Het openingsconcert in 2024
Streekomroep 56Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.
We trappen onze Pinksterprogrammering deze zondag 24 mei om 12.00 uur af met 'In Your Hands', het experimentele openingsconcert van het Bachfestival 2024, waarin musici en acrobaten een unieke performance neerzetten.
Het openingsconcert in de Biesboschhal was een ode aan driehonderd jaar Johannes Passion, waarbij het lijdensverhaal van Jezus Christus in een modern jasje werd gestoken. RTV Dordrecht was erbij op vrijdag 21 juni 2024 om het optreden van de acrobaten van Tall Tales Company en de muzikanten van B’Rock en Vocal Consort vast te leggen. Onze registratie is deze zondag dus vanaf 12.00 uur te zien op TV Dordrecht, met herhaling iedere twee uur.
Slotconcert
Het Bachfestival Dordrecht werd in 2024 afgesloten met een uniek concert in Bibelot: Bach out of Bounds. Het slotconcert was een duik in het onbekende, een nog niet eerder gerealiseerde verbinding tussen een aantal van de bekendste Bach-werken en de progressieve death metal van Alkaloid.
Alle nummers in het anderhalf uur durende concert waren speciaal gearrangeerd door Alkaloid-zanger Florian Magnus Maier. Werken van Bach en de band zelf werden door Alkaloid samen met klassieke topmusici, waaronder altviolist Oene van Geel, en twee klassieke zangeressen op een unieke manier samengevoegd.
Onze volledige registratie van dit concert, waarin de grens tussen oud en nieuw, klassiek en metal, subtiel en bruut op verrassende wijze vervaagt, is komende maandag 25 mei vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht, met herhaling iedere twee uur.
Beide concerten zijn ook terug te zien op ons YouTube-kanaal.