gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Poppodium Bibelot op zoek naar nieuwe verdienmodellen, start met online muziektalkshow

7d46b247a406570c2029072e3a17c7fc

Al weken is het donker en stil bij poppodium Bibelot. En dat blijft voorlopig nog wel even zo. Vanaf 1 juni mag het poppodium 30 bezoekers ontvangen, maar dat gaat niet gebeuren. Daarom is het poppodium op zoek naar nieuwe verdienmodellen en manieren om contact met het publiek te houden. Zoals met de nieuwe online muziektalkshow 'De Grote Show van Bibelot'.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Het poppodium had eerder al besloten om de deuren gesloten te houden voor 30 bezoekers, omdat eerder sprake was van 30 mensen inclusief personeel.. "Dat is vorige week wel bijgesteld naar exclusief personeel maar wij hadden toen al ons programma geannuleerd. Wij krijgen het eigenlijk niet voor elkaar om nu nog een programma voor dertig mensen te realiseren", laat directeur David van Wijngaarden weten. Het poppodium hoopt vanaf 1 juli wel voor maximaal 100 bezoekers open te gaan.

Maar omdat 1 juli nog ver weg is en met 100 bezoekers ook niet het oude niveau van inkomsten wordt gehaald, is het poppodium op zoek naar andere verdienmodellen. Zoals nu met De Grote Show van Bibelot. In De Grote Show van Bibelot nemen artiesten, ondernemers en organisatoren de muzieksector onder de loep afgewisseld met muziek. De eerste aflevering gaat over de invloed van de coronacrisis op festivals.

"Een van de dingen die we graag willen is dat we natuurlijk het podium zijn voor muziek, maar ook op een manier dat mensen online blijft interesseren. Je ziet een enorme toename van het aantal streams. Wij dachten: wij kunnen dat ook wel doen, maar het lijkt ons leuk om daar wat dingen omheen te doen zodat we de kijker hopelijk geboeid kunnen houden", zegt van Wijngaarden.

Toch verwacht Bibelot niet dat deze muziektalkshow het gouden idee is in de zoektocht naar nieuwe verdienmodellen. Daarom is het poppodium hard aan het werk om het gebouw aan te passen aan de anderhalve-meter-concerten. Ook wordt nagedacht over hoe concertbeleving in een anderhalve-meter-maatschappij kan blijven bestaan. "We zitten echt nog in de onderzoeksfase. We zijn nog niet zover dat we er een antwoord op hebben. Maar ik ben bang dat niemand dat op dit moment heeft", aldus van Wijngaarden.


De Grote Show van Bibelot is elke vrijdag om 20.00 uur te bekijken via het YouTubekanaal van Bibelot.

Lees ook

concerthewave

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert The Wave

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten. Het mooie weer, de vele bezoekers en de goede sfeer vormden een mooi decor van Big Rivers in Dordrecht. In augustus zijn vier van de bijzondere concerten van dat weekend te zien op TV Dordrecht.

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.