gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Platform Turkse Dordtenaren: Nieuwe college is mannenclub

2e771e786e18675d85b99ee2520c972c.jpg

Het nieuwe college is een mannenclub volgens Het Platform Turkse Dordtenaren. Op Facebook plaatsten zij een bericht waarin ze zich afvragen of de plannen van het college net zo kleurloos zijn als het college zelf. Ze vinden het raar dat er geen vrouw, maar ook niemand met een migratie achtergrond is aangesteld.

Alka Goos |  | Aangepast op
David Schalken - Den Hartog, fractievoorzitter Beter voor Dordt, zegt gelijk dat de partij niemand in Dordrecht uitsluit. "Acht jaar lang hebben we vrouwen gehad, maar op het moment dat zich er geen vrouw aandient, moet de klus toch geklaard worden. Het gaat om de beste persoon voor de taak die er ligt."

"In onze fractie zitten bovendien twee vrouwen en verschillende mensen met een migratie-achtergrond, waaronder Turks en Moluks", meldt de fractievoorzitter. Namens de andere partijen kan hij niet spreken, maar ook daar zitten vrouwen en mensen met een verschillende achtergrond in.

Als antwoord op de vragen die het platform stelt over discriminatie en het sociale beleid, wordt dan ook gegeven dat dat losstaat van het feit dat het een college is met alleen maar mannen. "Iedereen in Dordrecht doet mee, ongeacht achtergrond, geslacht en geaardheid."

Meer over het nieuwe college ziet u in Rechtstreeks uit de Raad

Lees ook

Still vluchtelingenopvang HAGI.png

In dit voormalig kantoorpand gaan Oekraïense vluchtelingen opgevangen worden

Maximaal honderd Oekraïense vluchtelingen kunnen vanaf komende zomer gehuisvest worden aan de Hakgriend 22 in Hardinxveld-Giessendam. Het huurcontract voor het gebouw is door de gemeente ondertekend. De gemeente gaat nu aan de slag met het verbouwen en inrichten van de opvanglocatie.

plucheplakkers dirk kuijt.png

Dirk Kuijt openhartig in gesprek met De Plucheplakkers: ‘Op mijn plek in Dordt’

In een nieuwe aflevering van De Plucheplakkers schuift niemand minder dan de hoofdtrainer van de Schapekoppen aan. Kattukker Kuijt vertelt over zijn tijd tot nu toe aan de Krommedijk en de ervaringen die hij meeneemt van topcoaches als Rafael Benítez en Louis van Gaal. En ook dat FC Dordrecht niet zijn eerste keus was.

Foto duidingsdebat.png

VERKIEZINGEN

De grootste, maar nu al buitenspel: GroenLinks-PvdA ‘Niet stabiel genoeg’

Het zal heel lastig worden voor GroenLinks-PvdA om zicht te houden op een nieuwe ronde in het Dordtse stadsbestuur. Zowel de verkenner als een meerderheid van de gemeenteraad heeft grote twijfels bij een samenwerking tussen die partij en de VVD. Een verdere zoektocht naar een gemeentebestuur met zowel GroenLinks-PvdA als VVD wordt ook “niet opportuun” geacht.

VanPeltRecycling2.png

Geld verdienen door oude elektrische apparaten in te leveren: ‘Het goud ligt op straat’

De prijzen van metaalsoorten zoals goud, zilver en koper gaan door het dak. Particulieren maken daardoor steeds vaker de overstap van milieustraat naar handelaar: Daar krijgen ze namelijk geld voor oude computers of kabels die het niet meer doen.

VrijheidsdebatDordt.png

Leerlingen Johan de Witt winnen vrijheidsdebat: ‘Je mening in het debat doet er toe’

Vrijheid, veiligheid én hoe om te gaan met een eventueel dreigende oorlog? Onderwerpen die in de Nederlandse politiek vaak worden behandeld in debatten. Maar hoe denken jongeren over deze onderwerpen? In het Hof van Nederland in Dordrecht deden 60 leerlingen van alle onderwijsrichtingen van het voortgezet onderwijs uit ons land mee aan het vrijheidsdebat

IMG_7942.jpeg

Deze oud-raadsleden ontvangen Johan de Witt-speld

Oud-raadsleden Irene Koene en Kitty Kruger hebben de Johan de Witt-speld gekregen. Ze kregen de speld dinsdagmiddag bij hun afscheid van de Dordtse gemeenteraad uit handen van burgemeester Nanning Mol, voor hun jarenlange inzet voor de Dordtse gemeenteraad en de lokale democratie.