Dordrecht, Netherlands

'Plastic handschoenen horen niet bij plastic, maar bij restafval'

Afvalverwerker Suez in Rotterdam vindt de laatste tijd steeds meer plastic handschoenen en mondkapjes bij het PMD (plastic, metalen en drank verpakkingen) afval. Maar dat is niet de bedoeling, zegt het bedrijf. 'Deze plastic beschermingsmiddelen horen bij het restafval'. Suez verwerkt het afval voor de hele regio, dus ook voor Dordrecht.
Nynke Cuperus | 12 mei 2020 20:02 | Aangepast op 12 mei 2020 20:02
Sinds minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) onlangs in het tv-programma Jinek meldde dat plastic handschoenen niet door het toilet gespoeld moeten worden maar in de vuilnisbak voor plastic thuishoren, zien ze bij Suez een stijging van deze verkeerde afvalscheiding.

Besmet door corona-afval?

Werknemers maken zich zorgen en vragen zich af over zij bij het aanraken van de plastic mondkapjes en handschoenen niet besmet zouden raken met het coronavirus "We hebben het onderzocht. De mensen hebben we gerust kunnen stellen", vertelt Klaas Wierda, manager van Suez.

Wierda vertelt dat het personeel sowieso goed beschermd aan het werk gaat, omdat er ook afval uit ziekenhuizen binnenkomt. "Medewerkers hebben handschoenen aan die geen enkele stof doorlaten en op bepaalde plekken in het bedrijf dragen ze mondkapjes. Dus volgens ons zijn ze optimaal beschermd."

Dit is een artikel van Rijnmond en de NOS.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...