gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Platform Turkse Dordtenaren: Nieuwe college is mannenclub

2e771e786e18675d85b99ee2520c972c

Het nieuwe college is een mannenclub volgens Het Platform Turkse Dordtenaren. Op Facebook plaatsten zij een bericht waarin ze zich afvragen of de plannen van het college net zo kleurloos zijn als het college zelf. Ze vinden het raar dat er geen vrouw, maar ook niemand met een migratie achtergrond is aangesteld.

Alka Goos |  | Aangepast op
David Schalken - Den Hartog, fractievoorzitter Beter voor Dordt, zegt gelijk dat de partij niemand in Dordrecht uitsluit. "Acht jaar lang hebben we vrouwen gehad, maar op het moment dat zich er geen vrouw aandient, moet de klus toch geklaard worden. Het gaat om de beste persoon voor de taak die er ligt."

"In onze fractie zitten bovendien twee vrouwen en verschillende mensen met een migratie-achtergrond, waaronder Turks en Moluks", meldt de fractievoorzitter. Namens de andere partijen kan hij niet spreken, maar ook daar zitten vrouwen en mensen met een verschillende achtergrond in.

Als antwoord op de vragen die het platform stelt over discriminatie en het sociale beleid, wordt dan ook gegeven dat dat losstaat van het feit dat het een college is met alleen maar mannen. "Iedereen in Dordrecht doet mee, ongeacht achtergrond, geslacht en geaardheid."

Meer over het nieuwe college ziet u in Rechtstreeks uit de Raad

Lees ook

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

foto website veiligheidsoefening

Let op: bij station Dordrecht staat het woensdag vol met hulpdiensten en hoor je knallen

Voor wie woensdag ineens heel veel hulpdiensten zie bij station Dordrecht, geen paniek. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat van 11.00 uur tot 14.00 uur een veiligheidsoefening doen. Tijdens de oefening trainen de betrokken organisaties hun samenwerking bij heftige incidenten.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.