gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politie dreigt met acties om salariseis

Vandaag vinden bijeenkomsten plaats waarbij politieagenten uit Dordrecht en Rotterdam door de vakbonden worden ingelicht over de vastgelopen cao-onderhandelingen met het Ministerie van Justitie.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Als er niet snel duidelijkheid komt, dreigen politiemedewerkers met acties. De problemen met de CAO spelen al geruime tijd. Partijen zijn het er over eens dat er een nieuwe CAO moet komen, maar de onderhandelingen verlopen stroef. 

Het probleem lijkt zich te concentreren rond de salariseis van de bonden. Politiemedewerkers zitten al al vier jaar op hetzelfde loon, omdat ze zolang op de nullijn zitten. Ze willen nu een loonsverhoging van ruim 3 procent, maar minister van Justitie Opstelten lijkt niet bereid daaraan toe te geven. Voor vakbond ACP is de looneis niet zo hard mits er toezeggingen worden gedaan op het gebied van pensioenregelingen en arbeid- en rusttijden.

Jos Nieuwenhuyzen van vakbond NPB zegt dat de bonden ACP, NPB, ANPV en VMHP minister Opstelten een ultimatum hebben gesteld. Als hij de bonden voor zondag 18.00 uur niet tegemoet komt, volgen er acties.

In een dergelijk geval, zo verzekeren de vakbonden, zullen het publieksvriendelijke acties worden die de veiligheid niet in gevaar brengen. Zoals controles zonder bekeuringen en korte werkonderbrekingen. 

Lees ook

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.