gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Platform Raad van kerken Dordrecht spreekt zich uit

Het Platform Raad van Kerken Dordrecht heeft naar aanleiding van de bezetting van de moskee zaterdag onderstaande verklaring uitgegeven:

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Het Platform Raad van Kerken Dordrecht vindt vrijheid van godsdienst een hoog goed en keurt daarom de korte bezetting van Al-Fath moskee in Wielwijk ten zeerste af. ,,Handen af van moskeeën, handen af van synagogen en handen af van kerken, zeiden wij in het Stadhuis van Dordrecht na vreselijke gebeurtenissen in Parijs. We zullen dit blijven herhalen”, aldus voorzitter Hans Berrevoets.

Hij wijst erop dat juist in Dordrecht de Koning bij de opening van het museum Hof van Nederland heeft getekend voor vrijheid van geloof en vrijheid van geweten. "Dat zijn grondwaarden, die met de Nederlandse en Dordtse historie te maken hebben. Hier staan we voor. Dat houdt niet in dat we onze ogen sluiten voor mensen, die hun uitleg van godsdienst misbruiken voor daden die tegen onze democratische waarden in gaan. Juist daarvoor moeten we ook waakzaam blijven. Daarom is het goed om als Dordtenaren met elkaar in dialoog te gaan, zodat we elkaar kunnen leren kennen en dat verschillen in geloof mensen niet verdelen. Onbekend maakt immers op voorhand vaak onbemind. We juichen het daarom toe dat burgemeester Arno Brok begin 2016 stappen zet om de dialoog in onze kleurrijke wereldstad op gang te brengen. “

Lees ook

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.