Dordrecht, Netherlands

Pilot begeleiding statushouders naar werk

Wethouder Peter Heijkoop geeft donderdagavond 21 maart het startsein voor een pilot waarin statushouders in een half jaar naar werk moet worden begeleid.
Gert van der Steen | 21 maart 2019 14:24 | Aangepast op 21 maart 2019 14:24
Het is een samenwerking tussen de Werkclub en de Taalclub, ondersteund door de Sociale Dienst Drechtsteden en Baanbrekend.

Een intensieve cursus van drie maanden(vier dagen per week, vier uur per dag), waarin de Nederlandse taal wordt geleerd rondom werknemersvaardigheden en communicatie op de werkvloer. Daarnaast 3 maal 3,5 uur inburgering. Dat moet de deelnemer klaarstomen voor het vervolgtraject. Ook dat duurt drie maanden, die worden besteed aan taalwerkstages. Compleet met opstellen van een CV en omgaan met functioneringsgesprekken. 3-4 dagen per week, naast 3 maal 3,5 uur inburgering. Daarna moet er een startbaan zijn voor de deelnemer.

De inburgering wordt door de statushouder zelf betaald, maar het werktraject is voor rekening van de sociale dienst. Dit wordt bekostigd uit ‘Pay for succes’, de besparing op bijstandsuitkeringen.

In de startbaan wordt de deelnemer gedurende 30 maanden verder begeleid op zoek naar een baan op het juiste niveau.

De eerste cursus start op 29 april.

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Veteranen in de zomerzon gezet: 'Iedereen heeft zijn eigen drijfveer'

De traditionele veteranendag in Ridderkerk is ondanks de hitte van dit weekend goed verlopen. Wel wa...

Nieuw plan gemeente voor toerisme: wat mis jij aan recreatie in de Dordtse natuur?

Dordrecht werkt aan een nieuw plan voor recreatie en toerisme in de buitengebieden. Inwoners kunnen...

Marcel en zijn oude Franse dame trekken veel bekijks: ‘Ze is de enige in Nederland’

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...

'Seksueel roofdier' de gevangenis in voor misbruik en verspreiden kinderporno

Voormalig Dordtenaar Cornelis den D. (38) misbruikte zijn broertje, nichtje en zijn jonge zwager. Da...

Waterscootertocht trekt met ruim 100 deelnemers door Drechtsteden

In Dordrecht heeft opnieuw de grootste waterscooter-toertocht van Nederland plaatsgevonden: de jaarl...