gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pieten in Dordt blijven zwart tijdens intocht Sinterklaas

d8adccecad22f1fbbf6793c99551f947

De NTR heeft dinsdag laten weten geen zwarte pieten maar roetveegpieten in te zetten tijdens de landelijke intocht van Sinterklaas in Apeldoorn. Tijdens de intocht in Dordrecht blijven de pieten zwart, dat laat de Stichting Intocht Sint Nicolaas (SIS) desgevraagd weten.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Al jaren speelt er discussie rond zwarte piet. De hulp van de goedheiligman zou discriminerend zijn. Er wordt bijvoorbeeld gelinkt met de slavenij. SIS Dordrecht deelt die mening niet.

“Het is een jarenlange traditie en we zien geen reden daar verandering in te brengen. Daarin nemen we zelf het besluit”, legt voorzitter Chris Hoogerwaard hun keuze uit. Volgens hem staat het hele team van ruim honderd mensen achter deze beslissing.


De organisatie krijgt vanuit de Dordtse inwoners ook geen klachten over het uiterlijk van hun piet. “Er is dus geen aanleiding voor verandering”, zegt Hoogerwaard.


Vorig jaar kondigde de actiegroep Kick Out Zwarte Piet aan te demonstreren tijdens de Dordste intocht. Daar kwam een enkeling op af.

Lees ook

businkbrandvaartuig

Pleziervaartuig in brand op Dordtsche Kil, opvarenden nagekeken door ambulancepersoneel

Op het water van de Dordtsche Kil heeft vrijdagochtend een pleziervaartuig in brand gestaan. De opvarenden zijn nagekeken door ambulancepersoneel, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.