gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Podcastserie Het Bewoonde Eiland bij Drechtstad FM te beluisteren

Kees Thies schrijft eigenlijk columns, maar maakt in het kader van Dordrecht 800 jaar stad nu een uitstapje naar een ander medium: de podcast. Kees gaat met diverse prominente Dordtenaren aan de wandel. RTV Dordrecht zendt deze podcastserie vanaf zondag uit op Drechtstad FM.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De uitzending van de podcastserie zou eigenlijk vorige week starten, maar dat is wegens een technisch probleem opgeschoven naar aankomende zondag 27 juni. 

In de eerste aflevering loopt Kees door de stad met niemand minder dan burgemeester Wouter Kolff. In de daarop volgende afleveringen spreekt Kees onder meer met kunstenares Mignon Nusteling, schrijfster Caty Kroon en historicus Jaap Bouman.

RTV Dordrecht zendt deze zomer Het Bewoonde Eiland iedere zondag tussen 12.00 en 13.00 uur uit op Drechtstad FM. De afleveringen zijn ook terug te luisteren en de routes mee te wandelen via de website van het project. “En als je dan óók nog eens iemand mee op sleeptouw neemt, dan zie je die stad ineens door hele andere ogen. Dat levert altijd weer nieuwe, frisse inzichten en vermakelijke dialogen op’’, zegt Kees Thies.

Lees ook

halloweenfeest verstoord website

Halloweenfeest verstoord door vuurwerkgooiers: politie grijpt in

Tijdens een halloweenfeest in de wijk Oostpolder in Papendrecht is zaterdag illegaal vuurwerk afgestoken door groepen jongeren. De politie moest ter plaatse komen om de rust terug te brengen. De jongeren renden naar een andere straat, waar de politie met wapenstokken moest optreden.

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

Explosie Doctor Boutensstraat ZWI (Busink)

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.