gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Podcast, openluchtactiviteiten en app tijdens aangepaste Open Monumentendagen

f4229678615008479bedf541ef5d1e07

Met als thema ‘Leermonument’ gaan de Dordtse Open Monumentendagen, gehouden op 12 en 13 september, dit jaar met een alternatief programma door. Zo is er een digitaal programma met de app ‘Dordrecht5D’ en een podcast, maar zijn er ook speciale openluchtactiviteiten in de stad.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In totaal van 22 Dordtse monumenten openen tijdens het evenement fysiek of digitaal hun deuren. Frits Baarda, journalist en schrijver, heeft voor deze dagen een themawandeling uitgezet die langs verschillende Dordtse Leermonumenten loopt. Voor gezinnen is er een speurtocht door de binnenstad.

Voorbeelden van monumenten die te bezichtigen zijn tijdens de Open Monumentendagen zijn de Berckepoort, woonhuis In den Hatert, The Movies en de Munt van Holland. Ook is er gezorgd voor muziek bij het Stadhuis, Destilleerderij Rutte en op Het Hof.

De app ‘Dordrecht5D’ en een serie podcasts is ook onderdeel van het evenement. Dordrecht5D is interactief: vanuit huis en lopend door de binnenstad is het mogelijk om meer te leren over de Dordtse Leermonumenten. De podcast bestaat uit verhalen over onder andere de gebroeders De Witt en het Onderwijsmuseum.

De organisatie benadrukt dat het raadzaam is om vooraf goed te kijken naar het programma, te zien via www.monumentenindordrecht.nl, omdat bij sommige monumenten en activiteiten reservering verplicht is.

Lees ook

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.