Dordrecht, Netherlands

Politie arresteert jonge Dordtenaren vanwege internetoplichting

Een 20-jarige man en 17-jarige jongen uit Dordrecht zijn dinsdag aangehouden die worden verdacht van online oplichting. Ook een 49-jarige vrouw uit Papendrecht en een 19-jarige man uit Zwijndrecht zijn opgepakt. Vorige week werd volgens de politie in hetzelfde onderzoek al een 44-jarige Dordtenaar aangehouden.De politie startte het onderzoek na meerdere meldingen van oplichting bij het Landelijk Meldpunt Internet Oplichtingen (LMIO). Slachtoffers kochten een product via online webshops, maar ontvingen hun aankoop vervolgens niet.
Corrado Francke | 30 juni 2021 14:02 | Aangepast op 30 juni 2021 14:02
De 17-jarige jongen is doorgestuurd naar Halt. De andere verdachten hebben taakstraffen van 60 tot 120 uur gekregen. Een aantal van hen werkt mee aan het vergoeden van de schade.

Naast de opsporing zet de politie steeds meer in op het voorkomen van cybercrime, waar internetoplichting onderdeel van is. Door de arrestaties hoopt de politie op het onderbreken van het contact tussen criminelen.

foto: Politie

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Lees ook

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...