gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Poppodium Bibelot op zoek naar nieuwe verdienmodellen, start met online muziektalkshow

7d46b247a406570c2029072e3a17c7fc.jpg

Al weken is het donker en stil bij poppodium Bibelot. En dat blijft voorlopig nog wel even zo. Vanaf 1 juni mag het poppodium 30 bezoekers ontvangen, maar dat gaat niet gebeuren. Daarom is het poppodium op zoek naar nieuwe verdienmodellen en manieren om contact met het publiek te houden. Zoals met de nieuwe online muziektalkshow 'De Grote Show van Bibelot'.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Het poppodium had eerder al besloten om de deuren gesloten te houden voor 30 bezoekers, omdat eerder sprake was van 30 mensen inclusief personeel.. "Dat is vorige week wel bijgesteld naar exclusief personeel maar wij hadden toen al ons programma geannuleerd. Wij krijgen het eigenlijk niet voor elkaar om nu nog een programma voor dertig mensen te realiseren", laat directeur David van Wijngaarden weten. Het poppodium hoopt vanaf 1 juli wel voor maximaal 100 bezoekers open te gaan.

Maar omdat 1 juli nog ver weg is en met 100 bezoekers ook niet het oude niveau van inkomsten wordt gehaald, is het poppodium op zoek naar andere verdienmodellen. Zoals nu met De Grote Show van Bibelot. In De Grote Show van Bibelot nemen artiesten, ondernemers en organisatoren de muzieksector onder de loep afgewisseld met muziek. De eerste aflevering gaat over de invloed van de coronacrisis op festivals.

"Een van de dingen die we graag willen is dat we natuurlijk het podium zijn voor muziek, maar ook op een manier dat mensen online blijft interesseren. Je ziet een enorme toename van het aantal streams. Wij dachten: wij kunnen dat ook wel doen, maar het lijkt ons leuk om daar wat dingen omheen te doen zodat we de kijker hopelijk geboeid kunnen houden", zegt van Wijngaarden.

Toch verwacht Bibelot niet dat deze muziektalkshow het gouden idee is in de zoektocht naar nieuwe verdienmodellen. Daarom is het poppodium hard aan het werk om het gebouw aan te passen aan de anderhalve-meter-concerten. Ook wordt nagedacht over hoe concertbeleving in een anderhalve-meter-maatschappij kan blijven bestaan. "We zitten echt nog in de onderzoeksfase. We zijn nog niet zover dat we er een antwoord op hebben. Maar ik ben bang dat niemand dat op dit moment heeft", aldus van Wijngaarden.


De Grote Show van Bibelot is elke vrijdag om 20.00 uur te bekijken via het YouTubekanaal van Bibelot.

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.