gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politie houdt struikelstenen scherp in de gaten

2550980a0d74934e35dec1f71076b9f5

De politie gaat de struikelstenen (Stolpersteine) in Dordrecht extra in de gaten houden. Woensdagochtend viel het verschillende bewoners op dat er een gat in de stoep zat. De struikelstenen waren plots verdwenen. “Ik blijf verbaasd. We weten nog steeds niet hoe of waarom”, vertelt Kees Weltevrede van stichting Stolpersteine Dordrecht.

Pim Takkenkamp |  | Aangepast op
De struikelstenen werden in de nacht van 7 op 8 mei uit de grond gewrikt. Ze herinneren aan Joodse inwoners van de stad, die in de Tweede Wereldoorlog zijn gedeporteerd en vermoord in Duitse concentratiekampen. Op de gestolen stenen staan de namen van Mozes Cohen de Heer en zijn dochters Rosalie en Grietje. Zij werden alle drie eind 1942 vermoord in Auschwitz.

Stichting Stolpersteine Dordrecht gaat aangifte doen vanwege het jatwerk. En ze verwachten dat het nog maanden gaat duren voordat de stenen zijn teruggeplaatst. De 450 euro om dit te kunnen bekostigen is al opgehaald. “Iemand uit die buurt is zo genereus om het geld te sponsoren voor die stenen”, vertelt Weltevrede.

Bekijk hieronder onze reportage.

Lees ook

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

jeugdlintjealb

Hardinxveld-Giessendam roept jeugdlintje in het leven

De gemeenteraad van Hardinxveld-Giessendam heeft een motie om een jeugdlintje in te stellen, unaniem aangenomen. Het lintje is bedoeld voor kinderen en jongeren in de gemeente die zich op een bijzondere manier inzetten voor de samenleving en zou in november 2027 voor het eerst uitgereikt moeten worden.