gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Polat: niet alleen Turkse kiezers

Ahmet Polat, nummer 30 op de kieslijst van D66, werd met voorkeurstemmen in de gemeenteraad gekozen. Toch zegt hij in een interview met Trouw dat zeker niet alleen kiezers met een Turkse achtergrond op hem hebben gestemd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Ook mensen met een puur Nederlandse afkomst hebben specifiek voor hem gekozen. Polat woont sinds 45 jaar in Dordrecht en is al die tijd in maatschappelijk opzicht heel actief geweest. Hij kent dan ook erg veel Dordtenaren en dat is blijkbaar wederzijds. Ook zijn collega Osman Bosuguy werd overigens met een groot aantal voorkeurstemmen verkozen.

Over het onderwerp van integratie zegt Polat, dat de verbinding tussen etnische groepen vanuit de middenpartijen zal moeten komen. Partijen zoals DENK en de PVV, die zich op specifieke bevolkingsgroepen richten, dragen volgens hem niets bij aan integratie.

Polat is werkzaam bij het ministerie van Economische Zaken als vertegenwoordiger van het Nederlandse industriebeleid. De lokale politiek is dan wel een heel ander speelveld. Hij zegt te overwegen om een dag in de week minder te gaan werken om zijn functie in de D66-fractie goed te kunnen vervullen.

Lees ook

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.

20220725162648_IMG_1516 (1) (1).jpg

Vijf auto's betrokken bij ongeluk, files op A15 en A16

Vijf auto's zijn dinsdagochtend betrokken geweest bij een botsing op de A15, ter hoogte van Ridderkerk. Volgens een politiewoordvoerder raakte één auto flink beschadigd, maar raakte niemand gewond.

foto wapperende nederlandse vlag

Dit kun je doen op Bevrijdingsdag in onze streek

Het is 81 jaar geleden dat Nederland bevrijd werd door de Geallieerden. Op deze Bevrijdingsdag staan ook dit jaar in onze streek weer verschillende activiteiten op de planning.

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20.00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagochtend al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.