gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Polat: niet alleen Turkse kiezers

Ahmet Polat, nummer 30 op de kieslijst van D66, werd met voorkeurstemmen in de gemeenteraad gekozen. Toch zegt hij in een interview met Trouw dat zeker niet alleen kiezers met een Turkse achtergrond op hem hebben gestemd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Ook mensen met een puur Nederlandse afkomst hebben specifiek voor hem gekozen. Polat woont sinds 45 jaar in Dordrecht en is al die tijd in maatschappelijk opzicht heel actief geweest. Hij kent dan ook erg veel Dordtenaren en dat is blijkbaar wederzijds. Ook zijn collega Osman Bosuguy werd overigens met een groot aantal voorkeurstemmen verkozen.

Over het onderwerp van integratie zegt Polat, dat de verbinding tussen etnische groepen vanuit de middenpartijen zal moeten komen. Partijen zoals DENK en de PVV, die zich op specifieke bevolkingsgroepen richten, dragen volgens hem niets bij aan integratie.

Polat is werkzaam bij het ministerie van Economische Zaken als vertegenwoordiger van het Nederlandse industriebeleid. De lokale politiek is dan wel een heel ander speelveld. Hij zegt te overwegen om een dag in de week minder te gaan werken om zijn functie in de D66-fractie goed te kunnen vervullen.

Lees ook

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

flexwoningenvlijkade

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

kiltunnel

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

politie prorail station sliedrecht

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.