gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politici schrikken van doemscenario FC Dordrecht

e024245d3800200aa13c1b3143114907.jpg

Gemeenteraadsleden reageren geschrokken op de mededeling van FC Dordrecht, dat de club wellicht bezig is aan zijn laatste seizoen als er geen steun komt voor een nieuw stadion.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Als het zo ernstig is moeten we binnen de fractie en de coalitie nog eens praten over het standpunt, dat we géén geld of gemeentegarantie geven", zegt David Schalken (Beter voor Dordt).


De fractieleider van de grootste partij in de Dordtse raad wil niet voor camera reageren. Ook andere raadsleden willen dat niet. VVD-raadslid Rolin de Heijer, trouw supporter van de club, zegt "geen tijd" te hebben voor een reactie.


Irene Koene (Gewoon Dordt) komt als enige wèl voor camera. Zij zegt dat FC Dordrecht een onderdeel is van de stad. "Natuurlijk presteren ze nu slecht, maar een paar jaar geleden speelden ze nog eredivisie."


Net als de seniorenpartij VSP wil Gewoon Dordt dat de afwijzing van steun heroverwogen wordt, omdat in een rapport van The Stadium Consultancy gesteld wordt dat er aan een garantiestelling weinig risico's voor de gemeente kleven.


FC Dordrecht vroeg onlangs een garantiestelling van 17 miljoen euro aan de gemeente voor de bouw van een nieuw stadion. Wethouder Marco Stam liet weten dat de gemeente daar niet toe bereid is en zei ook geen andere alternatieven voor de club te zien.


Dat rapport werd in oktober gemaakt in opdracht van het college van B&W en begin november openbaar gemaakt. Vandaag publiceren diverse media over één van de conclusies uit dat rapport.


"Indien geen akkoord wordt gegeven op een garantie vanuit de gemeente (...) wordt het einde van betaald voetbal voor de gemeente Dordrecht een realistisch scenario", zo staat er in te lezen.


Commercieel manager Hans de Zeeuw onderschrijft dat scenario. "We maken het seizoen af, maar je moet realistisch zijn en je afvragen of doorgaan nog wel mogelijk is." De Dordtse politiek blijkt verrast te zijn door die conclusie.

Lees ook

foto herdenkingvlag artikel.png

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.

foto dordt in stoom 1.png

Hemelvaartsdag op TV Dordrecht: Dordt in Stoom

Over een paar weken is het zover: Dordt in Stoom. Dit jaar is het spektakel in het laatste weekend van mei. Om alvast een beetje in de sfeer te komen blikken we met TV Dordrecht deze donderdag terug op de festiviteiten van vier jaar geleden. De vlootshow, het stoomrondje, alles komt voorbij.

Koos Wieman poppenspeler.png

Koos vermaakt al bijna 50 jaar jong en oud met zijn poppentheater

"Janus, Janus, kom je nog een keer?" Het vertrouwde geluid galmt weer over het Rotterdamse Binnenwegplein. Sinds vorige week zijn de luiken van het poppentheater weer open. Al 46 jaar staat Jacobus Wieman uit Dordrecht, ook wel Koos genoemd, hier van mei tot oktober bijna elke week om Rotterdammers te vermaken.

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.