gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Platform Turkse Dordtenaren: Nieuwe college is mannenclub

2e771e786e18675d85b99ee2520c972c

Het nieuwe college is een mannenclub volgens Het Platform Turkse Dordtenaren. Op Facebook plaatsten zij een bericht waarin ze zich afvragen of de plannen van het college net zo kleurloos zijn als het college zelf. Ze vinden het raar dat er geen vrouw, maar ook niemand met een migratie achtergrond is aangesteld.

Alka Goos |  | Aangepast op
David Schalken - Den Hartog, fractievoorzitter Beter voor Dordt, zegt gelijk dat de partij niemand in Dordrecht uitsluit. "Acht jaar lang hebben we vrouwen gehad, maar op het moment dat zich er geen vrouw aandient, moet de klus toch geklaard worden. Het gaat om de beste persoon voor de taak die er ligt."

"In onze fractie zitten bovendien twee vrouwen en verschillende mensen met een migratie-achtergrond, waaronder Turks en Moluks", meldt de fractievoorzitter. Namens de andere partijen kan hij niet spreken, maar ook daar zitten vrouwen en mensen met een verschillende achtergrond in.

Als antwoord op de vragen die het platform stelt over discriminatie en het sociale beleid, wordt dan ook gegeven dat dat losstaat van het feit dat het een college is met alleen maar mannen. "Iedereen in Dordrecht doet mee, ongeacht achtergrond, geslacht en geaardheid."

Meer over het nieuwe college ziet u in Rechtstreeks uit de Raad

Lees ook

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.