gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pont naar Werkendam wordt eerste elektrische autoveer van Nederland

bf541b4892397d7732a5f142be64c599.jpg

Het pontje naar Werkendam wordt elektrisch. Nu vaart het veer tussen de Kop van 't Land en Brabant nog op diesel, maar dat is in 2022 voorbij.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Dat betekent dat er een nieuwe pont komt", legt wethouder Rik van der Linden uit. "De huidige pont is minstens 40 jaar oud. Omdat zo'n pont heel lang mee gaat en we heel lang ermee willen doen, hebben we bedacht wat we willen. Dat is een duurzaam veer, dat aan de eisen van deze tijd voldoet."

Het is voor het eerst dat een autoveer in Nederland elektrisch wordt, vertelt Arno Hoorweg, directeur van vervoersbedrijf Swets ODV Maritiem. "We zagen kansen om de verbinding uitstootvrij te maken. Dat is pionieren, maar we gaan die uitdaging aan."

De gemeenten Dordrecht en Altena betalen samen de exploitatie van het veer, waar jaarlijks zo'n 350 duizend reizigers gebruik van maken. Beide gemeenten betalen ongeveer 120 duizend euro. "Voor ons is het van groot belang om Altena te ontsluiten richting de Randstad", zegt wethouder Hans Tanis van Altena. "Het belang is evident, we zijn blij met de samenwerking met de gemeente Dordrecht en dat we voor de komende 12 jaar weer garantie hebben voor een goede veerverbinding."

De boot wordt in de regio gebouwd en kan naar verwachting in 2022 te water.

Lees ook

2025-03-11-Hongingraatbalkons-1-1024x576.jpg

Unieke balkons brokkelen af: dit moet er gebeuren om de veiligheid te verbeteren

De afbrokkelende honingraatbalkons in Ridderkerk kunnen worden hersteld zonder de cultuurhistorische waarden ervan verloren gaan. Dat concluderen restauratiearchitecten van Bureau Polderman, die in opdracht van de gemeente op zoek gingen naar een oplossing voor de bezwijkende balkons.

Brug over de Noord 2.jpg

Let op: deze werkzaamheden aan de Brug over de Noord en de N915 komen eraan

Het asfalt op de N915, tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht wordt tot juni vernieuwd door Rijkswaterstaat. Ook wordt er in deze periode verder gewerkt aan de renovatie van de Brug over de Noord, die in de N915 ligt. Er komen tot begin mei twee nachtafsluitingen aan en een meerdaagse afsluiting.

60036f0b-d687-3a8a-9078-15280831f0e9.jpg

Flinke file op A16 door botsing op Moerdijkbrug

Op de A16 is donderdagochtend een ongeluk gebeurd op de Moerdijkbrug richting Dordrecht. Niemand is daarbij gewond geraakt. Wel zijn twee rijstroken dicht en er is een flinke file ontstaan op de weg.

foto.jpg

FC Dordrecht spreekt zich uit tegen schelden met kanker: ‘Het raakt mij altijd’

Bij FC Dordrecht ergert men zich steeds vaker aan stadiongangers die met het woord kanker schelden. Ook in de meest recente wedstrijd kwam de ziekte meermaals voor in spreekkoren tussen de harde kern van de club en aanhangers in het uitvak. “Dit zijn geen voetbalsupporters, dit zijn relschoppers.”

Foto website.png

Grondwater dankzij peilbuizen beschermd tegen PFAS en andere vervuiling: 'Tijd om te acteren'

De eerste buizen staan in de grond, eventuele grondwatervervuiling, de verspreidingsroute en het tempo kan nu in de gaten gehouden worden. Op twaalf verschillende plekken in Dordrecht worden peilbuizen geplaatst, zo kan er op tijd actie worden ondernomen als verontreiniging tóch in het grondwater terechtkomt.

OPMA20260411 Wielwijkpark.jpg

Op Pad Met Ad bezoekt vernieuwd Wielwijkpark: meer voorzieningen, maar minder bomen

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad neemt presentator Ad van den Herik een kijkje bij de feestelijke heropening van het Wielwijkpark. Hier spreekt Ad de wethouder, bewoners van Wielwijk en andere belanghebbende organisaties over het vernieuwde park.