Dordrecht, Netherlands

Plan 'Bankastraat veilig' onveilig voor fietsers?

Nadat bewoners zich jarenlang zorgen hebben gemaakt om de verkeersveiligheid van hun Bankastraat, werd dinsdagavond in de commissievergadering gesproken over hun plan 'Bankastraat veilig'.
Fokko van der Straaten | 19 juni 2019 16:18 | Aangepast op 19 juni 2019 16:18
Door middel van een buurtinitiatief hebben de omwonenden het onderwerp op de politieke agenda gekregen. Ze willen dat de hele straat een 30 km-zone wordt

En daar werd positief op gereageerd door de fracties. Allemaal roemen ze de inzet van de werkgroep. "Echt een schoolvoorbeeld van een burgerinitiatief," aldus Arian de Heer van CU/SGP. Ook GroenLinks is positief, maar maakt zich zorgen om de verkeersveiligheid van de fietsers. De weg wordt namelijk versmald en openslaande deuren van geparkeerde auto's zouden de andere weggebruikers kunnen hinderen. Dat had de Fietsersbond al eerder opgemerkt. De partij roept de wethouder dan ook om dat wel in de gaten te houden. De overige fracties zien hier de noodzaak niet zozeer van in. 

Het hele plan gaat 400.000 euro kosten. Officieel moet er nog mee worden ingestemd. Maar de meerderheid van de raad is voor het beschikbaarstellen van het budget. 

Lees ook

Optimisme bij De Plucheplakkers, over punten en miljoenen

FC Dordrecht boekt twee overwinningen op rij en is dit kalenderjaar nog ongeslagen. Daarom staan de ...

Auto vliegt in brand na explosie

In de Rembrandtstraat in Zwijndrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. ...

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...

Ontmoetingen met lijsttrekkers in nieuwe serie van Op Pad Met Ad

Op Pad Met Ad staat de komende weken geheel in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maa...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...