gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Platform Turkse Dordtenaren: Nieuwe college is mannenclub

2e771e786e18675d85b99ee2520c972c

Het nieuwe college is een mannenclub volgens Het Platform Turkse Dordtenaren. Op Facebook plaatsten zij een bericht waarin ze zich afvragen of de plannen van het college net zo kleurloos zijn als het college zelf. Ze vinden het raar dat er geen vrouw, maar ook niemand met een migratie achtergrond is aangesteld.

Alka Goos |  | Aangepast op
David Schalken - Den Hartog, fractievoorzitter Beter voor Dordt, zegt gelijk dat de partij niemand in Dordrecht uitsluit. "Acht jaar lang hebben we vrouwen gehad, maar op het moment dat zich er geen vrouw aandient, moet de klus toch geklaard worden. Het gaat om de beste persoon voor de taak die er ligt."

"In onze fractie zitten bovendien twee vrouwen en verschillende mensen met een migratie-achtergrond, waaronder Turks en Moluks", meldt de fractievoorzitter. Namens de andere partijen kan hij niet spreken, maar ook daar zitten vrouwen en mensen met een verschillende achtergrond in.

Als antwoord op de vragen die het platform stelt over discriminatie en het sociale beleid, wordt dan ook gegeven dat dat losstaat van het feit dat het een college is met alleen maar mannen. "Iedereen in Dordrecht doet mee, ongeacht achtergrond, geslacht en geaardheid."

Meer over het nieuwe college ziet u in Rechtstreeks uit de Raad

Lees ook

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.