Dordrecht, Netherlands

Politie arresteert jonge Dordtenaren vanwege internetoplichting

Een 20-jarige man en 17-jarige jongen uit Dordrecht zijn dinsdag aangehouden die worden verdacht van online oplichting. Ook een 49-jarige vrouw uit Papendrecht en een 19-jarige man uit Zwijndrecht zijn opgepakt. Vorige week werd volgens de politie in hetzelfde onderzoek al een 44-jarige Dordtenaar aangehouden.De politie startte het onderzoek na meerdere meldingen van oplichting bij het Landelijk Meldpunt Internet Oplichtingen (LMIO). Slachtoffers kochten een product via online webshops, maar ontvingen hun aankoop vervolgens niet.
Corrado Francke | 30 juni 2021 14:02 | Aangepast op 30 juni 2021 14:02
De 17-jarige jongen is doorgestuurd naar Halt. De andere verdachten hebben taakstraffen van 60 tot 120 uur gekregen. Een aantal van hen werkt mee aan het vergoeden van de schade.

Naast de opsporing zet de politie steeds meer in op het voorkomen van cybercrime, waar internetoplichting onderdeel van is. Door de arrestaties hoopt de politie op het onderbreken van het contact tussen criminelen.

foto: Politie

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Ambacht legt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stil

In Hendrik-Ido-Ambacht wordt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stilgelegd. De gemee...

De Stemming in Dordrecht: ‘De zorg, dat is een catastrofe'

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Man die dreigt met mes te komen, mag ziekenhuis voorlopig niet in

Een 47-jarige man, die telefonisch een doodsbedreiging zou hebben geuit naar personeel van het Alber...

Gevangene overleden na brand in cel

Bij een brand in een gevangeniscel in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand om het ...

Nieuw plan voor weren vervuilend transport, maar opnieuw veel kritiek

GroenLinks doet opnieuw een poging om een emissievrije zone voor stadslogistiek in de binnenstad van...

De Stemming in Alblasserdam: ‘Wonen is nu natuurlijk wel een probleem’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...