gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politie dreigt met acties om salariseis

Vandaag vinden bijeenkomsten plaats waarbij politieagenten uit Dordrecht en Rotterdam door de vakbonden worden ingelicht over de vastgelopen cao-onderhandelingen met het Ministerie van Justitie.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Als er niet snel duidelijkheid komt, dreigen politiemedewerkers met acties. De problemen met de CAO spelen al geruime tijd. Partijen zijn het er over eens dat er een nieuwe CAO moet komen, maar de onderhandelingen verlopen stroef. 

Het probleem lijkt zich te concentreren rond de salariseis van de bonden. Politiemedewerkers zitten al al vier jaar op hetzelfde loon, omdat ze zolang op de nullijn zitten. Ze willen nu een loonsverhoging van ruim 3 procent, maar minister van Justitie Opstelten lijkt niet bereid daaraan toe te geven. Voor vakbond ACP is de looneis niet zo hard mits er toezeggingen worden gedaan op het gebied van pensioenregelingen en arbeid- en rusttijden.

Jos Nieuwenhuyzen van vakbond NPB zegt dat de bonden ACP, NPB, ANPV en VMHP minister Opstelten een ultimatum hebben gesteld. Als hij de bonden voor zondag 18.00 uur niet tegemoet komt, volgen er acties.

In een dergelijk geval, zo verzekeren de vakbonden, zullen het publieksvriendelijke acties worden die de veiligheid niet in gevaar brengen. Zoals controles zonder bekeuringen en korte werkonderbrekingen. 

Lees ook

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.

20220725162648_IMG_1516 (1) (1).jpg

Vijf auto's betrokken bij ongeluk, files op A15 en A16

Vijf auto's zijn dinsdagochtend betrokken geweest bij een botsing op de A15, ter hoogte van Ridderkerk. Volgens een politiewoordvoerder raakte één auto flink beschadigd, maar raakte niemand gewond.