gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pieten in Dordt blijven zwart tijdens intocht Sinterklaas

d8adccecad22f1fbbf6793c99551f947

De NTR heeft dinsdag laten weten geen zwarte pieten maar roetveegpieten in te zetten tijdens de landelijke intocht van Sinterklaas in Apeldoorn. Tijdens de intocht in Dordrecht blijven de pieten zwart, dat laat de Stichting Intocht Sint Nicolaas (SIS) desgevraagd weten.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Al jaren speelt er discussie rond zwarte piet. De hulp van de goedheiligman zou discriminerend zijn. Er wordt bijvoorbeeld gelinkt met de slavenij. SIS Dordrecht deelt die mening niet.

“Het is een jarenlange traditie en we zien geen reden daar verandering in te brengen. Daarin nemen we zelf het besluit”, legt voorzitter Chris Hoogerwaard hun keuze uit. Volgens hem staat het hele team van ruim honderd mensen achter deze beslissing.


De organisatie krijgt vanuit de Dordtse inwoners ook geen klachten over het uiterlijk van hun piet. “Er is dus geen aanleiding voor verandering”, zegt Hoogerwaard.


Vorig jaar kondigde de actiegroep Kick Out Zwarte Piet aan te demonstreren tijdens de Dordste intocht. Daar kwam een enkeling op af.

Lees ook

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

businkbrandvaartuig

Pleziervaartuig in brand op Dordtsche Kil, opvarenden nagekeken door ambulancepersoneel

Op het water van de Dordtsche Kil heeft vrijdagochtend een pleziervaartuig in brand gestaan. De opvarenden zijn nagekeken door ambulancepersoneel, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

yv2026711A1B07460

Quinn (20) werd ineens van tribune geplukt om profs te fluiten: 'Dit moment vergeet ik nooit meer'

Nietsvermoedend keek de jonge amateurscheidsrechter Quinn Vugts op de tribune naar zijn broer tijdens FC Dordrecht-Excelsior. Totdat de scheidsrechter geblesseerd raakte. Een kwartier later floot hij niet de amateurs van Overmaas en Zwarte Pijl, maar bevond hij zich tussen de profvoetballers.