gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Platform Turkse Dordtenaren: Nieuwe college is mannenclub

2e771e786e18675d85b99ee2520c972c

Het nieuwe college is een mannenclub volgens Het Platform Turkse Dordtenaren. Op Facebook plaatsten zij een bericht waarin ze zich afvragen of de plannen van het college net zo kleurloos zijn als het college zelf. Ze vinden het raar dat er geen vrouw, maar ook niemand met een migratie achtergrond is aangesteld.

Alka Goos |  | Aangepast op
David Schalken - Den Hartog, fractievoorzitter Beter voor Dordt, zegt gelijk dat de partij niemand in Dordrecht uitsluit. "Acht jaar lang hebben we vrouwen gehad, maar op het moment dat zich er geen vrouw aandient, moet de klus toch geklaard worden. Het gaat om de beste persoon voor de taak die er ligt."

"In onze fractie zitten bovendien twee vrouwen en verschillende mensen met een migratie-achtergrond, waaronder Turks en Moluks", meldt de fractievoorzitter. Namens de andere partijen kan hij niet spreken, maar ook daar zitten vrouwen en mensen met een verschillende achtergrond in.

Als antwoord op de vragen die het platform stelt over discriminatie en het sociale beleid, wordt dan ook gegeven dat dat losstaat van het feit dat het een college is met alleen maar mannen. "Iedereen in Dordrecht doet mee, ongeacht achtergrond, geslacht en geaardheid."

Meer over het nieuwe college ziet u in Rechtstreeks uit de Raad

Lees ook

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

xr landbouw protest

Protest met veekar moet mensen laten nadenken over vleesconsumptie

‘Stop met ons fokken!’ Dat is de boodschap van Extinction Rebellion (XR) Landbouw tijdens een protest bij de MediaMarkt vrijdagochtend en aan het begin van de middag. Tijdens de actie gingen demonstranten in gesprek met voorbijgangers over vleesconsumptie, dierenwelzijn en de gevolgen van de intensieve veehouderij voor het milieu.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

ertepeller2

Dit Papendrechtse restaurant stijgt tien plaatsen in Lekker Top 100: 'Een mooie beloning'

Restaurant De Ertepeller in Papendrecht is dit jaar opnieuw gestegen in de Top 100 van het blad Lekker. Het restaurant van gastheer Mark van den Berg en chef Arjan Kuipers stond in de uitgave van vorig jaar nog op plaats 77, in de nieuwe editie stijgen de twee jonge Papendrechtse ondernemers naar plaats 67.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.