gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politie dreigt met acties om salariseis

Vandaag vinden bijeenkomsten plaats waarbij politieagenten uit Dordrecht en Rotterdam door de vakbonden worden ingelicht over de vastgelopen cao-onderhandelingen met het Ministerie van Justitie.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Als er niet snel duidelijkheid komt, dreigen politiemedewerkers met acties. De problemen met de CAO spelen al geruime tijd. Partijen zijn het er over eens dat er een nieuwe CAO moet komen, maar de onderhandelingen verlopen stroef. 

Het probleem lijkt zich te concentreren rond de salariseis van de bonden. Politiemedewerkers zitten al al vier jaar op hetzelfde loon, omdat ze zolang op de nullijn zitten. Ze willen nu een loonsverhoging van ruim 3 procent, maar minister van Justitie Opstelten lijkt niet bereid daaraan toe te geven. Voor vakbond ACP is de looneis niet zo hard mits er toezeggingen worden gedaan op het gebied van pensioenregelingen en arbeid- en rusttijden.

Jos Nieuwenhuyzen van vakbond NPB zegt dat de bonden ACP, NPB, ANPV en VMHP minister Opstelten een ultimatum hebben gesteld. Als hij de bonden voor zondag 18.00 uur niet tegemoet komt, volgen er acties.

In een dergelijk geval, zo verzekeren de vakbonden, zullen het publieksvriendelijke acties worden die de veiligheid niet in gevaar brengen. Zoals controles zonder bekeuringen en korte werkonderbrekingen. 

Lees ook

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”