Dordrecht, Netherlands

‘Plaats bord met informatie over Arpád Weisz’

In het Weizigtpark is inmiddels een pad vernoemd naar de Joodse trainer, maar dat is volgens het comité dat zich destijds hard maakte voor de komst niet voldoende. Er moet eigenlijk een toelichting bij geplaatst worden, zodat iedereen weet wie Arpád Weisz was.
Marjolein Vos | 20 december 2021 11:26 | Aangepast op 20 december 2021 11:26
“Zou het voor de volledigheid met betrekking tot voorlichting aan voorbijgangers niet een mooie aanvulling zijn om bij het pad, op een nader te bepalen plaats, een bord te plaatsen met een pakkende beschrijving van de persoon Arpád Weisz, zoals dit is gedaan voor verzetsstrijder Aart Alblas bij het naar hem genoemde pad langs het Wantij?” vraagt Arij Boogerman van het comité zich af. Hij heeft een brief gestuurd naar het College van Burgemeester en Wethouders.

Slachtoffer van het Nazi-regime

De Joodse trainer Weisz moest in 1939 vluchten uit het fascistische Italië, waar hij clubs als Internazionale en Bologna trainde. Voetbalclub DFC haalde hem naar Dordrecht. In augustus 1942 werd hij met zijn gezin door de nazi’s uit hun woning gehaald aan het Bethlemplein. Vervolgens werden zij met de trein naar Auschwitz vervoerd. Zijn vrouw Ilona (33) en de kinderen Robert (12) en Klara (8) zijn in de gaskamers vermoord. Árpàd zelf moest een werkkamp in, waar hij een jaar later op 47-jarige leeftijd stierf.



Begin 2022 zou een goed moment zijn om het bord met de toelichting te plaatsen, volgens het comité. “En dan zou het wat het tijdstip van onthulling aangaat passend zijn om dat eind januari te doen. Als datum van overlijden in Auschwitz wordt genoemd 31 januari 1944.Op 27 januari wordt wereldwijd herdacht dat Auschwitz op 27 januari 1945 door het Rode leger werd bevrijd,” voegt Boogerman toe.


Er is nog geen reactie van het stadsbestuur gekomen op het verzoek.





Lees ook

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...