gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politiek moet beslissen over hotel aan Vrieseplein

De nieuwbouw aan het Vrieseplein heeft nogal wat tongen losgemaakt. Al 10 jaar wordt er over een hotel gesproken en nu lijkt het er eindelijk van te komen. Omwonenden zijn echter niet blij.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Het wordt echt tijd dat dit gat gesloten wordt", zegt wethouder Piet Sleeking over het 'gat' aan het Vrieseplein. Er wordt al tien jaar over gesproken en het kwam maar niet van de grond. Daarom hebben de vorige initiatiefnemers er de stekker uitgetrokken.

Een van de bewoners is Gerreke van Veen van de Vrieseweg. Zij ziet het hotel wat nu gepland is niet zo zitten. Ze verwacht minder tot geen daglicht meer over te houden door de hoogte van het hotel, maar is ook bang voor lawaaioverlast door gasten en toeleveranciers. Daarnaast vreest ze schade aan haar uit 1880 stammende pand tijdens de bouw van het hotel.

Volgens wethouder Sleeking zijn de plannen al aangepast voor de bewoners, zoals het parkeren naar het maaiveld en geen kelder onder het hotel, maar beseft zich dat hij de bezwaren niet heeft kunnen wegnemen.

De politieke partijen zeggen rekening te willen houden met de wensen van de omwonenden, maar vinden het ook belangrijk dat er iets gebeurt met het 'gat' in het Vrieseplein. Volgende week nemen ze een beslissing.

Lees ook

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.