gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ploeterend FC Dordrecht start seizoen met nederlaag tegen Roda JC

5143a5e3647fa38a283334c3d75877f3

FC Dordrecht is vrijdag het nieuwe seizoen in de Keuken Kampioen Divisie teleurstellend begonnen. In eigen huis was Roda JC – de afgelopen jaren toch al angstgegner van de Dordtenaren, met 0-2 te sterk. Beide goals vielen voor rust.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Hoewel Roda JC vaker de bal had in de openingsminuten, was de eerste poging er een van FC Dordrecht. Aanwinst Boubakar Camara schoot net over. Het Limburgse antwoord kwam van linksbuiten Bryan Limbombe. De Dordtse defensie kreeg maar geen grip op de aalvlugge aanvaller, die na een kwartier helemaal vrij stond en een aanval over rechts tot doelpunt verwerkte: 0-1.

Zoeken en ploeteren
De thuisclub bleef, zowel aanvallend als defensief, zoeken en ploeteren. Na een halfuur werd een corner niet weggewerkt en gaf verdediger Guus Joppen het laatste zetje. Zo stond FC Dordrecht met 0-2 achter en werd het, na alle positieve woorden in de voorbereiding, even flink met de neus op de feiten gedrukt.

Wel hadden de Schapekoppen pech toen een doelpunt van Camara, na goed werk van de jonge verdediger Jerailly Wielzen, werd afgekeurd. Trainer Michele Santoni fronste zijn wenkbrauwen en zag even later hoe doelman Liam Bossin de derde treffer van Roda voorkwam na een poging van Mohamed Mallahi.

Of de bezoekers na rust wat gas terugnamen of FC Dordrecht verdedigend minder weggaf: na rust kreeg de ploeg van trainer Michele Santoni iets meer grip op het duel. Alleen Roda-middenvelder Benjamin Bouchouari werd nog gevaarlijk namens de geelzwarten. Eén keer schoot hij net naast, de andere poging strandde op de vuisten van Bossin.

Teleurstelling
Aan de overzijde toonde invaller Malhory Noc zijn kunnen door een aantal keer gevaarlijk te worden, maar het aanvallende totaalplaatje was onvoldoende. Het bleef 0-2 en zo kende FC Dordrecht een teleurstellende seizoensopener.

Over tien dagen, op maandag 15 augustus, is Jong PSV in Eindhoven de volgende tegenstander.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Van Huizen, El Azzouzi, Van der Avert (Doesburg/80); Wielzen (Abali/80), Suray, Schuurman, Savastano (Reemst/66); Camara (Noc/61), Longo, Tremour (Miceli/61)

Trainer Michele Santoni reageert teleurgesteld na het duel met Roda JC:

Lees meer over:

Lees ook

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.