gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Popronde in Dordt

Popronde is een landelijk reizend festival dat elk najaar in de periode van september tot en met november plaatsvindt in een 40-tal steden door het hele land.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Afgelopen zaterdag deed ook Dordrecht mee met dit reizende popcircus. De Popronde is voor (nog) onbekende bands de mogelijkheid zich te presenteren buiten de eigen regio en intensieve tour-en speelervaring op te doen. De programmering is niet gebonden aan een muziekstijl en geeft een overzicht van wat op live muziekgebied - buiten de mainstream om - in Nederland gebeurt. Van metal tot hiphop, van singer-songwriters tot drum 'n bass, van rock tot blues, bijna elk genre is vertegenwoordigd. Jaarlijks worden +- 135 bands uit de circa 1300 aanmeldingen geselecteerd. De Popronde is een showcasefestival en bevat zeker geen wedstrijdelement. RTV bezocht twee locaties van de negen in de Dordtse binnenstad, de Dordtse Jazz Sociëteit, en de Bibliotheek aan de Groenmarkt. Maandag is op TV Dordrecht de registratie te zien vanaf 18.00 uur in het programma "Dit Weekend In Dordt".

Lees ook

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

PSX_20260615_074640

Scooterrijder botst tegen stoeprand in Stadspolders en raakt gewond

Een scooterrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in de Dordtse wijk Stadspolders. Volgens een politiewoordvoerder botste de (jonge)man in een flauwe bocht tegen een stoeprand en ging vervolgens onderuit.