocht Sint Nicolaas (SIS) desgevraagd weten.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Al jaren speelt er discussie rond zwarte piet. De hulp van de goedheiligman zou discriminerend zijn. Er wordt bijvoorbeeld gelinkt met de slavenij. SIS Dordrecht deelt die mening niet.

“Het is een jarenlange traditie en we zien geen reden daar verandering in te brengen. Daarin nemen we zelf het besluit”, legt voorzitter Chris Hoogerwaard hun keuze uit. Volgens hem staat het hele team van ruim honderd mensen achter deze beslissing.


De organisatie krijgt vanuit de Dordtse inwoners ook geen klachten over het uiterlijk van hun piet. “Er is dus geen aanleiding voor verandering”, zegt Hoogerwaard.


Vorig jaar kondigde de actiegroep Kick Out Zwarte Piet aan te demonstreren tijdens de Dordste intocht. Daar kwam een enkeling op af.

Lees ook

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.