gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Podcast, openluchtactiviteiten en app tijdens aangepaste Open Monumentendagen

f4229678615008479bedf541ef5d1e07

Met als thema ‘Leermonument’ gaan de Dordtse Open Monumentendagen, gehouden op 12 en 13 september, dit jaar met een alternatief programma door. Zo is er een digitaal programma met de app ‘Dordrecht5D’ en een podcast, maar zijn er ook speciale openluchtactiviteiten in de stad.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In totaal van 22 Dordtse monumenten openen tijdens het evenement fysiek of digitaal hun deuren. Frits Baarda, journalist en schrijver, heeft voor deze dagen een themawandeling uitgezet die langs verschillende Dordtse Leermonumenten loopt. Voor gezinnen is er een speurtocht door de binnenstad.

Voorbeelden van monumenten die te bezichtigen zijn tijdens de Open Monumentendagen zijn de Berckepoort, woonhuis In den Hatert, The Movies en de Munt van Holland. Ook is er gezorgd voor muziek bij het Stadhuis, Destilleerderij Rutte en op Het Hof.

De app ‘Dordrecht5D’ en een serie podcasts is ook onderdeel van het evenement. Dordrecht5D is interactief: vanuit huis en lopend door de binnenstad is het mogelijk om meer te leren over de Dordtse Leermonumenten. De podcast bestaat uit verhalen over onder andere de gebroeders De Witt en het Onderwijsmuseum.

De organisatie benadrukt dat het raadzaam is om vooraf goed te kijken naar het programma, te zien via www.monumentenindordrecht.nl, omdat bij sommige monumenten en activiteiten reservering verplicht is.

Lees ook

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.