gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politiek moet beslissen over hotel aan Vrieseplein

De nieuwbouw aan het Vrieseplein heeft nogal wat tongen losgemaakt. Al 10 jaar wordt er over een hotel gesproken en nu lijkt het er eindelijk van te komen. Omwonenden zijn echter niet blij.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Het wordt echt tijd dat dit gat gesloten wordt", zegt wethouder Piet Sleeking over het 'gat' aan het Vrieseplein. Er wordt al tien jaar over gesproken en het kwam maar niet van de grond. Daarom hebben de vorige initiatiefnemers er de stekker uitgetrokken.

Een van de bewoners is Gerreke van Veen van de Vrieseweg. Zij ziet het hotel wat nu gepland is niet zo zitten. Ze verwacht minder tot geen daglicht meer over te houden door de hoogte van het hotel, maar is ook bang voor lawaaioverlast door gasten en toeleveranciers. Daarnaast vreest ze schade aan haar uit 1880 stammende pand tijdens de bouw van het hotel.

Volgens wethouder Sleeking zijn de plannen al aangepast voor de bewoners, zoals het parkeren naar het maaiveld en geen kelder onder het hotel, maar beseft zich dat hij de bezwaren niet heeft kunnen wegnemen.

De politieke partijen zeggen rekening te willen houden met de wensen van de omwonenden, maar vinden het ook belangrijk dat er iets gebeurt met het 'gat' in het Vrieseplein. Volgende week nemen ze een beslissing.

Lees ook

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.