gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politiek moet beslissen over hotel aan Vrieseplein

De nieuwbouw aan het Vrieseplein heeft nogal wat tongen losgemaakt. Al 10 jaar wordt er over een hotel gesproken en nu lijkt het er eindelijk van te komen. Omwonenden zijn echter niet blij.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Het wordt echt tijd dat dit gat gesloten wordt", zegt wethouder Piet Sleeking over het 'gat' aan het Vrieseplein. Er wordt al tien jaar over gesproken en het kwam maar niet van de grond. Daarom hebben de vorige initiatiefnemers er de stekker uitgetrokken.

Een van de bewoners is Gerreke van Veen van de Vrieseweg. Zij ziet het hotel wat nu gepland is niet zo zitten. Ze verwacht minder tot geen daglicht meer over te houden door de hoogte van het hotel, maar is ook bang voor lawaaioverlast door gasten en toeleveranciers. Daarnaast vreest ze schade aan haar uit 1880 stammende pand tijdens de bouw van het hotel.

Volgens wethouder Sleeking zijn de plannen al aangepast voor de bewoners, zoals het parkeren naar het maaiveld en geen kelder onder het hotel, maar beseft zich dat hij de bezwaren niet heeft kunnen wegnemen.

De politieke partijen zeggen rekening te willen houden met de wensen van de omwonenden, maar vinden het ook belangrijk dat er iets gebeurt met het 'gat' in het Vrieseplein. Volgende week nemen ze een beslissing.

Lees ook

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

20260919111951

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

nk2026091893A02326

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).