gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politici schrikken van doemscenario FC Dordrecht

e024245d3800200aa13c1b3143114907

Gemeenteraadsleden reageren geschrokken op de mededeling van FC Dordrecht, dat de club wellicht bezig is aan zijn laatste seizoen als er geen steun komt voor een nieuw stadion.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Als het zo ernstig is moeten we binnen de fractie en de coalitie nog eens praten over het standpunt, dat we géén geld of gemeentegarantie geven", zegt David Schalken (Beter voor Dordt).


De fractieleider van de grootste partij in de Dordtse raad wil niet voor camera reageren. Ook andere raadsleden willen dat niet. VVD-raadslid Rolin de Heijer, trouw supporter van de club, zegt "geen tijd" te hebben voor een reactie.


Irene Koene (Gewoon Dordt) komt als enige wèl voor camera. Zij zegt dat FC Dordrecht een onderdeel is van de stad. "Natuurlijk presteren ze nu slecht, maar een paar jaar geleden speelden ze nog eredivisie."


Net als de seniorenpartij VSP wil Gewoon Dordt dat de afwijzing van steun heroverwogen wordt, omdat in een rapport van The Stadium Consultancy gesteld wordt dat er aan een garantiestelling weinig risico's voor de gemeente kleven.


FC Dordrecht vroeg onlangs een garantiestelling van 17 miljoen euro aan de gemeente voor de bouw van een nieuw stadion. Wethouder Marco Stam liet weten dat de gemeente daar niet toe bereid is en zei ook geen andere alternatieven voor de club te zien.


Dat rapport werd in oktober gemaakt in opdracht van het college van B&W en begin november openbaar gemaakt. Vandaag publiceren diverse media over één van de conclusies uit dat rapport.


"Indien geen akkoord wordt gegeven op een garantie vanuit de gemeente (...) wordt het einde van betaald voetbal voor de gemeente Dordrecht een realistisch scenario", zo staat er in te lezen.


Commercieel manager Hans de Zeeuw onderschrijft dat scenario. "We maken het seizoen af, maar je moet realistisch zijn en je afvragen of doorgaan nog wel mogelijk is." De Dordtse politiek blijkt verrast te zijn door die conclusie.

Lees ook

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.