gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Podcastserie Het Bewoonde Eiland bij Drechtstad FM te beluisteren

Kees Thies schrijft eigenlijk columns, maar maakt in het kader van Dordrecht 800 jaar stad nu een uitstapje naar een ander medium: de podcast. Kees gaat met diverse prominente Dordtenaren aan de wandel. RTV Dordrecht zendt deze podcastserie vanaf zondag uit op Drechtstad FM.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De uitzending van de podcastserie zou eigenlijk vorige week starten, maar dat is wegens een technisch probleem opgeschoven naar aankomende zondag 27 juni. 

In de eerste aflevering loopt Kees door de stad met niemand minder dan burgemeester Wouter Kolff. In de daarop volgende afleveringen spreekt Kees onder meer met kunstenares Mignon Nusteling, schrijfster Caty Kroon en historicus Jaap Bouman.

RTV Dordrecht zendt deze zomer Het Bewoonde Eiland iedere zondag tussen 12.00 en 13.00 uur uit op Drechtstad FM. De afleveringen zijn ook terug te luisteren en de routes mee te wandelen via de website van het project. “En als je dan óók nog eens iemand mee op sleeptouw neemt, dan zie je die stad ineens door hele andere ogen. Dat levert altijd weer nieuwe, frisse inzichten en vermakelijke dialogen op’’, zegt Kees Thies.

Lees ook

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?