Dordrecht, Netherlands

'Plastic handschoenen horen niet bij plastic, maar bij restafval'

Afvalverwerker Suez in Rotterdam vindt de laatste tijd steeds meer plastic handschoenen en mondkapjes bij het PMD (plastic, metalen en drank verpakkingen) afval. Maar dat is niet de bedoeling, zegt het bedrijf. 'Deze plastic beschermingsmiddelen horen bij het restafval'. Suez verwerkt het afval voor de hele regio, dus ook voor Dordrecht.
Nynke Cuperus | 12 mei 2020 20:02 | Aangepast op 12 mei 2020 20:02
Sinds minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) onlangs in het tv-programma Jinek meldde dat plastic handschoenen niet door het toilet gespoeld moeten worden maar in de vuilnisbak voor plastic thuishoren, zien ze bij Suez een stijging van deze verkeerde afvalscheiding.

Besmet door corona-afval?

Werknemers maken zich zorgen en vragen zich af over zij bij het aanraken van de plastic mondkapjes en handschoenen niet besmet zouden raken met het coronavirus "We hebben het onderzocht. De mensen hebben we gerust kunnen stellen", vertelt Klaas Wierda, manager van Suez.

Wierda vertelt dat het personeel sowieso goed beschermd aan het werk gaat, omdat er ook afval uit ziekenhuizen binnenkomt. "Medewerkers hebben handschoenen aan die geen enkele stof doorlaten en op bepaalde plekken in het bedrijf dragen ze mondkapjes. Dus volgens ons zijn ze optimaal beschermd."

Dit is een artikel van Rijnmond en de NOS.

Lees ook

Kuijt is helder na nederlaag FC Dordrecht: 'Doen onszelf enorm tekort'

FC Dordrecht verprutste zaterdag veel te veel kansen, iets waar opponent Willem II in het slotkwarti...

Gemiste kansen worden FC Dordrecht fataal bij Willem II

FC Dordrecht heeft ook de derde gang naar Tilburg van 2025 niet in een succes om kunnen zetten. De p...

Overvaller vertrekt met lege handen bij slijterij in Dordrecht

Een gemaskerde man die in Dordrecht een slijterij binnenwandelt heeft geen trek in een borrel, maar ...

LUISTER: 'Ik voel me eindelijk een vrouw' Een podcast over vrouwen die niet zonder gratis maandverband kunnen

In Alblasserdam is onlangs één van de vier menstruatie-uitgiftepunten naar een andere locatie verhui...

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...