Dordrecht, Netherlands

Pittig gesprek gemeente met DuPont en Chemours

DuPont en Chemours zijn donderdag op het matje geroepen door burgemeester Brok en wethouder Rik van der Linden. Volgens de wethouder was het een pittig gesprek. “We waren heel confronterend, want we vinden het onacceptabel dat het is gebeurd. We vinden echt dat er wat moet gebeuren.”
Petra Scheurwater | 30 september 2016 12:03 | Aangepast op 30 september 2016 12:03
Zowel de directeur van Chemours als van DuPont waren bij het gesprek aanwezig. Volgens Van der Linden worden Chemours en DuPont makkelijk verwisseld. “Vroeger was het DuPont, nu heb je Chemours en DuPont. Chemours houdt de vergunning van het terrein en heeft dus een relatie met wat DuPont aan het doen is. Dus het is essentieel dat je beide directeuren spreekt.”


De directeur van Chemours, Erik Meijer, laat daarover in een officiële reactie van Chemours weten dat “hoewel de aanleiding voor dit gesprek lag bij de ophef over

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Van Daantje naar Rebel Rebel: zo verliep 12 jaar vegan horeca

Het is aftellen naar het eind van vegan restaurant Rebel Rebel in Dordrecht. Zondag 15 februari zijn...

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...