gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pieten in Dordt blijven zwart tijdens intocht Sinterklaas

d8adccecad22f1fbbf6793c99551f947

De NTR heeft dinsdag laten weten geen zwarte pieten maar roetveegpieten in te zetten tijdens de landelijke intocht van Sinterklaas in Apeldoorn. Tijdens de intocht in Dordrecht blijven de pieten zwart, dat laat de Stichting Intocht Sint Nicolaas (SIS) desgevraagd weten.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Al jaren speelt er discussie rond zwarte piet. De hulp van de goedheiligman zou discriminerend zijn. Er wordt bijvoorbeeld gelinkt met de slavenij. SIS Dordrecht deelt die mening niet.

“Het is een jarenlange traditie en we zien geen reden daar verandering in te brengen. Daarin nemen we zelf het besluit”, legt voorzitter Chris Hoogerwaard hun keuze uit. Volgens hem staat het hele team van ruim honderd mensen achter deze beslissing.


De organisatie krijgt vanuit de Dordtse inwoners ook geen klachten over het uiterlijk van hun piet. “Er is dus geen aanleiding voor verandering”, zegt Hoogerwaard.


Vorig jaar kondigde de actiegroep Kick Out Zwarte Piet aan te demonstreren tijdens de Dordste intocht. Daar kwam een enkeling op af.

Lees ook

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”