gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Poller Visstraat kapot door aanrijdingen

De Visstraat is de komende week afgesloten omdat er een poller wordt gerepareerd. De poller reageert niet altijd meer op het signaal van de transponder en door verschillende aanrijdingen de afgelopen jaren is de poller kapot gegaan.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De poller onder het wegdek is hierdoor zwaar beschadigd en moet worden vervangen. Ook moeten er een aantal lussen in de grond worden vervangen.

De afgelopen tijd stond de poller al naar beneden, om hulpdiensten niet te belemmeren. Dit zorgde ervoor dat het verkeer in de straat toenam. Een bewuste keus, volgens woordvoerder Marc van Wijnen van de gemeente.

"We begrijpen dat dit vervelend is. Maar wij willen niet het risico lopen dat hulpdiensten kostbare tijd verliezen, omdat de poller niet goed werkt." Zo lang de poller open staat wordt er regelmatig gecontroleerd of de auto's die op de Visstraat rijden een ontheffing hebben.

De werkzaamheden beginnen maandagochtend 28 augustus en duren tot en met zondag 3 september. Het herstellen van de poller is waarschijnlijk binnen een dag gedaan, maar het natuursteen in het wegdek moet worden opengebroken en hersteld. Daarna heeft de straat nog een droogtijd nodig van minimaal drie dagen.

Tijdens de werkzaamheden kan er bevoorraad worden via de pollers van de Grotekerksbuurt. Alleen de weg op de Visstraat zal worden afgesloten, het voetpad blijft begaanbaar.

Lees ook

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.