gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Polat: niet alleen Turkse kiezers

Ahmet Polat, nummer 30 op de kieslijst van D66, werd met voorkeurstemmen in de gemeenteraad gekozen. Toch zegt hij in een interview met Trouw dat zeker niet alleen kiezers met een Turkse achtergrond op hem hebben gestemd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Ook mensen met een puur Nederlandse afkomst hebben specifiek voor hem gekozen. Polat woont sinds 45 jaar in Dordrecht en is al die tijd in maatschappelijk opzicht heel actief geweest. Hij kent dan ook erg veel Dordtenaren en dat is blijkbaar wederzijds. Ook zijn collega Osman Bosuguy werd overigens met een groot aantal voorkeurstemmen verkozen.

Over het onderwerp van integratie zegt Polat, dat de verbinding tussen etnische groepen vanuit de middenpartijen zal moeten komen. Partijen zoals DENK en de PVV, die zich op specifieke bevolkingsgroepen richten, dragen volgens hem niets bij aan integratie.

Polat is werkzaam bij het ministerie van Economische Zaken als vertegenwoordiger van het Nederlandse industriebeleid. De lokale politiek is dan wel een heel ander speelveld. Hij zegt te overwegen om een dag in de week minder te gaan werken om zijn functie in de D66-fractie goed te kunnen vervullen.

Lees ook

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”