gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pont naar Werkendam wordt eerste elektrische autoveer van Nederland

bf541b4892397d7732a5f142be64c599

Het pontje naar Werkendam wordt elektrisch. Nu vaart het veer tussen de Kop van 't Land en Brabant nog op diesel, maar dat is in 2022 voorbij.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Dat betekent dat er een nieuwe pont komt", legt wethouder Rik van der Linden uit. "De huidige pont is minstens 40 jaar oud. Omdat zo'n pont heel lang mee gaat en we heel lang ermee willen doen, hebben we bedacht wat we willen. Dat is een duurzaam veer, dat aan de eisen van deze tijd voldoet."

Het is voor het eerst dat een autoveer in Nederland elektrisch wordt, vertelt Arno Hoorweg, directeur van vervoersbedrijf Swets ODV Maritiem. "We zagen kansen om de verbinding uitstootvrij te maken. Dat is pionieren, maar we gaan die uitdaging aan."

De gemeenten Dordrecht en Altena betalen samen de exploitatie van het veer, waar jaarlijks zo'n 350 duizend reizigers gebruik van maken. Beide gemeenten betalen ongeveer 120 duizend euro. "Voor ons is het van groot belang om Altena te ontsluiten richting de Randstad", zegt wethouder Hans Tanis van Altena. "Het belang is evident, we zijn blij met de samenwerking met de gemeente Dordrecht en dat we voor de komende 12 jaar weer garantie hebben voor een goede veerverbinding."

De boot wordt in de regio gebouwd en kan naar verwachting in 2022 te water.

Lees ook

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.