gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ploeterend FC Dordrecht start seizoen met nederlaag tegen Roda JC

5143a5e3647fa38a283334c3d75877f3

FC Dordrecht is vrijdag het nieuwe seizoen in de Keuken Kampioen Divisie teleurstellend begonnen. In eigen huis was Roda JC – de afgelopen jaren toch al angstgegner van de Dordtenaren, met 0-2 te sterk. Beide goals vielen voor rust.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Hoewel Roda JC vaker de bal had in de openingsminuten, was de eerste poging er een van FC Dordrecht. Aanwinst Boubakar Camara schoot net over. Het Limburgse antwoord kwam van linksbuiten Bryan Limbombe. De Dordtse defensie kreeg maar geen grip op de aalvlugge aanvaller, die na een kwartier helemaal vrij stond en een aanval over rechts tot doelpunt verwerkte: 0-1.

Zoeken en ploeteren
De thuisclub bleef, zowel aanvallend als defensief, zoeken en ploeteren. Na een halfuur werd een corner niet weggewerkt en gaf verdediger Guus Joppen het laatste zetje. Zo stond FC Dordrecht met 0-2 achter en werd het, na alle positieve woorden in de voorbereiding, even flink met de neus op de feiten gedrukt.

Wel hadden de Schapekoppen pech toen een doelpunt van Camara, na goed werk van de jonge verdediger Jerailly Wielzen, werd afgekeurd. Trainer Michele Santoni fronste zijn wenkbrauwen en zag even later hoe doelman Liam Bossin de derde treffer van Roda voorkwam na een poging van Mohamed Mallahi.

Of de bezoekers na rust wat gas terugnamen of FC Dordrecht verdedigend minder weggaf: na rust kreeg de ploeg van trainer Michele Santoni iets meer grip op het duel. Alleen Roda-middenvelder Benjamin Bouchouari werd nog gevaarlijk namens de geelzwarten. Eén keer schoot hij net naast, de andere poging strandde op de vuisten van Bossin.

Teleurstelling
Aan de overzijde toonde invaller Malhory Noc zijn kunnen door een aantal keer gevaarlijk te worden, maar het aanvallende totaalplaatje was onvoldoende. Het bleef 0-2 en zo kende FC Dordrecht een teleurstellende seizoensopener.

Over tien dagen, op maandag 15 augustus, is Jong PSV in Eindhoven de volgende tegenstander.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Van Huizen, El Azzouzi, Van der Avert (Doesburg/80); Wielzen (Abali/80), Suray, Schuurman, Savastano (Reemst/66); Camara (Noc/61), Longo, Tremour (Miceli/61)

Trainer Michele Santoni reageert teleurgesteld na het duel met Roda JC:

Lees meer over:

Lees ook

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

ArtikelbijFoto

Geschokte reacties op geheime verplaatsing lichamen: 'Luguber en respectloos'

Verontwaardiging in Dubbeldam vanwege het nieuws dat 21 lichamen in 2020 vanaf de begraafplaats in de Dordtse wijk naar begraafplaats Essenhof zijn versleept. Nabestaanden wisten hier niets van en daarnaast is door administratieve rompslomp niet duidelijk welke lichamen er zijn verplaatst.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.