Dordrecht, Netherlands

Plan voor kleurrijk 3x3-basketbalveld in Dordrecht: 'Een prachtig initiatief'

Neemt Dordrecht het voorbeeld van Rotterdam over? RTV Dordrecht / Hiphop in je Smoel
Krijgt een deel van het Energieplein een sportieve én kleurrijke make-over? Als het aan de meerderheid van de Dordtse gemeenteraad ligt namelijk wel. Een initiatiefvoorstel van raadslid Wouter van der Spoel om het stukje plein om te toveren tot een 3x3 Basketbal Art Court, kan namelijk op veel steun rekenen.
Corrado Francke | 26 september 2024 16:30 | Aangepast op 26 september 2024 13:53
"Op het plein staat al een basket, maar de belijning ontbreekt, dus die basket wordt nauwelijks gebruikt", weet de initiatiefnemer. Het idee zat al een tijdje in zijn hoofd, maar na de gouden medaille van het 3x3-basketbalteam op de Olympische Spelen wist Van der Spoel het zeker: het stukje Energieplein moet een make-over krijgen tot Art Court. "Een soort canvas doek waar je basketbal op kunt spelen, dat is een prachtig initiatief."

Meerderheid voor make-over
In april vorig jaar werd een basketbalveld in het Rotterdamse Roel Langerakpark al omgetoverd tot Art Court. Van er Spoel wil dat Dordrecht dat voorbeeld volgt op het Energieplein en krijgt steun van een meerderheid van de raad. "Zes fracties dienen dit in, dat zijn 21 van de 39 raadsleden, dus je zou denken dat er iets geks moet gebeuren als dit niet door zal gaan."

Sportwethouder Marc Merx is ook enthousiast en gaat het plan 'goed bestuderen' met het stadsbestuur. "Misschien wordt het in maart volgend jaar werkelijkheid, maar we moeten het er eerst goed over gaan hebben met elkaar." Wel belooft Merx er 'vol enthousiasme' mee aan de slag te gaan.

'Sporten en genieten'
Komt de opvolger van basketbalheld Worthy de Jong, die Nederland met een fenomenale tweepunter de gouden plak bezorgde, dan over een paar jaar uit Dordrecht? De toekomst zal het leren. "Ik hoop vooral dat de jongeren massaal naar dat pleintje trekken om lekker te sporten en genieten van de kunst die op de vloer ligt."

Bekijk via ons YouTube-kanaal een reportage over het initiatiefvoorstel:

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...