gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Platform Raad van kerken Dordrecht spreekt zich uit

Het Platform Raad van Kerken Dordrecht heeft naar aanleiding van de bezetting van de moskee zaterdag onderstaande verklaring uitgegeven:

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Het Platform Raad van Kerken Dordrecht vindt vrijheid van godsdienst een hoog goed en keurt daarom de korte bezetting van Al-Fath moskee in Wielwijk ten zeerste af. ,,Handen af van moskeeën, handen af van synagogen en handen af van kerken, zeiden wij in het Stadhuis van Dordrecht na vreselijke gebeurtenissen in Parijs. We zullen dit blijven herhalen”, aldus voorzitter Hans Berrevoets.

Hij wijst erop dat juist in Dordrecht de Koning bij de opening van het museum Hof van Nederland heeft getekend voor vrijheid van geloof en vrijheid van geweten. "Dat zijn grondwaarden, die met de Nederlandse en Dordtse historie te maken hebben. Hier staan we voor. Dat houdt niet in dat we onze ogen sluiten voor mensen, die hun uitleg van godsdienst misbruiken voor daden die tegen onze democratische waarden in gaan. Juist daarvoor moeten we ook waakzaam blijven. Daarom is het goed om als Dordtenaren met elkaar in dialoog te gaan, zodat we elkaar kunnen leren kennen en dat verschillen in geloof mensen niet verdelen. Onbekend maakt immers op voorhand vaak onbemind. We juichen het daarom toe dat burgemeester Arno Brok begin 2016 stappen zet om de dialoog in onze kleurrijke wereldstad op gang te brengen. “

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Toename ziekenhuisopnames na val bij kinderen? Arts vertelt erover in Studio De Witt

Arts-onderzoeker Ylonka Broere is zaterdag te gast in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. In het uur van de hoofdgast, van 11.00 tot 12.00 uur, vertelt zij over onderzoek naar het voorkomen van onnodige ziekenhuisopnames van kinderen en jongeren na een val.

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.

vorstpixabay

Kans op eerste vorst: november brengt koude nachten maar ook volop zon

We zijn in november beland en dat gaan we de komende dagen ook echt merken. Niet dat we meteen de winter induiken, maar de temperatuur gaat wel stapje voor stapje omlaag. Maar we krijgen er gelukkig iets moois voor terug, want later in de week laat de zon zich volop zien.

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.