gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politie dreigt met acties om salariseis

Vandaag vinden bijeenkomsten plaats waarbij politieagenten uit Dordrecht en Rotterdam door de vakbonden worden ingelicht over de vastgelopen cao-onderhandelingen met het Ministerie van Justitie.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Als er niet snel duidelijkheid komt, dreigen politiemedewerkers met acties. De problemen met de CAO spelen al geruime tijd. Partijen zijn het er over eens dat er een nieuwe CAO moet komen, maar de onderhandelingen verlopen stroef. 

Het probleem lijkt zich te concentreren rond de salariseis van de bonden. Politiemedewerkers zitten al al vier jaar op hetzelfde loon, omdat ze zolang op de nullijn zitten. Ze willen nu een loonsverhoging van ruim 3 procent, maar minister van Justitie Opstelten lijkt niet bereid daaraan toe te geven. Voor vakbond ACP is de looneis niet zo hard mits er toezeggingen worden gedaan op het gebied van pensioenregelingen en arbeid- en rusttijden.

Jos Nieuwenhuyzen van vakbond NPB zegt dat de bonden ACP, NPB, ANPV en VMHP minister Opstelten een ultimatum hebben gesteld. Als hij de bonden voor zondag 18.00 uur niet tegemoet komt, volgen er acties.

In een dergelijk geval, zo verzekeren de vakbonden, zullen het publieksvriendelijke acties worden die de veiligheid niet in gevaar brengen. Zoals controles zonder bekeuringen en korte werkonderbrekingen. 

Lees ook

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

Boeken tussen dozen en portret

65.000 boeken verhuizen: bibliotheek AanZet vraagt ook klanten om mee te sjouwen

Een monsterklus voor personeel van de stadsbibliotheek in Dordrecht. Na 40 jaar verhuist de bieb van AanZet namelijk naar het nieuwe Dordthuis, waar het samen met onder meer de gemeente het nieuwe onderkomen zal betrekken. Maandag start het personeel al op de nieuwe plek, daarna volgen duizenden boeken. En de bieb kan de hulp van klanten daarbij goed gebruiken.