Ook Dordrecht doet mee met de Nationale Popronde.
Redactie Streekomroep | Corrado Francke | 12 juni 2026 21:33
Corrado Francke | 12 juni 2026 21:03
Redactie Streekomroep | 9 juni 2026 10:15
Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.
Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.
museum
Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.
vermissing
De zoektocht naar Erik Matthijsen op het Caribische eiland Saba is gestaakt. De 53-jarige ambulanceverpleegkundige van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid keerde vorige week woensdag niet terug van een wandeling, waarna er intensief naar hem werd gezocht. Zonder resultaat. "Dit is niet de uitkomst waar we op hadden gehoopt."
De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.
Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.