gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politiek moet beslissen over hotel aan Vrieseplein

De nieuwbouw aan het Vrieseplein heeft nogal wat tongen losgemaakt. Al 10 jaar wordt er over een hotel gesproken en nu lijkt het er eindelijk van te komen. Omwonenden zijn echter niet blij.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Het wordt echt tijd dat dit gat gesloten wordt", zegt wethouder Piet Sleeking over het 'gat' aan het Vrieseplein. Er wordt al tien jaar over gesproken en het kwam maar niet van de grond. Daarom hebben de vorige initiatiefnemers er de stekker uitgetrokken.

Een van de bewoners is Gerreke van Veen van de Vrieseweg. Zij ziet het hotel wat nu gepland is niet zo zitten. Ze verwacht minder tot geen daglicht meer over te houden door de hoogte van het hotel, maar is ook bang voor lawaaioverlast door gasten en toeleveranciers. Daarnaast vreest ze schade aan haar uit 1880 stammende pand tijdens de bouw van het hotel.

Volgens wethouder Sleeking zijn de plannen al aangepast voor de bewoners, zoals het parkeren naar het maaiveld en geen kelder onder het hotel, maar beseft zich dat hij de bezwaren niet heeft kunnen wegnemen.

De politieke partijen zeggen rekening te willen houden met de wensen van de omwonenden, maar vinden het ook belangrijk dat er iets gebeurt met het 'gat' in het Vrieseplein. Volgende week nemen ze een beslissing.

Lees ook

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.