gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Podcast, openluchtactiviteiten en app tijdens aangepaste Open Monumentendagen

f4229678615008479bedf541ef5d1e07

Met als thema ‘Leermonument’ gaan de Dordtse Open Monumentendagen, gehouden op 12 en 13 september, dit jaar met een alternatief programma door. Zo is er een digitaal programma met de app ‘Dordrecht5D’ en een podcast, maar zijn er ook speciale openluchtactiviteiten in de stad.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In totaal van 22 Dordtse monumenten openen tijdens het evenement fysiek of digitaal hun deuren. Frits Baarda, journalist en schrijver, heeft voor deze dagen een themawandeling uitgezet die langs verschillende Dordtse Leermonumenten loopt. Voor gezinnen is er een speurtocht door de binnenstad.

Voorbeelden van monumenten die te bezichtigen zijn tijdens de Open Monumentendagen zijn de Berckepoort, woonhuis In den Hatert, The Movies en de Munt van Holland. Ook is er gezorgd voor muziek bij het Stadhuis, Destilleerderij Rutte en op Het Hof.

De app ‘Dordrecht5D’ en een serie podcasts is ook onderdeel van het evenement. Dordrecht5D is interactief: vanuit huis en lopend door de binnenstad is het mogelijk om meer te leren over de Dordtse Leermonumenten. De podcast bestaat uit verhalen over onder andere de gebroeders De Witt en het Onderwijsmuseum.

De organisatie benadrukt dat het raadzaam is om vooraf goed te kijken naar het programma, te zien via www.monumentenindordrecht.nl, omdat bij sommige monumenten en activiteiten reservering verplicht is.

Lees ook

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.