Dordrecht, Netherlands

Polat: 'D66 gaat gewoon meedoen aan gemeenteraadsverkiezingen'

Het uit elkaar gevallen D66 Dordrecht doet, als het aan fractievoorzitter Ahmet Polat ligt, gewoon mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in 2022. Toestemming om mee te doen aan de verkiezingen is door het landelijke bestuur van de partij is echter ingetrokken na het interne conflict over discriminatie.
Corrado Francke | 14 april 2021 16:53 | Aangepast op 14 april 2021 16:53
Polat noemde het maandagmiddag "erg vervelend dat landelijk dit besluit is genomen", maar wil geen olie op het vuur gooien. In overleg met zijn partij zegde hij daarom woensdagmiddag, een uur voor aanvang, een interview met RTV Dordrecht af.

Discriminatie

De vier leden van de Dordtse fractie van D66 stonden na een uitzending van Nieuwsuur lijnrecht tegenover elkaar. Fractielid Osman Bosuguy besprak in de uitzending discriminatie binnen de partij. De overige leden waren hiervan niet op de hoogte, waarop de bom barstte.

In 2018 kwamen Polat en Bosuguy met voorkeurstemmen in de raad, tot woede en teleurstelling van het bestuur en de toenmalige fractie. Er werd gesproken over een "Turkse coupe". Er volgde een intern onderzoek er kwam een nieuw bestuur en een nieuwe start, maar de veenbrand woekert kennelijk door want op 8 maart laat Bosuguy weten zich nog zich nog steeds gediscrimineerd te voelen.

Twee van de leden, Paul Tiebosch en Dirk Loekemeijer, stelden dat het vertrouwen in Bosuguy in één klap weg is door deze actie. Polat stelde in een andere verklaring dat Bosuguy wél door kan en dat juist Tiebosch en Loekemeijer hen de rug toekeren.

Voorzitter Simone Philipino geeft ook geen toelichting. "Het is een aangelegenheid van de fractie", vindt zij. Burgemeester Kolff laat via een woordvoerder weten het "droevig te vinden voor alle betrokkenen en voor het aanzien van de Dordtse politiek als geheel."

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...