gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politieagenten op boevenpad

De wijkagenten in Sterrenburg zijn er maar druk mee. Burgers attent maken dat hun huis voor inbrekers een doelwit is. Deuren die niet op slot zitten, een open raam met een container eronder en lichten die 's avonds uit staan kunnen allemaal rekenen op 'witte voetjes'.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Witte voetjes zijn papieren voetafdrukken die agenten neer leggen bij open deuren, ramen en schuifpuien in huizen en schuurtjes met de tekst "Deze schoenafdruk had van een insluiper kunnen zijn…". Elk jaar weer gaat de politie in het najaar heel Dordt door om te waarschuwen.

Volgens wijkagent Martijn Berendsen is dit desondanks geen zinloze actie. "Als wij nu overal voetjes uitdelen, dan zitten de helft van de deuren en poorten die nu open staan volgende week op slot. Mensen moeten gewoon af en toe af geschud worden van 'O, ja, het is een kleine moeite om een haak er op te doen of wat dan ook."

De actie wordt in het najaar gehouden omdat dit traditioneel het moment is dat inbrekers toeslaan. Volgens wijkagent Jeroen Kromeich houden boeven nu eenmaal van opereren in het donker. "In het donker kan er makkelijker dan in de zomer gezien worden of mensen thuis zijn door lichten die niet branden. Daarnaast gaan de gordijnen vroeg dicht en zijn ramen gesloten. Iedereen zit in zijn eigen cocon en buren horen het bijvoorbeeld niet als er een raampje wordt gebroken."

Wij gingen een rondje mee op boevenpad met de wijkagenten van Sterrenburg, hun vondsten ziet u in de reportage.

Lees ook

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.