gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Polat: niet alleen Turkse kiezers

Ahmet Polat, nummer 30 op de kieslijst van D66, werd met voorkeurstemmen in de gemeenteraad gekozen. Toch zegt hij in een interview met Trouw dat zeker niet alleen kiezers met een Turkse achtergrond op hem hebben gestemd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Ook mensen met een puur Nederlandse afkomst hebben specifiek voor hem gekozen. Polat woont sinds 45 jaar in Dordrecht en is al die tijd in maatschappelijk opzicht heel actief geweest. Hij kent dan ook erg veel Dordtenaren en dat is blijkbaar wederzijds. Ook zijn collega Osman Bosuguy werd overigens met een groot aantal voorkeurstemmen verkozen.

Over het onderwerp van integratie zegt Polat, dat de verbinding tussen etnische groepen vanuit de middenpartijen zal moeten komen. Partijen zoals DENK en de PVV, die zich op specifieke bevolkingsgroepen richten, dragen volgens hem niets bij aan integratie.

Polat is werkzaam bij het ministerie van Economische Zaken als vertegenwoordiger van het Nederlandse industriebeleid. De lokale politiek is dan wel een heel ander speelveld. Hij zegt te overwegen om een dag in de week minder te gaan werken om zijn functie in de D66-fractie goed te kunnen vervullen.

Lees ook

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.