gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politiek moet beslissen over hotel aan Vrieseplein

De nieuwbouw aan het Vrieseplein heeft nogal wat tongen losgemaakt. Al 10 jaar wordt er over een hotel gesproken en nu lijkt het er eindelijk van te komen. Omwonenden zijn echter niet blij.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Het wordt echt tijd dat dit gat gesloten wordt", zegt wethouder Piet Sleeking over het 'gat' aan het Vrieseplein. Er wordt al tien jaar over gesproken en het kwam maar niet van de grond. Daarom hebben de vorige initiatiefnemers er de stekker uitgetrokken.

Een van de bewoners is Gerreke van Veen van de Vrieseweg. Zij ziet het hotel wat nu gepland is niet zo zitten. Ze verwacht minder tot geen daglicht meer over te houden door de hoogte van het hotel, maar is ook bang voor lawaaioverlast door gasten en toeleveranciers. Daarnaast vreest ze schade aan haar uit 1880 stammende pand tijdens de bouw van het hotel.

Volgens wethouder Sleeking zijn de plannen al aangepast voor de bewoners, zoals het parkeren naar het maaiveld en geen kelder onder het hotel, maar beseft zich dat hij de bezwaren niet heeft kunnen wegnemen.

De politieke partijen zeggen rekening te willen houden met de wensen van de omwonenden, maar vinden het ook belangrijk dat er iets gebeurt met het 'gat' in het Vrieseplein. Volgende week nemen ze een beslissing.

Lees ook

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

INV.20266.313-34173-247329

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht – Schalke 04 II (3-0)

De kop is eraf voor FC Dordrecht, dat zaterdag een 3-0 oefenzege op Schalke 04 II boekte. De goals kwamen van aanvoerder Sem Valk, spits Yunus Younous en de recent in het huwelijksbootje gestapte Nicolas Rossi.

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.