gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Plan 'Bankastraat veilig' onveilig voor fietsers?

4a86ef36e7bd27e3b3cb1c1caecb7eab

Nadat bewoners zich jarenlang zorgen hebben gemaakt om de verkeersveiligheid van hun Bankastraat, werd dinsdagavond in de commissievergadering gesproken over hun plan 'Bankastraat veilig'.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Door middel van een buurtinitiatief hebben de omwonenden het onderwerp op de politieke agenda gekregen. Ze willen dat de hele straat een 30 km-zone wordt. 

En daar werd positief op gereageerd door de fracties. Allemaal roemen ze de inzet van de werkgroep. "Echt een schoolvoorbeeld van een burgerinitiatief," aldus Arian de Heer van CU/SGP. Ook GroenLinks is positief, maar maakt zich zorgen om de verkeersveiligheid van de fietsers. De weg wordt namelijk versmald en openslaande deuren van geparkeerde auto's zouden de andere weggebruikers kunnen hinderen. Dat had de Fietsersbond al eerder opgemerkt. De partij roept de wethouder dan ook om dat wel in de gaten te houden. De overige fracties zien hier de noodzaak niet zozeer van in. 

Het hele plan gaat 400.000 euro kosten. Officieel moet er nog mee worden ingestemd. Maar de meerderheid van de raad is voor het beschikbaarstellen van het budget. 

Lees ook

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_05_19_03.Still001

Lucinda Brand kondigt afscheid als wielrenner aan, al verlaat ze de sport niet

Lucinda Brand gaat in 2028 met wielerpensioen. Dat maakte de 37-jarige Dordtse dinsdag bekend. Het Duitse Canyon-Sram wordt haar laatste wegteam, waar ze daarna onderdeel van de technische staf wordt.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

Noordtunnel foto

Vanaf deze datum gaat de Noordtunnel (A15) voor ruim zes weken in beide richtingen dicht

De Noordtunnel (A15) gaat komend jaar voor ruim zes weken in beide richtingen dicht vanwege renovatiewerkzaamheden. Eerst is de buis richting Hendrik-Ido-Ambacht aan de beurt, daarna volgt de weg richting Papendrecht.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.