gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politie lost waarschuwingsschoten bij aanhouding (update)

Agenten hebben vanmorgen een vuurwapen gevonden na aanhouding van twee mannen voor een ruzie.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De politie kwam af op een melding dat twee mannen in de Christiaan de Wetstraat voor een huis stonden en een ruitje intikten. Onderweg kregen ze een waarschuwing over mogelijk vuurwapenbezit en ook een signalement.

De mannen gingen er onmiddellijk vandoor bij het zien van de politie, ieder een kant op. Eén van hen weigerde te stoppen, zelfs na een waarschuwingsschot. Een tweede agent moest hem daarvoor onder schot nemen.

De tweede man werd kort daarna gezien op het dak van een schuurtje. Ook hij stopte niet na een waarschuwingsschot, maar werd al snel in een tuin aangehouden.

In een voortuin in de Cronjéstraat werd later een vuurwapen gevonden. Bij de actie werd ook de politiehelicopter ingezet.

De mannen zijn 22 en 21 jaar oud en komen uit Dordrecht en Zwijndrecht.

Lees ook

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.