gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Platform Turkse Dordtenaren: Nieuwe college is mannenclub

2e771e786e18675d85b99ee2520c972c

Het nieuwe college is een mannenclub volgens Het Platform Turkse Dordtenaren. Op Facebook plaatsten zij een bericht waarin ze zich afvragen of de plannen van het college net zo kleurloos zijn als het college zelf. Ze vinden het raar dat er geen vrouw, maar ook niemand met een migratie achtergrond is aangesteld.

Alka Goos |  | Aangepast op
David Schalken - Den Hartog, fractievoorzitter Beter voor Dordt, zegt gelijk dat de partij niemand in Dordrecht uitsluit. "Acht jaar lang hebben we vrouwen gehad, maar op het moment dat zich er geen vrouw aandient, moet de klus toch geklaard worden. Het gaat om de beste persoon voor de taak die er ligt."

"In onze fractie zitten bovendien twee vrouwen en verschillende mensen met een migratie-achtergrond, waaronder Turks en Moluks", meldt de fractievoorzitter. Namens de andere partijen kan hij niet spreken, maar ook daar zitten vrouwen en mensen met een verschillende achtergrond in.

Als antwoord op de vragen die het platform stelt over discriminatie en het sociale beleid, wordt dan ook gegeven dat dat losstaat van het feit dat het een college is met alleen maar mannen. "Iedereen in Dordrecht doet mee, ongeacht achtergrond, geslacht en geaardheid."

Meer over het nieuwe college ziet u in Rechtstreeks uit de Raad

Lees ook

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.