gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Platform Turkse Dordtenaren: Nieuwe college is mannenclub

2e771e786e18675d85b99ee2520c972c

Het nieuwe college is een mannenclub volgens Het Platform Turkse Dordtenaren. Op Facebook plaatsten zij een bericht waarin ze zich afvragen of de plannen van het college net zo kleurloos zijn als het college zelf. Ze vinden het raar dat er geen vrouw, maar ook niemand met een migratie achtergrond is aangesteld.

Alka Goos |  | Aangepast op
David Schalken - Den Hartog, fractievoorzitter Beter voor Dordt, zegt gelijk dat de partij niemand in Dordrecht uitsluit. "Acht jaar lang hebben we vrouwen gehad, maar op het moment dat zich er geen vrouw aandient, moet de klus toch geklaard worden. Het gaat om de beste persoon voor de taak die er ligt."

"In onze fractie zitten bovendien twee vrouwen en verschillende mensen met een migratie-achtergrond, waaronder Turks en Moluks", meldt de fractievoorzitter. Namens de andere partijen kan hij niet spreken, maar ook daar zitten vrouwen en mensen met een verschillende achtergrond in.

Als antwoord op de vragen die het platform stelt over discriminatie en het sociale beleid, wordt dan ook gegeven dat dat losstaat van het feit dat het een college is met alleen maar mannen. "Iedereen in Dordrecht doet mee, ongeacht achtergrond, geslacht en geaardheid."

Meer over het nieuwe college ziet u in Rechtstreeks uit de Raad

Lees ook

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.