Dordrecht, Netherlands

Podcast, openluchtactiviteiten en app tijdens aangepaste Open Monumentendagen

Met als thema ‘Leermonument’ gaan de Dordtse Open Monumentendagen, gehouden op 12 en 13 september, dit jaar met een alternatief programma door. Zo is er een digitaal programma met de app ‘Dordrecht5D’ en een podcast, maar zijn er ook speciale openluchtactiviteiten in de stad.
Corrado Francke | 7 september 2020 10:27 | Aangepast op 7 september 2020 10:27
In totaal van 22 Dordtse monumenten openen tijdens het evenement fysiek of digitaal hun deuren. Frits Baarda, journalist en schrijver, heeft voor deze dagen een themawandeling uitgezet die langs verschillende Dordtse Leermonumenten loopt. Voor gezinnen is er een speurtocht door de binnenstad.

Voorbeelden van monumenten die te bezichtigen zijn tijdens de Open Monumentendagen zijn de Berckepoort, woonhuis In den Hatert, The Movies en de Munt van Holland. Ook is er gezorgd voor muziek bij het Stadhuis, Destilleerderij Rutte en op Het Hof.

De app ‘Dordrecht5D’ en een serie podcasts is ook onderdeel van het evenement. Dordrecht5D is interactief: vanuit huis en lopend door de binnenstad is het mogelijk om meer te leren over de Dordtse Leermonumenten. De podcast bestaat uit verhalen over onder andere de gebroeders De Witt en het Onderwijsmuseum.

De organisatie benadrukt dat het raadzaam is om vooraf goed te kijken naar het programma, te zien via www.monumentenindordrecht.nl, omdat bij sommige monumenten en activiteiten reservering verplicht is.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...