gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politie dreigt met acties om salariseis

Vandaag vinden bijeenkomsten plaats waarbij politieagenten uit Dordrecht en Rotterdam door de vakbonden worden ingelicht over de vastgelopen cao-onderhandelingen met het Ministerie van Justitie.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Als er niet snel duidelijkheid komt, dreigen politiemedewerkers met acties. De problemen met de CAO spelen al geruime tijd. Partijen zijn het er over eens dat er een nieuwe CAO moet komen, maar de onderhandelingen verlopen stroef. 

Het probleem lijkt zich te concentreren rond de salariseis van de bonden. Politiemedewerkers zitten al al vier jaar op hetzelfde loon, omdat ze zolang op de nullijn zitten. Ze willen nu een loonsverhoging van ruim 3 procent, maar minister van Justitie Opstelten lijkt niet bereid daaraan toe te geven. Voor vakbond ACP is de looneis niet zo hard mits er toezeggingen worden gedaan op het gebied van pensioenregelingen en arbeid- en rusttijden.

Jos Nieuwenhuyzen van vakbond NPB zegt dat de bonden ACP, NPB, ANPV en VMHP minister Opstelten een ultimatum hebben gesteld. Als hij de bonden voor zondag 18.00 uur niet tegemoet komt, volgen er acties.

In een dergelijk geval, zo verzekeren de vakbonden, zullen het publieksvriendelijke acties worden die de veiligheid niet in gevaar brengen. Zoals controles zonder bekeuringen en korte werkonderbrekingen. 

Lees ook

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

kilttunnel foto

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.